Grzybiarstwo
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2008.07.10 18:18    Temat postu: Grzybiarstwo Odpowiedz z cytatem

Tak sobie myślę, jest temat o wędkarstwie to dlaczego ma nie być o grzybiarstwie (chyba że przeoczyłem).

Jak sama nazwa wskazuje - grzybiarstwo to sztuka ( Very Happy) zbierania grzybów. Osobiście jestem zagorzałym grzybiarzem, kiedy rozpoczyna się sezon grzybiarski to nie ma nic przyjemniejszego jak pochodzić po lesie i poszukać grzybó Very Happy Bardzo cenię sobie tą forme rozrywki zwłaszcza kiedy nastąpi tzw wysyp i grzybki można dosłownie kosić :>
A wyżeeeerka potem jest niesamowita, takie smażone kanie prosto z patelni i smażoneczka z maślaków i innych to poezja dla podniebienia, przynajmniej dla mnie :-) Sezon się już zaczął, aczkolwiek to jeszcze nie to, na 4 wypady uzbierałem ledwie 3 kanie, koło 10 maślaków i jeden kozaczek Very Happy a w tym lesie gdzie chodze to nie lada wyczyn znaleść kozaka. Widać że już się grzybki zaczynają, bo już nawet te trujące popularnie nazywane "psimi" pojawiają się coraz gęściej :-)

Wiem, że dla niektórych temat jest debilny, ale Ci którzy nie lubią grzybów niech żałują bo dużo tracą wiec prosze bez złośliwości :P

Jest na tym forum jakiś grzybiarz? Very Happy

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Bart.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2008.07.10 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obecny.

Co sezon biorę rower i z rodzinką pędzę do lasu, co prawda chodzenie z rowerem po lesie jest trochę uciążliwe, ale da się to przeboleć. Zbierać grzyby uwielbiam, choć gdy jest ich mało w lesie to trochę się irytuje, ale na prawdę w soboty po ciężkim tygodniu wyjazd na grzybobranie mnie odpręża. Polecam :]

garethmickey
La Leyenda Continua

PostWysłany: 2008.07.10 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam grzybiarzem nie jestem, ale, co za zbieg okoliczności, właśnie przed chwilą czytałem ciekawy artykuł: KLIK :]

PS: Uwielbiam świeże grzyby w śmietanie, oczywiście, dobrze zrobione, bo to też sztuka Very Happy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2008.07.10 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, jak chodzisz po lesie i nic nie ma to potrafi to człowieka wkurzyć.

Co do lasu to ja mam szczęście z tym że jest tuż przy mojej działce więc problemu z rowerem nie mam :-)

Mój pierwszy grzybek w tym roku, zebrana 1 lipca 2008 Very Happy

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
Absynt.
#OrgulloBenzemista

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2008.07.10 18:39    Temat postu: Re: Grzybiarstwo Odpowiedz z cytatem

lukecik napisał:

A wyżeeeerka potem jest niesamowita, takie smażone kanie prosto z patelni i smażoneczka z maślaków i innych to poezja dla podniebienia, przynajmniej dla mnie :-)

O stary co mi smaka na kanie z patelni zrobiłes:DVery HappyVery Happy

Ja osobiście nie przepadam za zbieraniem grzybów(bo jak już ide do lasu to wszyscy coś nazbierają grzybów a ja nic i jest to troche irytujące), ale jak pół mojej rodziny idzie do lasu na grzyby to tylko czekam aż wrócą żeby coś zjeść
Twisted Evil

last.fm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
garethmickey
La Leyenda Continua

PostWysłany: 2008.07.10 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co do grzybów jeszcze: ostatnio zaciekawił mnie pewien specyfik, mianowicie na allegro można podobno kupić płyn (?!) po zaaplikowaniu, którego, tworzy się w ziemii grzybnia, podobno można więc mieć grzyby (dosłownie różne) we własnym ogródku, a nawet i w donicy (?).

A ło - http://www.allegro.pl/item390828563_grzyby_lesne_w_twoim_ogrodzie_zywa_grzybnia_hit.html :]

Powrót do góry
Asika
Universal Traveler

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2008.07.10 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moi dziadkowie (zwłaszcza babcia) mają niesamowity pęd grzybowy i czasem się z nimi zabieram. Mamy swoje miejsca, raz na jakiś czas zdarza się pojechać w okolicę zasłyszaną od różnych źródeł informacji taty. Najbardziej wielbię podgrzybki (achhhhh smażoneeee na masełku :o~~~~~~), jednak od kilku lat ciężko je znaleźć. Głównie zbieramy prawdziwki, maślaki i kozaki. Bardzo dużo z nich trafia na suszarkę, gdzie spokojnie czekają na wigilijne uszka. Część do różnych sosów i część do marynowania. Fajna sprawa takie grzyby ;]

Global
El Siete

PostWysłany: 2008.07.10 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak poczytałem tutaj o smażonych podgrzybkach to aż mi się jeść zachciało. Zbierać grzyby bardzo lubię, ale chyba jednak wolę je potem jeść. :] Grzyby lubię w każdej postaci. Marynowane, smażone z cebulką bądź ze śmietaną, czy też suszone jako dodatek do różnych potraw.

Asika napisał:
Najbardziej wielbię podgrzybki (achhhhh smażoneeee na masełku Surprised~~~~~~), jednak od kilku lat ciężko je znaleźć.

Że co? o_O Od kilku lat to właśnie podgrzybków jest najwięcej. Przynajmniej tak mi się wydaję. Gorzej z prawdziwkami. W większości robaczywe się trafiają. Ale za to jak się znajdzie jakiegoś dużego borowika i do tego nierobaczywego to dopiero jest frajda. :]

Powrót do góry
Asika
Universal Traveler

PostWysłany: 2008.07.10 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na naszych miejscówkach właśnie odwrotnie. Jak byłam mała, to było zatrzęsienie podgrzybków. Teraz to wszędzie prawdziwki. Moja babcia wysnuła nawet teorię, że podgrzybki po kilku latach zmieniają się w prawdziwki ;d

Global
El Siete

PostWysłany: 2008.07.10 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asika napisał:
Teraz to wszędzie prawdziwki.

W takim razie zazdroszczę. Na moich miejscówkach to podgrzybków jest zawsze oporowo, a znaleźć kilka prawdziwków, do tego nierobaczywych graniczy z cudem. Są też w moich okolicach miejsca, gdzie rosną prawdziwki, ale nie chcę mi się jeździć rowerem te 10-15 km. W każdym razie prawdziwek > podgrzybek. :]

Edit: I pomyśleć, że rok temu o tej porze znajdowało się takie okazy. :]
Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Powrót do góry
lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2008.07.10 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ło matko jak ja bym poszedł do takiego lasu gdzie jest zatrzęsienie kozaków i prawdzików... w tym "moim" lesie 80% jadalnych grzybów to kanie, 15% maślaki, 3% kozaki (średnio jeden kozak przypada na rok u mnie) a 2% to takie rarytasy jak kurki, rydze, fioletki, hubony, gąski, gołąbki i inne pierdoły które człowiek bierze za niejadalne nie mając pojęcia co to za grzyb a potem okazuje się że to bardzo smaczny grzybek gdy czyta sie atlasy i podgrzybek, tak, tylko jednego udało mi się znaleść w ciagu 3 lat. W sumie wszystkie te grzybki które stanowią 2% widziałem w tym lesie raz, oprócz rydzy które widziałem 4 razy ['] Postanowiłem sobie że w te wakacje pojade do paru fajnych lasków już mi znanych na prawe i kozaki, czekam tylko na wysyp.

Powiem Ci Asika że nie słyszałem, albo nie pamiętam o tym że można zrobić smażonke z podgrzybków :> Wiem że jakieś 5 lat temu w pewnym lesie z tatą zebraliśmy mase zajączków ale na co one poszły to nie pamiętam. Na smażonke to najlepsze są maślaki, purchawki, opienki, rydze no i kanie prosto z patelni Very Happy Fioletki chyba też można na smażonke, nie pamietam co ja z nimi robiłem rok temu :P

Przypomniała mi się fajna historia, jakieś dwa lata temu tata znalazł jakiegoś grzyba. Wyglądałem przypominał skrzyżowanego prawdziwka z kozakiem Very Happy ale kapelusz miał taki jakiś pofałdowany noo sam w sobie był dziwny. Nie był grzybem blaszkowatym, wiec male prawdopodobienstwo ze trujacy. Zapach i smak surowego grzyba utwierdzał mnie w przekonaniu że grzyb jest jadalny, ale jako ze nie warto ryzykowac wywalilismy go w pizdu. Po jakimś czasie okazało się że był to prawdziwek piaskowy, cholernie rzadki grzyb, nie chcę skłamać ale nawet podlega ochronie. Pierwszy raz widzialem takie grzyba, skąd mógł człowiek wiedzieć. W necie nawet nie mooge znalesc jakis konkretnych informacji na temat tego grzyba, chyba tylko wytrawni grzybiarze wiedzą o jego istnieniu. Nie mam na myśli siebie ofkoz ;) Kurna, ja nawet nie pamiętam jak sie dowiedziałem że to prawdziwek piaskowy :/

Powrót do góry
Acid
senior

PostWysłany: 2008.07.11 01:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś chodziłem na grzyby i nie jestem zalogowany na Naszej-klasie.

Asika
Universal Traveler

PostWysłany: 2008.07.11 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukecik napisał:
Powiem Ci Asika że nie słyszałem, albo nie pamiętam o tym że można zrobić smażonke z podgrzybków :> (...) Na smażonke to najlepsze są maślaki, purchawki, opienki, rydze no i kanie prosto z patelni Very Happy

Bluźnisz. Podgrzybki bierze się, nacina w kratkę kapelusz, kładzie na rozgrzaną patelnię pełną smakowitego masełka i czeka, aż najlepszy posiłek życia się usmaży.

Global
El Siete

PostWysłany: 2008.07.11 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukecik napisał:
Na smażonke to najlepsze są ... purchawki

Hehe. Nawet nie wiedziałem ,że są jadalne. Szczerze mówiąc nie wyglądają na zbyt smacznego grzyba. :] Wolę smażone podgrzybeczki lub prawdziweczki. Chociaż te drugie częściej są u mnie w domu marynowane. :/

Powrót do góry
lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2008.07.12 00:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdziweczki najlepsze na suszenie. Purchawka może zbyt apetycznie nie wygląda, ale smakuje identycznie jak maślak. Mając na talezu usmażone maślaki i purchawki nie odróżnisz co jest co ;)

Asika - musze się zapytać rodziców co my robiliśmy 8 lat temu z tych podgrzybków, może faktycznie smażonke a ja nie pamiętam :P

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7
Skocz do: