MotoGP
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Inne dyscypliny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grzechu23
Kibic
Kibic

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2008.02.20 17:22    Temat postu: MotoGP Odpowiedz z cytatem

Pomyślałem, że skoro jest osobny temat dla formuły 1, wyróżnione powinny też być najlepsze wyścigi motocyklowe, a mianowicie MOTO GP. Od razu zaznaczam, że transmisje tego fascynującego sportu motorowego relacjonuje stacja Eurosport. Teraz o samych wyścigach MOTO GP. Są to mistrzostwa najlepszych motocyklistów- odpowiednik F1 na dwukołowych maszynach o pojemności ponad 800ccm. Dla zawodników młodych, bądź tych, którzy nie potrafią opanować tych potężnych motocykli, istnieją niższe klasy wyścigowe, czyli: 250ccm i 125ccm. W szczególności zawody w tej najniższej klasie okazują się często najbardziej ekscytujące, a to z tego względu, ze w czasie jednego wyścigu o zwycięstwo walczy nieraz 5-7 motocyklistów.
Mistrzem Świata 2007 roku został Casey Stoner, który zdecydowanie zdystansował rywali. Jednak najbardziej ostatnio zasłużonym zawodnikiem jest Valentino Rossi- wielokrotny Mistrz Świata w najwyższej klasie. Osobiście kibicowałem Sete Gibernau, który niestety zakończył karierę po sezonie 2006.
Mam nadzieję, że wśród Forumowiczów znajdą się sympatycy MOTO GP.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
grzechu23
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2008.03.10 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsza runda za nami. Zdecydowane zwycięstwo odniósł Casey Stoner na Ducati. Niespodzianką jest druga lokata debiutanta w kategorii MOTO GP Jorge Lorenzo. Nowy kierowca Yamahy okazał się lepszy od Valentino Rossiego. Włoch zajął dopiero 5. pozycję. Na najniższym stopniu podium stanął Daniel Pedrosa. To bardzo dobra pozycja zważywszy na problemy jakie Repsol Honda miała w Katarze.

Powrót do góry
Qras
Señor Big Daddy Cool

PostWysłany: 2008.03.10 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Moto GP często dzieje się więcej niż podczas wyscigów F1. Za niedawnych czasów rządów absolutnych Rossiego oglądałem prawie każdy wyścig. Od 2 lat jest z tym gorzej, ale z pewnością kilka w tym sezonie zlukam. Ko należy w tym roku do faworytów i czy jeździ jeszcze Max Biaggi?

http://www.realmadrid.pl/fotki/_up/20196/vamosaporszatniarzego.jpg
Powrót do góry
grzechu23
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2008.03.10 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanym faworytem tegorocznego sezonu jest ubiegłoroczny triumfator, czyli Casey Stoner. Jednak pierwszy wyścig pokazał, że może on mieć konkurenta w postaci Jorge Lorenzo. 2-krotny mistrz świata 250 zajął przecież drugą pozycję w wyścigu inauguracyjnym.
Co do Maxa Biaggiego, to jeździ on teraz w Superbike'ach i z tego co wiem nie zamierza wracać do MOTO GP, bo tam radzi sobie bardzo przyzwoicie, choć ostatniej rundy w Australii nie może zaliczyć do udanych, gdyż nie ukończył obydwu wyścigów.

Powrót do góry
donlove
Real Madryt A
Real Madryt A

PostWysłany: 2008.09.10 08:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba odświeżyć. Rossi prowadzi w klasyfikacji, wygląda na to, że tytuł zdobędzie.

...why so serious?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Dave.
In Mou we trust

PostWysłany: 2008.09.10 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

75 punktów przewagi nad drugim w klasyfikacji Stonerem powinno mu spokojnie wystarczyć, w końcu tylko 5 wyścigów do zakończenia sezonu ;) I osobiście bardzo się z tego cieszę, bo pamiętam, jak kilka lat temu regularnie oglądałem Moto GP i zawsze mu kibicowałem, niesamowity kierowca :-)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
donlove
Real Madryt A
Real Madryt A

PostWysłany: 2008.09.10 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie wiadomo :> Ale faktycznie 75 punktów to dość dużo. Ucieszę się jak wygra, bo od 2 sezonów muszę obchodzić się smakiem. Szczególnie bolała porażka 2 lata temu. W ostatnim wyścigu pędził pędzi i się zapędził. Zresztą cały tamten sezon to "popis" Fiat Yamahy...

...why so serious?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Dave.
In Mou we trust

PostWysłany: 2008.09.28 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie było w tym sezonie innej możliwości - Valentino Rossi odzyskuje tytuł i szósty raz w karierze zostaje Mistrzem Świata w najwyższej klasie <jupi> Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zapewnił sobie triumfując dzisiaj w Japonii na torze Motegi. Chwała mu za to, że nie kalkulował, tylko jechał od początku tylko i wyłącznie po zwycięstwo w tym wyścigu ;)
Generalnie wg mnie zawody Moto GP są o wiele ciekawsze niż Formuła 1, ale w naszym kraju nie jest to zbyt popularny sport. Może się to zmieni, kiedy doczekamy się pierwszego reprezentanta w MotoGP ;) Choć pewnie nieprędko to nastąpi.

I na zakończenie: Rossi vs. Stoner ;)

Link

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
tt0mAsz
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2008.09.28 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje dla Rossiego za zasluzony tytul. Tym razem maszyna byla perfekcyjnie przygotowana a sam Rossi jezdzil niemal bezblednie, z czym roznie bylo w ostatnich 2 latach. Nie ukrywam, ze liczylem iz Stoner obroni tytul ale sam zalatwil sprawe w Czechach i GP San Marino :] Coz rewanz moze w przyszlym roku Twisted Evil Osobiscie tez bardziej preferuje Moto GP od F1, ale nie ukrywam, ze ten sezon jest jak dla mnie rozczarowujacy. Rossi, Stoner dluuuuuuuuga przerwa i reszta. Oby nastepny był bardziej ciekawszy i wyrównany.

Ps. Simoncelli Banan

donlove
Real Madryt A
Real Madryt A

PostWysłany: 2008.09.29 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie też Moto GP jest ciekawsze. Przedewszystkim - żadnych taktyk, żadnego ustawiania, żadnego planowania. Po prostu wsiadasz i jedziesz do końca (chyba, że spadnie deszcz, wtedy można zmienić motocykl na ten z innym ogumieniem ;) ).

Co do Rossiego. Wczoraj oglądałem retransmisje, bo nie miałem możliwości zobaczenia na żywo (o wynikach nie widziałem, o tym, że Rossi majstra już ma - też nie). Bardzo mnie ucieszyło, jako fana Rossiego, gdy zobaczyłem jak na prostej zachowuje się jego maszyna. Jeśli ktoś śledzi Moto GP to wie, że prędkość to był słaby punkt Yamachy. Ducat Stonera zawsze nadrabiał na prostych, jednak już taka sytuacja miejsca nie ma.

Swoją drogą Rossi zawsze zyskiwał na zakrętach i dohamowaniach. Dla mnie to właśnie świadczy o jego klasie.

...why so serious?
Powrót do góry
Paczi
Clandestino

PostWysłany: 2008.10.27 00:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i skończył się tegoroczny sezonik ;D Ładny wyśgig Stonera, ale jeszcze lepszy Valentino, został zasłużonym mistrzem. Uwielbiam Vale od niedawna, 4 lata temu zafascynowało mnie Moto GP, Rossi i jego 46- stka ;D Brawo Vale46!!

Powrót do góry
Jasio
Juvenil
Juvenil

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: 2009.05.11 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Eurosporcie przestali pokazywac MotoGP <ściana>

Zamiast tego są SuperBike'i :/

No i oczywiscie oprocz tego Eurosport trzyma klasę pokazując 25 godzin dziennie przenudnego Snookera Dziwak

Powrót do góry
Matius
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2009.05.12 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MotoGP jest na SportKlubie

Powrót do góry
Idziol
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2009.05.13 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasio napisał:
No i oczywiscie oprocz tego Eurosport trzyma klasę pokazując 25 godzin dziennie przenudnego Snookera Dziwak

Nie znasz się <won>

Paczi
Clandestino

PostWysłany: 2010.04.18 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tydzień temu zaczął się nowy sezon. Szczęśliwie, po upadku Stonera, wygrał Doktor <jupi>
Niestety nie oglądałem, bo nie mogłem znaleźć transmisji na necie. Motegi podobno odwołali i przenieśli na 3 października, wszystko przez ten wulkan.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Inne dyscypliny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do: