Język hiszpański
Idź do strony 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Serpico
El Duderino
El Duderino

PostWysłany: 2003.10.28 18:21    Temat postu: Język hiszpański Odpowiedz z cytatem

Chciałbym zaczerpnąć od ludzi znających język hiszpański paru porad: czy warto nauczyć się hiszpańskiego? Czy jest on trudny? Jak długo trzeba się go uczyć, by osiągnąć porządany efekt (np. możliwość tłumaczenia niusów z hiszpańskiego)? Czy da się nadążyć w trakcie oglądania TV za hiszpańską prezenterką wiadomości, która zapieprza z prędkością 5 wyrazów na sekundę? Laughing Z góry dzięki za odpowiedź... Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Anonim
Gość

PostWysłany: 2003.10.28 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sie właśnie zaczełem sie uczyć hiszpańsiego. Mam bardzo przyjemną nauczycielke i zajęcie z tzw "native speakerem" Jezyk nie wydaje sie mocno trudny, coś jak angielski, na pewno trudniejszy jest niemiecki, nie mówiąc o francuskim. A uczyć sie zawsze warto .

Powrót do góry

Cwirek
vel Szacowny Autobus

PostWysłany: 2003.10.28 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie z 2 lata temu naszedł taki okres ,tzn. ochota i postanowiłem uczyć sie Espańskiego 8) W tym celu postanowiłem zakupować EASY ESPANOL 8) Zbierałem ,zbierałem ,kaset miałem coraz więcej i nawet na początku sie uczyłem ,troche mnie słuchałem tych kaset ale se czytałem i rozwiązywałem jakieś tam zadania... Oczywiście zapał mi minął i od ponad roku ,może 1,5 wogóle nic sie nieucze...Zaprzestałem kupować gazety i stanąłem w miejscu... Ale takie myśli mnie nachodzą ,ze chyba zaczne na nowo to studiować(przynajmniej z tych numerów ,które mam)... Wiem ,ze tutaj jest strasznie trudno pewnie sie nauczyć Hiszpańskiego ,szczególnie jak sie uczy samodzielnie... Jednak według mnie dopiero jak sie wyjedzie na jakiś okres do Hiszpanii to tam możemy sie w miare prawidłowo nauczyć... Mój kuzyn ponad 3 lata temu wyjechał i po pół roku już mówił ,po roku rozumiał bardzo dużo ,czytał gazety oglądal tv... Jak sie przebywa na miejscu z ,,tubylcami'' to wtedy jest o wiele prościej...I w każdym kraju... Jakbyśmy sie nauczyli Hiszpańskiego bardzo dobrze to wtedy od razu po portugalsku by było łatwiej i po włosku ,te wszystkie języki są z tej samej grupy językowej... Pół świata mówi w łacinopodobnym języku ,cała Ameryka Południowa by była nasza... Kiedyś nadejdzie taki moment ,ze będe konwersował spokojnie po hiszpańsku...Jakiem Adrian! 8)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Serpico
El Duderino
El Duderino

PostWysłany: 2003.10.29 00:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cwirek napisał:
Jednak według mnie dopiero jak sie wyjedzie na jakiś okres do Hiszpanii to tam możemy sie w miare prawidłowo nauczyć... Mój kuzyn ponad 3 lata temu wyjechał i po pół roku już mówił ,po roku rozumiał bardzo dużo ,czytał gazety oglądal tv... Jak sie przebywa na miejscu z ,,tubylcami'' to wtedy jest o wiele prościej...I w każdym kraju...

Co racja to racja. Nie ma lepszego sposobu na naukę języka jak przebywaniu w otoczeniu "niepolskim". I to dotyczy chyba każdego języka... :(

Powrót do góry
mdramski
Mariusz

PostWysłany: 2003.10.29 02:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie warto się uczyć języków. Po hiszpańsku mówi w sumie ponad 200 mln ludzi. Jeśli o mnie chodzi to uważam, że początki nauki są bardzo fajne i w miarę łatwe. Schody są potem. Ja uczyłem się ponad 3 lata i to dość intensywnie. Zresztą dzięki temu macie w miarę najświeższe newsy z takich źródeł jak AS czy Marca Smile

Powrót do góry
czarny
prorok
prorok

PostWysłany: 2003.10.29 06:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe ja podejrzewam ze jakbym qmal espanola niezle to i tak bym nie kumal co tam napieprzaja w czasie meczy na tych radyjkach hehe ostrzy jak brzytwa :]
tez sie chyba zaczne uczyc tak naprawde nawet jak sie nie przyda to co szkodzi?

Hugo
caracicatriz
caracicatriz

PostWysłany: 2003.10.31 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Espański fayna jenzyk bytś
Mimo, że uczę się dopiero od dwóch miesięcy, to bardzo szybko można się zarazić tą magiczną mową. Wystarczy trochę poćwiczyć na jakichś tekstach hiszpańskich i można tak samo zapitalać, jak ci we wiadomościach! Osobiście uważam, że Polakom jakoś łatwo przychodzi nauka tego języka. Zresztą pewnie dlatego też, że nie jest specjalnie trudny. Gramatycznie można by go nawet przyrównać do angielskiego. Jeśli Was to interesuje, nie wahajcie się uczyć tego "idioma" Very Happy

dziobo
Wygra Real, na pewno
Wygra Real, na pewno

PostWysłany: 2004.09.19 00:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak ale w końcu dalej nie wiemy w jaki sposób się uczyliście hiszpańskiego... czy jedynym konkretnym sposobem jest chodzenie na takowe kursy Question czy jest może jakaś inna dobra recepta na poznanie tego języka...

Powrót do góry
FAN
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2004.09.19 00:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Recepta na poznanie tego języka jest taka sama jak każdego innego. Tutaj nie ma różnicy.
Nie wiem tylko na plaster im tyle czasów gramatycznych, jak i tak używa się 10-15% z nich ;)
Ja się uczę w szkole, tylko dlatego do niej poszedłem - 5h lekcyjnych tygodniowo od dwóch lat... troche się rozumie po takim czasie Smile
W Hiszpanii byłem dwa razy i dogadywałem się, ale nadal nie łapie ludzi z TV bo oni bełkoczą a nie mówią ;)

Kursy polecam, ale tylko wytrwałym...

dziobo
Wygra Real, na pewno
Wygra Real, na pewno

PostWysłany: 2004.09.19 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli albo w szkole, albo na kursach Question :| może jeszcze się wypowiedzą szanowni Administratorzy... Rolling Eyes

Powrót do góry
Ruben
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2004.09.20 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sie mam zamiar uczyc hiszpanskiego juz od pazdziernika. Na moim kierunku na studiach sa dwa jezyki obce tygodniowo. Angielskiego juz troche umiem, zas hiszpanskiego bede uczyl sie od podstaw. Mam nadzieje, ze zapal do nauki tego jezyka wcale nie minie i za jakis czas bede mogl swobodnie porozumiewac sie po hiszpansku.

aaangie
Wasz ulubiony moderator

PostWysłany: 2004.09.20 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze mozna sobie pooogladac teenowele meksykanskie - szybko wpada w ucho i podstawowe zwroty mozna szybko zapamietac :]
generalnie to wydaje sie bardzo latwy jezyk i tez pewniec dla czystej satysfakcji bym sie pouczyla -
ale z zyciowej koniecznosci, musze zaczac uczyc sie szwedzkiego :] ktory jest o wiele trudniejszy i dwoch jezykow naraz bym nie pociagnela :/
z tym ze w tak wielkim miescie jak Bydgoszcz wciaz nie moge znalezc szkoly, ktora uczylaby szwedzkiego :/ żenujace :>

jeszcze co do hiszpanskiego - to mialam w klasie kolezanke, w sumie niezbyt wybitna, ktora angielskiego skumac nigdy nie umiala - zaczela chodzic na kurs hiszpanskiego - wcale nie intensywny i po dwoch latach nauki zdecydowala sie pisac z niego mature :] i zdala Smile stad wnioskuje ze to musi byc latwy jezyk ;)

PS A co wlasciwe stalo sie z forum, ze te emotki takie jakies"napuchniete "sa ??

Manitou
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2004.09.20 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja także mam zamiar uczyć sie hiszpanskiego. 8) Napewno wezme go od podstaw na studiach, wcześniej może sam zaczne się uczyć. Ciekawe jak mi to wyjdzie... :]

Hugo
caracicatriz
caracicatriz

PostWysłany: 2004.09.20 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na zachętę dla nauki tego języka powiem, że zacząłem się go uczyć pod koniec września 2003, a w pod koniecczerwca 2004 wylądowałem w Madrycie, gdzie dogadywałem się właściwie bezproblemowo ;] Jeden Koreańczyk wziął mnie nawet za Hiszpana!
Więc pamiętajcie drogie dzieci, uczcie się języków! :P

dziobo
Wygra Real, na pewno
Wygra Real, na pewno

PostWysłany: 2004.09.20 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nio to spox kochany Hugusiu ale czy możesz mi zdradzić jakim sposobem się uczyłeś Question :>

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Następny
Strona 1 z 26
Skocz do: