Forumowa mafia - edycja druga
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 47, 48, 49  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Licznik OFF
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nazim
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2008.12.10 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podsumowanie godne przeczytania ;) Na pewno wiele można z niego wynieść odnośnie 3 edycji Very Happy Mogę przczepić się jedynie do:
Cytat:
Najlepsze było jeszcze zachowanie sędziego, gdy głosował na Asikę, a kazał zabić geniasms'a.

Głosowałem tam na geniasms,a nie na Asikę ;)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
rufo
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2008.12.10 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytanie laika:

czy mogę sobie (po otrzymaniu roli) napisać własny scenariusz śmierci?

Cytat:
Poza tym, ładny walnęłam opisy śmierci Cyfry, nie? Już pierwszego dnia zamówił sobie na wszelki wypadek opis śmierci u mnie

- Albert Camus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Global
El Siete

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2008.12.10 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to mafia grała tak, jakby nie obrała żadnej taktyki. Ktoś na samym początku powinien się wyłamać i oskarżać jakiegoś swojaka. Najlepszym mafiozem byłby Chemik, gdyby nie zjebał testamentu. Oskarżając mnie w nim, zrzucił ze mnie niemalże wszystkie podejrzenia. Mafia dała dupy - to oczywistość, ale miasto rozegrało według mnie dość dobrze tę grę. Działało razem - co było według mnie kluczem do sukcesu. Nieocenionym skarbem okazał się Krasnal, tylko, że z początku nikt mu za bardzo nie wierzył. Very Happy Dobrze, że przekabaciłem go, by zagłosował na Cyfrę (inaczej w głosowaniu zginąłby Nazim, zaś kolejną ofiarą mafii byłby niechroniony przez nikogo detektyw). Wtedy zagłosowałem na niego ja, Krasnal oraz Asika z Nazimem (najbardziej podejrzewana wówcza dwójka). Reszta w cały świat. Minusek dał wtedy jako jedyny na Tagiego - nie wiem po chuj, zaś filippo pierwszy zaczął podejrzewać Cyfrę, a zagłosował wtedy na Krasnala. :lol2:

Powrót do góry
filippo
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2008.12.10 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na wstępie powiem, że jestem niewinny :]
Serio Wam mówię, że z nikim się nie kontaktowałem. Tak na prawdę, to nikogo z Was nie znam. A co do screena, to inna wielkość czcionki była i chyba inna grubość z tego co pamiętam, róznica nie wielka, ale rzucająca się w oczy po powiekszeniu. Niekonsekwencja? Wiem. Ale nie wiem czemu, może dlatego, że to pierwsza moja edycja i uczę się na błedach. Pod koniec gry ostro się pogubiłem, to było widać. Ale uważam, że na poczatku wykazałem się inwencją ;p

PS. Miło mi, że będziecie mnie obserwować. Będę musiał się postarać. A i obserwujcie mnie również jak będę niezwykłym mieszkańcem, bo tak to mnie od razu wybiją xD

Pozdrawiam, Wasze słoneczko Smile

Powrót do góry
Tagi
vel happy64

PostWysłany: 2008.12.10 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niektore nasze bledy byly na prawde razace Very Happy ale mysle, ze po tym podsumowaniu przyszli mafiozi nie popelnia takich bledow. Dzieki za przywrocenie do gry, bede calowac Raula codziennie ;)

Powrót do góry
minusek
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2008.12.10 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"Jeśli dziś nie odpadnie Tagi, to zacznę się zastanawiać, czy przypadkiem w mafii nie jest więcej niż pięć osób..." <hahaha> Zasady to zasady, a takie wypowiedzi to y... Sami wiecie.

To było ironiczne;*

Cytat:
Kolejna ciekawa akcja - podejrzenia na Madritistę za to, że pomagał Najt w robieniu mapki. Zdradzę Wam mały sekrecik - przed losowaniem ról uzgodniliśmy, że właśnie z powodu takich podejrzeń Madritista nie będzie mafiozą, zresztą losowaliśmy pewnym systemem... i starczy, co za dużo, to nie zdrowo, powtórzę jednak - ROLE BYŁY LOSOWANE. Na przyszłość nie pytajcie więc o to, nie czepiajcie się, póki ja prowadzę, to tak będzie zawsze.

Po pierwszym głosowaniu ciężko wyciągnąć jakieś wnioski. On jako jeden z piątki głosował na niewinnego, a do tego pomagał przy robieniu mapy, więc zawsze to większe prawdopodobieństwo;-P szczególnie jeśli popatrzymy na poprzednią edycję. Cieszę się z losowania. :-) i przepraszam.

Co do samej gry, to.. gdyby nie Krasnal, to byśmy prawdopodobnie polegli. Naprawdę ciężko wybić mafię bez takiej pomocy. Myślę, że w opisach śmierci powinno być więcej poszlak, nawet najmniejszych. I nie powinno być mowy zwalać świadomie winę na kogoś innego.
Nie wiem dlaczego najlepszym graczem mafii został Joaquin, skoro prawie w ogóle się nie udzielał... Myślicie, że gdyby nie Krasnal, to byśmy rzucili na niego podejrzenia? Beznadzieja. Albo gramy, albo nie.

Taktyka 'miasto razem' ostatecznie się sprawdziła. Nie wiem dlaczego doszukujecie się czegoś dziwnego w ostatnim głosowaniu miasta. Zostaliśmy ja, Global, Filippo, Pixik i Hoakin. Chyba każdy odrobinę myślący i uważnie czytający posty wykluczyłby mnie, Globala i Filippo. Zostaje więc Pixik i Hoakin. Tak, ten Hoakin, który cały czas siedział cicho, a nagle zaczął się udzielać- i to dziwnie. Nie byłoby to dla was, starych wyjadaczy czymś dziwnym? Nie wiem czy ja pierwszy rzuciłem takie podejrzenie, czy ktoś inny. Ale napisałem co myślę, a skoro miasto miało trzymać się razem, to wypadało komuś zaufać (tak jak ja w przypadku wybicia Chemika- brawo miasto i wielkie! brawa dla tego ostatniego, gdyż akcja z księdzem (podłapałem) i cała gra była dla mnie naprawdę świetna!).
Wiedzieć komu zaufać, ale nie bać napisać się, że można się ostro przejechać i argumenty dlaczego, jest chyba całkiem całkiem sposobem na grę.

I do Globala- nie zmieniłem głosu z Tagiego na Cyfrę, gdyż na weekedny zjeżdżam do domu, a tam ciężko dostać mi się do neta;) stąd też moje dwa ostrzeżenia.

Tak poza tym, to całkiem fajnie wybić mafię i ostać przy życiu Very Happy

Powrót do góry
Chemik
Nocny Stefan
Nocny Stefan

PostWysłany: 2008.12.10 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

minusek napisał:
brawo miasto i wielkie! brawa dla tego ostatniego, gdyż akcja z księdzem (podłapałem) i cała gra była dla mnie naprawdę świetna!).

Jakiego ostatniego? :>

@DOWN: Aha, dziękuję Very Happy Nie byłem pewny, czy dobrze zrozumiałem :P

Ostatnio zmieniony przez Chemik dnia 2008.12.10 21:49, w całości zmieniany 1 raz

last.fm
Powrót do góry
minusek
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2008.12.10 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla Ciebie, taki skrót myślowy (ostatniego przeze mnie wymienionego ;) )

Powrót do góry
Global
El Siete

PostWysłany: 2008.12.10 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

minusek napisał:

Wiadomo, ale zostać przy życiu, wiedząc, że przyczyniło się do wybicia każdego mafiozy to dopiero coś. Tongue

Powrót do góry
cypherq
NIE frustratom!

PostWysłany: 2008.12.10 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Global, uważam za przesadne mówienie, że mafia grała beznadziejnie. Ciężko mówić o braku taktyki skoro sam w mafii nie byłeś i nie doszukasz się z poradnika sensu niektórych zagrań, a zaręczam Cię, że spędzaliśmy sporo czasu przedyskutowując każdy ruch i możliwy wariant.

I wszystko szło z płatka a jazda zaczęła się po mojej wpadce i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to ja posypałem mafię, bo:

- miasto nie grało niczego, wybijaliśmy je jak owieczki, ganiając z jednej strony pastwiska na drugie

- Crasnal nie miał by szans na poparcie, gdyby nie Filippo który wyczytał moje błędy, prędzej sam by zginął

- No właśnie: Ty i Filippo. Nadludzkie szczęście lub hmn...antymafia. Nie udowodnię tego nigdy, pozostaje mi wierzyć, że szczęście nie będzie wam tak dopisywało w następnej edycji, niezależnie od roli waszej / mojej

Podsumowując, uważam, że wręcz przeciwnie - mafia grała fantastycznie, a miasto do dupy, detektyw wykazał się świetną intuicją, szkoda, że się ujawnił, ale już nie jęczmy, bo każdy popełnia błędy.

Zachęcam wszystkich ciekawskich do pytań na temat niektórych zachowań mafii, z przyjemnością wyjaśnimy dlaczego było tak a nie inaczej

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Nazim
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2008.12.10 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Global napisał:
minusek napisał:

Wiadomo, ale zostać przy życiu, wiedząc, że przyczyniło się do wybicia każdego mafiozy to dopiero coś. Tongue

Dobra dobra już sobie tak nie słodź. Tongue Ja też w paru trafłem Very Happy Very Happy
Z resztą każdy z udzielająych się cośwniósł do gry i tak jak piszesz głownym powodem zwycięstwa była jedność miasta no i detektyw ;)

Powrót do góry
Global
El Siete

PostWysłany: 2008.12.10 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cypherq napisał:
miasto nie grało niczego, wybijaliśmy je jak owieczki, ganiając z jednej strony pastwiska na drugie

Miasto nie grało niczego, bo nie trafiło mafioza w pierwszych dwóch głosowaniach? :lol2:

Cypherq napisał:

- No właśnie: Ty i Filippo. Nadludzkie szczęście lub hmn...antymafia.

Gdzie niby miałem szczęście? Antymafia - :lol2: :lol2:

Cypherq napisał:
Podsumowując, uważam, że wręcz przeciwnie - mafia grała fantastycznie, a miasto do dupy

:lol2: :lol2: :lol2:

Powrót do góry
cypherq
NIE frustratom!

PostWysłany: 2008.12.11 00:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, teraz Global z siebie robi wielkiego pogromcę mafii :]

- Nie wiem co Cię śmieszy w określeniu Antymafia.
- Gdzie miałeś szczęście? Akurat chodziło mi o Filippo, z rozpędu w mnogiej napisałem

- Miasto niczego nie grało bo po dwóch głosowaniach było w czarnej dupie a gdyby nie interwencja Najtwisz, jej kilka podpowiedzi i Filippo, załatwilibyśmy miasto jak kostki domina, ale o tym już Twój śmiech nie przypomina, prawda? :]

Powrót do góry
Chemik
Nocny Stefan
Nocny Stefan

PostWysłany: 2008.12.11 00:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No może Cyfra trochę się zagalopował z tym, że graliśmy fantastycznie, bo popełniliśmy kilka błędów, natomiast z opinią, co do miasta trzeba się zgodzić.

last.fm
Powrót do góry
cypherq
NIE frustratom!

PostWysłany: 2008.12.11 00:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, ale skoro wcześniej pisałem, że popełniliśmy błędy, to jasne jest, że nie graliśmy już fantastycznie po naszych wpadkach. Ale dopóki wszystko trzymało się kupy graliśmy z chirurgiczną precyzją :]

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Licznik OFF Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 47, 48, 49  Następny
Strona 48 z 49
Skocz do: