Zmiany i rewolucje w piłce nożnej?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czarekel
Juvenil
Juvenil

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.06.11 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że w przypadku Włochów to był wypadek przy pracy, zresztą ta cała Liga Narodów da odpowiedź. Jeszcze odnośnie Polski, nie pamiętam kiedy naprawdę zagraliśmy taki mecz żebyśmy byli dumni. W przeciągu roku zdarzyło się nam parę razy tracić przewagę kilku bramkową i kończyć ten mecz remisem, jak i ostatnio wygrać cudem z Czarnogórą czy Koreą. Bodajże też z Danią prowadziliśmy 3-0, a skończyło się 3-2, z Kazachami było 2-0, a na koniec 2-2 :/ . Takie coś jest nie do pomyślenia. Wiadomo mamy umiejętności, ale szczęścia chyba więcej niż Real. Pamiętny gol w ostatniej minucie z Armenią czy bramka na wyjeździe ze Szkocją w El.ME. Obyśmy doszli jak najdalej, ale wiecznie szczęścia mieć się nie da.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Rokoko
i’m sooooo changeable!

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2018.06.11 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tam, gadanie z tym szczęściem. Moglibyśmy mieć też jakiegoś pecha wyjątkowego i zagrać w barażach, a tam dostać jakiegoś cięższego rywala i tyle nas na mundialu widzieli. Przy czymś tak długoterminowym nie można mówić o szczęściu czy jego braku. To gdzie ta kadra doszła jest wyłącznie wynikiem pracy, a czyimś szczęściem to się mogą usprawiedliwiać ci, którzy nie mieli go tak wiele.
A co do meczów, po których czułem dumę? Polska-Niemcy 2:0 to był moment, w który sam nie wierzyłem, już dawno poddałem tę kadrę, ale ten mecz pokazał sens tego projektu, że nasza drużyna ma charakter.
Polska-Irlandia 2:1 zagraliśmy tam tak pięknie zachowawczy mecz, że lepiej awansu do Francji nie dało się wywalczyć.
Polska-Niemcy 0-0 no to był przecież dzień, gdy cały naród był przepełniony dumą. Nawet największe zrzędy mogły ponarzekać na to, że nie jebneliśmy na miękko MISTRZÓW ŚWIATA.
Polska-Portugalia 1:1 to strasznie bolesna porażka była, ale miała w sobie coś romantycznego. W każdym razie polegliśmy w boju o półfinał, o który się otarliśmy. Było wtedy czuć dumę.
I jestem pewien, że pominąłem wiele przykładów, w których Polak mógł być dumny z Reprezentacji Polski. A kiedy ostatnio Włoch mógł być dumny? Jak dostawali wpierdol z Hiszpanami, czy jak męczyli bułę z jakąś Maltą? 2006 wydaje się dla takiej futbolowej nacji dosyć odległy.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
czarekel
Juvenil
Juvenil

PostWysłany: 2018.06.12 06:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Euro nawet ładnie grali, pamiętne 2-0 z Hiszoanią.

Powrót do góry
Rokoko
i’m sooooo changeable!

PostWysłany: 2018.07.05 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://de.uefa.com/insideuefa/about-uefa/news/newsid=2563967.html
UEFA nadąża za zmianami w piłce i wprowadza możliwość czwartej zmiany w przypadku dogrywki w swoich rozgrywkach: Lidze Mistrzów i tej drugiej. A VARu jak nie było tak ni ma.

Powrót do góry
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.07.05 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już ileś miesięcy temu Ceferin mówił, że VAR-u w LM 2018/2019 jeszcze nie będzie.

Powrót do góry
Rokoko
i’m sooooo changeable!

PostWysłany: 2018.07.05 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na mundial FIFA zapowiedziała VAR jeszcze chyba gdzieś w 2017. I ten VAR na najważniejszej piłkarskiej imprezie sprawdza się wyśmienicie. Ceferin nie zmienił zdania pod wpływem aktualnych wydarzeń, to dostaniemy kolejny sezon w najważniejszych klubowych rozgrywkach zniwelowany przez błędy sędziowskie.
Denerwuje mnie to dlatego, bo widzę jak VAR potrafi być kluczowy dla decyzji sędziowskich, które są kluczowe w meczach, które są kluczowe dla przebiegu całego sezonu wielu klubów i ich ostatecznej oceny. Więc kolejny sezon bez VARu, uważam za sezon stracony. I to nie tak, że nagle teraz domagam się VARu - on powinien zostać wprowadzony już w minionym sezonie, jakoś FIFA nie bała się umieścić go w swoim największym produkcie, natomiast UEFA boi się zmiany, mimo iż ich największy produkt nie odbywa się raz na cztery lata. Nie rozumiem i nie zrozumiem.

Powrót do góry
bartoloo92
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.07.06 06:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie zastanawiałeś się nad tym, że w LM biorą udziały kluby i to z nimi FIFA musiałaby dogadać kwestię VAR na ich stadionach ? Nie wszystkie są na to gotowe a federacja jak widać na razie tego nie wymaga.

Powrót do góry
Rokoko
i’m sooooo changeable!

PostWysłany: 2018.07.06 07:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisząc FIFA miałeś na myśli UEFA? Bo decydującą frakcją w tym przypadku jest UEFA chyba?
I oczywiście, że w Lidze Mistrzów biorą udział kluby. Tak samo w Bundeslidze. Oraz w Serie A. Jak i w polskiej Ekstraklasie (wiem, częściowo). Liga Mistrzów widocznie jest za mało prestiżowa, że tam się jeszcze kluby nie dogadały.
I wiesz, tu już raczej nie chodzi o samo wprowadzenie, bardziej o wykazywane chęci. Sezon w sezon jacyś kibice jakiegoś klubu muszą pluć sobie w brodę i wyobrażać sobie jak najważniejsze mecze ich sezonu by przebiegły gdyby był VAR. A dla klubów to są na pewno ciężko stracone ciężkie pieniądze. Więc są powody do dogadania się. Mogliby dać ten system na sprawdzenie się najpierw od fazy pucharowej Ligi Europy. Nie wiem. Cokolwiek. A tak gdy wałki sędziowskie dzieją się zaraz przed ich oczyma, a rozwiązanie jest zaraz obok, to UEFA, FIFA, kluby czy ktokolwiek kto jest za to odpowiedzialny nie zrobili nic. A wynikiem tego będzie kolejny sezon spaczony błędami sędziowskimi, które nie powinny mieć miejsca - to mnie boli.

Powrót do góry
Sarcasm
but still awesome...

PostWysłany: 2018.07.13 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OFICJALNIE: Mistrzostwa Świata z 2022 roku, które będą miały miejsce w Katarze zostaną rozegrane między 21 listopada a 18 grudnia.

:>

Powrót do góry
Rokoko
i’m sooooo changeable!

PostWysłany: 2018.07.13 14:31    Temat postu: Chujnia Odpowiedz z cytatem

Jeszcze się łudziłem, że przeniosą ten mundial gdzie indziej. To, ilu ludzi tam umiera i pracuje w niewolniczych warunkach by ten turniej się tam odbył, powinno być początkowym argumentem, no ale kasa przeważyła. No to za 4 lata w Katarze (bleh), a później już mundiale z 48 drużynami (też trochę bleh).

Powrót do góry
Rokoko
i’m sooooo changeable!

PostWysłany: 2018.08.22 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

*Bleep bloop* Chyba wreszcie coś rusza się w tej kwestii - podobno UEFA planuje wprowadzić VAR od ćwierćfinałów Ligi Mistrzów nadchodzącego sezonu. Wcześniej jeszcze widziałem jakieś pogłoski, że UEFA się zastanawia nad wprowadzeniem tej technologii już zaraz od początku fazy pucharowej, czyli coś musi być na rzeczy.

Powrót do góry
Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2018.08.22 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam wrażenie, że podczas ligowego meczu Realu technologia działała nadzwyczaj szybko. Dużo lepiej niż na Mundialu w Rosji. To spory plus.

lol1def
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2018.08.28 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiejszy mecz pokazuje czym skutkuje nie wprowadzenie VAR'u do ligi mistrzów. Zespół, który grał zdecydowanie lepiej (Zagrzeb) odpada przez idiotyczną decyzję arbitra, a najlepsze jest to że sędzia przy bramce po raz kolejny udowadnia że stoi tam bez żadnego określonego zadania i w niczym nie pomaga.

Powrót do góry
Rokoko
i’m sooooo changeable!

PostWysłany: 2018.08.31 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i chuj z tego wyszło. Jednak nie będzie VARu przez cały najbliższy sezon Ligi Mistrzów.

Powrót do góry
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.08.31 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tego się spodziewałem. To byłoby nierówne traktowanie. Albo od początku do końca z VAR-em, albo od początku do końca bez VAR-u. Tylko takie są możliwości. Nie można zmieniać zasad i warunków gry w trakcie rozgrywek.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następny
Strona 14 z 17
Skocz do: