Siłownia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 86, 87, 88, 89  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Inne dyscypliny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jaki jest Twój staż treningowy?
Nie ćwiczę w ogóle
31%
 31%  [ 68 ]
Ćwiczyłem, ale przerwałem
20%
 20%  [ 43 ]
Więcej niż miesiąc, ale mniej niż pół roku
15%
 15%  [ 33 ]
Więcej niż pół roku
11%
 11%  [ 25 ]
Ponad dwa lata
10%
 10%  [ 23 ]
Dopiero zaczynam
10%
 10%  [ 22 ]
Głosowało Użytkowników : 214
Wszystkich Głosów : 214
Szczegółowe rezulataty

Autor Wiadomość
IVAN_ZAMORANO
Eu adoro ser quem sou!

PostWysłany: 2017.01.16 01:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i fajnie. Skacząc od filmiku do filmiku wpadłem na materiał od WK dotyczący FBW wraz z planem - wygląda optymalnie, więc spróbuję wykorzystać.

Poza tym, jak już jestem w tym temacie - jak liczyć to cholerne białko? Zakładając, czysto hipotetycznie, samego zwierzęcego 2g/kg masy z białkiem roślinnym daje mi to ogromną nadwyżkę. Próbując zoptymalizować to poprzez ucięcie roślinnych - będzie brakowało mi węgli. Oglądałem Karola da Costę i mówił o liczeniu roślinnych ze zwierzęcymi (do czego bym się skłaniał), ale nie chcę popełnić błędu. Trochę pomieszałem, zmniejszyłem węgle z założonych przez siebie 465 do 385 (imo uzasadnione, bo mam tendencję do ulaństwa), dające 4,8g/kg ale za to białka mam 230g... jednak tutaj zakładam, że w istocie zmniejszy się to do mniej więcej 200g, zważywszy na 400g kurczaka w diecie i to, jaką mamy obecnie pierś z kurczaka (czyt. ładowaną wodą) na rynku.

Jak to widzisz/widzicie?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Cement
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2017.01.16 03:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja liczę wszystkie źródła białka i sumuje to 2g/kg i to też totalnie na oko. Robiąc masę pilnuj przede wszystkim progresu ciężaru, to jest klucz, reszta spada na dalszy plan. Bardziej od tego, czy jesz 180g bialka, czy 250g pilnuj całej kaloryki, żeby nie tyć 5kg/miech, tylko 1-1.5kg/miesiąc, dalej sie nie oplaca, bo i tak fat, a tyjąc 1-1.5kg mamy pewność, że wykorzystujemy nasz cały potencjał anaboliczny Very Happy
FBW Sakera? Polecam <serce>

Powrót do góry
IVAN_ZAMORANO
Eu adoro ser quem sou!

PostWysłany: 2017.01.16 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat wyczerpany. Very Happy Jedynie czego się obawiam to, hmm, uczucie ciężkości? Uczucie zalegania pokarmu w jelitach, co w życiu społecznym imo było dla mnie niekomfortowe w przeszłości. Jeśli będę miał z tym problem to zacznę kombinować z dietą.

Dzięki za pomoc. Very Happy

Powrót do góry
Emperor
Scandinavian Metal Maniac

PostWysłany: 2017.01.16 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od kiedy białko roślinne wlicza się do bilansu? wchłania się w minimalnym stopniu i nie ma sensu zawracać sobie nim głowy. Tylko zwierzęce jest wartościowe.

A na uczucie przeżarcia i ciężkości polecam pić siemię lniane. Doskonale pobudza pracę jelit i w zasadzie likwiduje problem przejedzenia. Kupa jak za małolata :P

Powrót do góry
IVAN_ZAMORANO
Eu adoro ser quem sou!

PostWysłany: 2017.01.16 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No według mnie od zawsze. W 99% przypadków białka roślinne łączymy ze zwierzęcymi, co automatycznie sprawia, że stają się one pełnowartościowe. Więcej poniżej:

Link

Co to lnu dzięki za wskazówkę, tak jak pisałem - zobaczymy jak to będzie wyglądać przez tydzień, dwa, a potem zacznę kombinować. Smile

Powrót do góry
Cement
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2017.01.17 02:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

generalnie pewnie jest jakaś tam różnica w przyswajalności pomiędzy białkiem roslinnym i zwięrzecym przez niepełny aminogram, ale jedząc samo białko zwierzęce na poziomie 2g/kg, to gdy się zliczy białko z pozostałych źródeł to wychodzi go mega dużo i jest to ilość niepotrzebna, przynajmniej dla naturali.

co do uczucia przejedzenia, ja słucham swojego organizmu i na pałe nie pcham jedzenia, czuje, że nie mogę jeść to nie cisnę na siłę. Jeśli siła Ci rośnie to znaczy, że masz jedzenia spoko ilość. Stara szkoła kulturystyki pewnie by mnie zabiła za takie stanowiska, ale sprawdzone info na podstawie kilku lat ćwiczeń i potwierdzone u ludzi, którym ufam Very Happy No chyba, że ktoś jest typowy ekto, to powciskać jedzenia nie zaszkodzi Very Happy

Powrót do góry
urzedas
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2017.01.19 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym białkiem roślinnym sytuacja ogólnie ma się tak, że jeśli dostarczasz go z różnych zródeł to aminokwasy sie uzupełniają i możesz traktować takie białko jako pełnowartościowe.

Co do masy i planu Sakera to dobry pomysł, tylko rób mase z głową i jak najmniejszym zalaniu się. Kaloryke podbijaj dopiero, gdy będzie ci już ciężko z co tygodniową progresją ciężaru.

Powrót do góry
IVAN_ZAMORANO
Eu adoro ser quem sou!

PostWysłany: 2017.01.26 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczynam się zastanawiać czy nie za bardzo lecę z progresją ciężaru, to znaczy - obawiam się, że zaraz mogę mieć problem z dokładaniem obciążenia z treningu na trening. Może zrobić mały krok w tył i dokładać obciążenia spokojniej? Very Happy Swoją drogą - no właśnie, dokładać co trening czy może co tydzień?

Powrót do góry
Cement
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2017.01.30 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładaj stopniowo swoim tempem, na początku leci fajnie +2.5-5kg w głownych bojach, ale z czasem będzie trudniej i sukcesem będzie dokładanie ilości powtorzeń na tym samym ciężarze, czyli np robisz zakres powtorzen 3-5, jeden tydzien 3 powtorzenia, nastepny 4, potem 5 powtorzen i wtedy zwiększasz ciężar i znów rozpoczynasz od 3 powtorzeń Smile. Ale póki leci +2.5kg/tydz to nie hamuj tego.

Pytasz, czy dokładać co trening, czy co tydzień. Masz ten sam trening kilka razy w tygodniu? Ja jeśłi trenowalem 4x w tyg to każdy dzień był inny, więc dokładałem zawsze co tydzień względem ostatniego tego samego tygodnia, który był tydzień temu.

Mowa tutaj cały czas o wielostawowych. W izolacji czasem ciężko dorzucać, jednakże bym się tym nie przejmował, klucz to progresja w wielostawowych - ławka pozioma, OHP, przysiady, martwy, wiosłowanie.

Powrót do góry
IVAN_ZAMORANO
Eu adoro ser quem sou!

PostWysłany: 2017.02.01 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cement napisał:
Pytasz, czy dokładać co trening, czy co tydzień. Masz ten sam trening kilka razy w tygodniu? Ja jeśłi trenowalem 4x w tyg to każdy dzień był inny, więc dokładałem zawsze co tydzień względem ostatniego tego samego tygodnia, który był tydzień temu.

FBW z podziałem na trening A i trening B. W starym FBW Sakera mowa była o cotygodniowej progresji, ale w filmie z poprawionym planem nie było to doprecyzowane, więc imo się zastanawiam. ;)

Powrót do góry
Tom3k
Acidofilia.

PostWysłany: 2017.02.01 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej co tydzień wrzucać kolejne krążki. Ja kiedyś bardzo szybko poleciałem od siadu 100 do 150, MC ze 125 do 200 i później tego żałowałem. Lepiej sobie dokładać co tydzień nowych bodźców i rozłożyć to w czasie. Im dłużej dokładasz ciężar, tym dłużej ciało ma bodziec do rozwoju.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
IVAN_ZAMORANO
Eu adoro ser quem sou!

PostWysłany: 2017.02.13 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, jestem po 4 tygodniach masówki, więc mogę już coś napisać:

Waga idzie do przodu, po pierwszym tygodniu +0,8, ale za to po drugim... -0,9. Duże może mieć w tym znaczenie, że miałem wówczas nocki w pracy i często... zapominałem o tłuszczach (migdały, słonecznik łuskany). Od tamtego momentu, przerażony spadkiem wagi, podbiłem sobie kalorykę poprzez 50g płatków owsianych rano i waga idzie do przodu, choć mam wrażenie, że o zbyt dużo. Co dziwne - obwody w zasadzie pozostają niezmienne, poza +2 cm w łapie. Nie wiem z czym to jest związane, siły mam dużo, tak jak pisałem wcześniej - trochę zwolniłem z progresją i za sugestią Tomka dokładam od teraz co tydzień i jestem póki co zadowolony pod tym względem. Optycznie także czuję się bardziej nabity, ale to obiektywnie stwierdzę pod koniec tygodnia, gdy cynkę sobie kolejne zdjęcia.

Z czym mogą być związane stałe obwody, zważywszy na to, że waga rośnie? Zbyt krótki okres czasu? Tłuszcz podskórny? A może... zbyt słabo spinam mięśnie w innych partiach? Nie sądzę, aby to był powód, choć podczas treningu A, zwłaszcza biceps, aż mnie piecze. Z drugiej strony - przedramię, które także pracuje na niezmiennym poziomie. Very Happy

Powrót do góry
Sarcasm
A U T O R Y T E T

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2017.02.27 03:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś miał/ma styczność z dietą ketogeniczną czy CKD lub po prostu low carbem? Od dwóch tygodni, jestem na kompletnie niskich węglach i jest naprawdę przyjemnie. Ciężko powiedzieć, że zrzuciłem 4kg w 2 tyg, bo połowa tego to woda i gnój, który powstał przez chujowe poprzednie odżywianie, nafaszerowane fast foodami. Jednak mimo wszystko, sama dieta oparta na tłuszczu i białka, daje mnóstwo paradoksalnie energii i lekkości. Jedna wielka wada, węglowodany po prostu uzależniają, ale jednocześnie tuczą. Niestety, nie uzależniamy się od jajek, mięsa czy serka wiejskiego, a od fast foodów, czipsów i chleba. Mimo wszystko, póki co staram się trzymać miskę i żyję zaplanowym cheat dayem na początek marca, gdzie prawdopodobnie wpierdole wtedy pół miasta.

Swoją drogą Lipiec 2016 96kg -> Wrzesień 87kg -> Styczeń 87kg -> Dziś 83kg -> Cel oparty na początek kwietnia zakłada 80kg.

Co więcej, planuję zejść do 78-80kg (7 z przodu na wadze, ostatni raz chyba widziałem na początku gimnazjum) i na nowo zrobić masę, jednak tym razem zdrową, powiązaną z mocnym treningiem. Żmudna, ale efektywna i dająca mnóstwo radości praca.

El Mou
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2017.02.27 08:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sądzę, że tak dieta jest po pierwsze mało sensowna, jeśli chodzi o jej przyjemność. Bo raczej ciężko będzie ci wytrzymać cały czas, bez kawałka właśnie chleba raz na parę dni, kawałka pizzy raz na jakiś czas czy innych węgli. Po drugie, weź pod uwagę, że duże, za duże ilości białka, to ostre obciążanie nerek i wątroby, więc również nie radziłbym. Wg mnie spokojnie możesz zrzucić jedząc węglowodany(ale nie fast foody czy chipsy), ale wszystko z umiarem.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Sarcasm
A U T O R Y T E T

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2017.02.27 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chleba, makaronów, ryżu i tak nie lubię, a co kilka dni robię tzw. ładowanie. Jednak oczywiście, kwestie zdrowotne to prawda. Dużo wagę trzeba przykładać do tłuszczy wysoko jakościowych.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Inne dyscypliny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 86, 87, 88, 89  Następny
Strona 87 z 89
Skocz do: