Język hiszpański
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafal85r
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 4

PostWysłany: 2018.08.26 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie najlepszym podręcznikiem który niezwykle mi pomógł w nauce języka jest hiszpańskiego jest "De pe a pa"

IVAN_ZAMORANO
Eu adoro ser quem sou!

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.10.28 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Discordzie mi nie odpowiedziano więc ponawiam tutaj:

Jest ktoś, kto opanował hiszpański do poziomu B1/B2, tak, że może o sobie powiedzieć "komunikatywny"? Od następnego miesiąca zamierzam wrócić na poważnie do hiszpańskiego i zrobić konkretny progres na przestrzeni kilku miesięcy, dlatego szukam jakiegoś programu interaktywnego, książek, czegokolwiek, od czego mógłbym ruszyć.

"Wracam", a więc mam jakieś podstawy, coś tam powiem, no ale tak jak mówię - to tylko podstawy zapamiętane z liceum, ale na pewno nie zaczynam od zera.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Peluquero
Juvenil
Juvenil

PostWysłany: 2018.10.28 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duolingo nie doceniałem, ale naprawdę ten program działa, do znudzenia powtarzanie najprostszych zdań dzień w dzień (mniej więcej 2h dziennie) i po no miesiącu jestem na 12 poziomie i mogę powiedzieć, że progres jest niesamowity, składnia zdania odmiana podstawowych czasowników i ponad 400 nowych słówek. Polecam dla początkujących.

Powrót do góry
habera
Castilla
Castilla

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2018.10.30 07:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden z moich celów - nauczyć się jako tako hiszpańskiego do 30stki Very Happy Język nie taki trudny więc nie powinno być większych problemów.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Peluquero
Juvenil
Juvenil

PostWysłany: 2018.11.14 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przerzuciłem się dziś na memrise i uczę się 2500 najpopularniejszych słów (odpowiedzialne za 95% używanych z mowie potocznej). Z tego już około 10% mam w głowie dzięki duolingo na zawsze, kolejne 10% dobrze znam lecz nie ma biegłości, kolejne około 10% kojarzę z kontekstu, reszta do nauczenia w zdaniach. Myślę że 15 dziennie z powtókami co 1,2,3,5,8,10 dni będzie dobrze. Codziennie rezerwuję sobie 1,5h na naukę pełna koncentracja, z czego 15-20 minut film, serial, muzyka lub ostatecznie radio (tu bywa trudno) albo TVE - do końca roku chce już w miarę swobodnie porozumiewać się w rozmowie z native na np skype i zrobić test poziomujący.

Teraz akurat leci w TVP Sin identidad i pomimo lektora polskiego staram się chwytać jak najwięcej hiszpańskiego.

@habera - bierz się jak najszybciej ale najpierw wybierz najlepszą dla siebie metodę i czas nauki. Ja wiem że mi wchodzi najlepiej wieczorem 21-22 i 1,5h nauki to max a najszybciej uczę się pismem obrazkowym i powtarzając sobie głośno, przerwy to ćwiczenia ze śpiewaniem piosenek takie 5 minut na rozluźnienie Smile

Adelante!!

Powrót do góry
Krist
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.01.30 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy zna ktoś może jakąś fajną aplikację, która pomaga w nauce słówek hiszpańskich? Stojąc w autobusie w korku, chciałbym nie marnować czasu tak bezsensownie. Chodzi mi o taką apkę, która sama podaje np. codziennie słówka do nauki. Czy jest w ogóle coś takiego? Smile

Inne propozycję dotyczące podobnych aplikacji mile widziane Smile

Powrót do góry
Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2019.01.30 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Memrise może?

Krist
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.01.31 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pierwszy rzut oka wygląda spoko, sprawdzę. Dzięki!

Powrót do góry
Cule a muerte
wiejski głupek
wiejski głupek

Ostrzeżeń: 6

PostWysłany: 2019.03.13 01:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bardzo latwo rozpoznaje akcenty z Poludniowej Ameryki, Kuby, Meksyku, ale jest mi trudno rozpoznac akcent ze Srodkowej Ameryki. Pewnie dlatego, ze bardzo malo w ogolne rozmawiam z ludzmi z tego region.
Hiszpanie z kolei czesto W OGÓLE nie rozumieja nawet podstawowych zwrotów np. uzywanych w Meksyku. Kiedys natknalem sie na pare turystow z Monterrey, ktorzy mi sie zalili ze mowiac "Horario de camión, chato, guajolotero.", tylko wzbudzali zazenowanie u Hiszpanów. Musieli trafic, na Polaka, co by ich zrozumial :lol2:

Oczywiscie wszystko zalezy IMHO przedewszystkim od zasobu slownictwa danej osoby. Kiedy chodzilem na zajecia w Hiszpanii, to nie raz nauczyciel mi "zwrocil uwage", zebym dobieral nieco mniej wyszukane slownictwo, bo klasa nie kumala do konca, kiedy robilem prezentacje.

Cover napisał:
Która odmiana hiszpańskiego jest najwolniejsza?

Ja nawet dla Hiszpanów potrafie mowic za szybko, takze wszystko zalezy od rozmowcy.
hoszkar napisał:
kataloncow nie biore pod uwage, bo ich jezyk jest po prostu inny.

To Katalonczycy nie mowia po Hiszpansku?
<ściana> <ściana> <wow> <wow> <hahaha> <hahaha>

Ja wiekszosci rozmów prywatnych i zawodowych z ludzmi/klientami z Katalonii odbywam po hiszpansku. Co jakis czas zdarzy sie ktos ze zrytym dzbanem i zamiast po hiszpansku, woli ze mna rozmawiac po angielsku.
Skip napisał:
Mam trochę doświadczenia, bo uczyli mnie native z różnych krajów, więc taka jest moja opinia:

1. Kolumbia - chyba jedna z szybszych, ale też najłatwiejszych do zrozumienia 'odmian'. Jest najbardziej zbliżony do polskiej wymowy tzn. Kolumbijczycy nie akcentują raczej przesadnie hiszpańskich 'll' 'c' 'z' jak np. w casteziano, a mówią - jakby to powiedzieć - raczej w zgodzie z polską pisownią.

2. Pais Vasco - Ze względu na to, że mozna powiedziec ze dla wiekszosci jest to jednak ten drugi jezyk (macierzysty, ale drugi) to nie ma przesadnej ilości naleciałości w związku z czym jest łatwy do zrozumienia. Poza tym przyjemnie się słucha.

3. Meksyk - mówią strasznie 'niechlujnie', ogromna ilosc żargonu, to też zależy od osoby, ale do tego stopnia że niektórych ciężko zrozumieć. Dla przykładu mimo, że posługuję się hiszpańskim mniej więcej na poziomie C1 to rozmawiając z dobrym kumplem z Meksyku i jego dziewczyną często przerzucamy się na angielski, albo coś w rodzaju `mezcli` hiszpańskiego z angielskim. Na piśmie jest jeszcze gorzej bo w Meksyku maja tendencje do zastepowania wszystkich dzwiekow skrótami, dlatego zamiast 'que pasa' praktycznie zawsze zobaczysz 'k pasa'

4. Andaluzja - specyficzne 'szeleszczenie' + dużo żargonu. sporo ludzi twierdzi że dla początkującego to odmiana najcięższa do wyłapania

5. Argentyna - nie wiem jak Wam, ale mi słuchając Argentyńczyka od razu przychodzą na myśl włoskie naleciałości. szybki, momentami niewyraźny, bardzo charakterystyczny. np. porównaj sobie tutaj dziennikarzyne z argentynskim aktorem Ricardo Darínem.

Co do pkt. 3: W Hiszpanii jest to samo.

Co do pkt. 4: Ja na przyklad mialem tak, ze Andaluzyjczyk mowi do mnie 512, 502, a ja nie widzialem roznicy.

Dorzucam Wenezuele, gdzie jest bardzo bogate slownictwo.

Ad vocem odnosnie DELE C1, ktore zdalem w Listopadzie 2016. W mojej grupie (5 osób), byla Rumunka, ktora przyjechala do Hiszpanii majaca 5 lat (jej wiek to 21). Kompletnie nie zrozumiala rozumienia ze sluchu, gdzie byl wywiad argentynskiej dziennikarki z meksykanskimi biznesmenami. Slozyla nawet formalna skarge. Ja w przerwie na kawe troche bezczelnie pojechalem do niej z tekstem:

"Czy gdsybys miala egzamin z angielskiego i na rozumieniu ze sluchu, bylby wywiad z Russel-em Crow-em, ktory mowilby z nowozelandzkim akcentem w wywiadzie, to tez zlozylabys pisemna reklamacje/skarge?"

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."
Charles-Maurice de Talleyrand
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27
Strona 27 z 27
Skocz do: