Porady
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 59, 60, 61  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.07.02 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, wiem, że to niby mój konik, bo zaraz 5 rok studiów finansów i takie tam gadanie, ale od strony praktycznej nie miałem z tym nigdy żadnego styku.

Powiedzcie mi - banki mają jakieś większe problemy z udzieleniem hipoteki na mieszkanie na rynku wtórnym? Czy kwestia wtórny-pierwotny jest dla nich, eee wtórna Very Happy i raczej interesuje ich tylko zdolność/historia kredytowa, wiek, umowa o pracę etc? Może jakieś dodatkowe papierki?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2018.07.03 07:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hipoteki idą jak woda i aktualnie nie słyszałem żeby któryś z banków miał problem z rynkiem wtórnym. Mieszkanie/dom wycenia bankowy rzeczoznawca i jeśli wyceni lokum niżej niż cena transakcyjna to po prostu musisz sam ponieść "różnicę" między wyceną a tym na co przystaliście ze sprzedającym. Najważniejsza jest dla banku historia kredytowa, umowa o pracę i wkład własny (większość banków chce 20%, ale są takie co zadowolą się 10% kosztem minimalnie wyższej marży do czasu osiągnięcia tych standardowych 20%).

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.07.05 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki ogromne, Sondo.
Nie no, 20% wkładu własnego to must-have i jestem tego w pełni świadom, zresztą celuję w wyższy kapitał początkowy, bo mimo wszystko nie chcę być na uwięzi na 15 lat, walić taką dźwignię finansową. Jak wyjdzie to oczywiście inna sprawa.

Polecasz jakieś portale/konkretnych analityków, zajmujących się analizą trendów na rynku nieruchomości? Celuję(i to z uwzględnieniem ostrożności) we wrzesień/październik przyszłego roku, w tym jeszcze spokojnie wynajem(choć podliczanie ile pieniędzy wydałem na studiach na wynajem jest iście wkurwiające), po cichu licząc, że rynek jest teraz mocno przegrzany i może to za rok wyglądać taniej(byleby nie przez podwyższenie stóp procentowych).

Powrót do góry
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2018.07.05 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

15 lat to i tak widzę bardzo optymistycznie zakładasz Very Happy Ludzie biorą na 35 l. dla bezpieczeństwa, ale wiadomo zawsze można nadpłacać (i skrócić okres kredytowania często płatnym aneksem). Im wyższy wkład własny tym większy argument do negocjowania niższej marży.

Co do analiz rynku to nie zagłębiałem się w temat, zawsze któremuś jajogłowemu uda się coś tam trafić. Też liczę na spowolnienie :]

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2018.07.12 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

El Dominik napisał:
Jestem na kupnie, więc chciałbym sie was zapytać. Jaką golarkę elektryczną używacie? Jaką polecacie? Ja myślałem nad tą: https://www.ceneo.pl/39926602

Nie wiem, czy zapytanie jeszcze aktualne. Używam Brauna z serii 3000 i jestem bardzo zadowolony. Ojciec ma chyba taką jak pokazujesz, albo podobną i też chyba nie narzeka, ale osobiście wolę golarki Brauna. Phillipsy lepiej dopasowują się do kształtu twarzy, z kolei golenie Braunami chyba bardziej przypomina golenie się tradycyjną metodą. Mam też wrażenie, że są lepiej wykonane, masywniejsze i bardziej wytrzymałe, ale to może być tylko moje odczucie. W każdym razie nie spodziewaj się, że elektryczna golarka będzie goliła tak dokładnie jak tradycyjna.

Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2018.07.16 09:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka dziwna sprawa: parę dni temu dostałem informację na maila, że zarejestrowałem się w serwisie randkowym "match.com". Oczywiście tego nie zrobiłem. Od tego czasu dostaję nieustanny spam z tej strony. Kazałem gmailowi wsadzać go do folderu ze spamem, ale jestem tym trochę zaniepokojony. Nie widzi mi się wchodzić na stronę match.com i próbować "odzyskać hasło", bo nie chcę legitymować swojego maila na tej stronie w ten sposób. Kontakt z ich supportem w tej sprawie nie przyniósł mi żadnego rozwiązania. Olalibyście tę sprawę, próbowalibyście dostać się na konto, aby je usunąć (nie wiem czy ono faktycznie istnieje - czy to tylko wyrafinowany scam), bądź napieralibyście na support tej strony?

Demon Ognia
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.07.16 09:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teoretycznie na dole maila powinienien być link do wypisania się z newslettera/subskrypcji.

Powrót do góry
Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2018.07.16 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, powinien być. Ale mając na uwadze, że nie wiem czy to prawdziwa strona, to boję się klikać w jakiekolwiek odnośniki. Kazałem gmailowi anulować "subskrypcję", ale to nic nie dało. No cóż, siedzi to w spamie - po prostu nie podoba mi się myśl, że ktoś niechcący albo bardzo chcący zarejestrował się na jakiejś gówno-stronce używając mojego maila.

bartoloo92
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.07.16 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie musiałeś się rejestrować akurat na tamtej stronie. Mogłeś się zarejestrować na jakiejś innej, w której Regulaminie był zapis, że udostępnia adresy mailowe innym podmiotom i tak to poszło. Wypisanie się z subskrypcji oczywiście jest ale to jak walka z wiatrakami. Anulujesz to dostajesz gównospam z jakieś innej fejk strony itd.
Kiedyś założyłem maila tylko do odbierania maili nigdzie go nie rejestrując i faktycznie spamu przychodziło tam bardzo mało, jak nie w ogóle.

Powrót do góry
Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2018.07.16 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej istnieje taka możliwość. Nie jest to zanadto uciążliwe, bo to nie jest mój "biznesowy" mail, a właśnie taki forumkowy i gówno-stronkowy, bardziej przeszkadza mi to z powodu "bezpieczeństwa". No nic, na razie to zostawię.

hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2018.07.16 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znajdą cię i zgwałcą. Ja bym uważał.

Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2018.07.16 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby tylko o to chodziło, to bym się nie martwił.

hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2018.07.16 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...i nie zostawią numeru.

Bury Zenek
Caballero del Honor

Ostrzeżeń: 4294967292

PostWysłany: 2018.07.17 07:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy przestraszyłeś się, że ktoś ukradł twoje dane, ale po chwili przypomniałeś sobie, że twoje dane są bezwartościowe.

<pasowało by dać jakiś obrazek który by pasował, ale nie chce mi się niczego szukać>

Powrót do góry
Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2018.07.22 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korzystał ktoś z mikrofilmów w Bibliotece Narodowej?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 59, 60, 61  Następny
Strona 60 z 61
Skocz do: