Pogoda
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 159, 160, 161, 162  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Licznik OFF
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.09.26 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Sarcasm
but still awesome...

PostWysłany: 2018.10.02 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostałem dziś tego sms'a z alertem o wiatrach Very Happy

Zidanka5

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.10.27 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Madridcampeon, jakiej pogody możemy spodziewać się na Wszystkich Świętych? Pytam, ponieważ prognozy w zależności od portalu są skrajnie różne.

madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.10.27 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciepłej i suchej, z temperaturą maksymalną do 18°C, 19°C. Słońce też będzie.

Tymczasem jako ciekawostka, bo nie wiem czy z Ciebie sudecka czy nizinna dziewczyna - na jutrzejszym froncie ciepłym, wprowadzającym tę niezwykle ciepłą jak na tę porę roku masę powietrza, w niektórych miejscach... deszcz ze śniegiem. Oczywiście głównie w Sudetach i kotlinach sudeckich, w części nizinnej deszcz, jednak wszędzie na obszarze Dolnego Śląska, bez wyjątku, będzie naprawdę nieprzyjemnie - szaro, mokro i chłodno. Nie polecam wychodzenia poza dom... no chyba że masz już jakieś plany na Klasyk. :]

Powrót do góry
Zidanka5

PostWysłany: 2018.10.27 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie nizinna Smile, a Klasyk - tradycyjnie spędzę w gronie zaprzyjaźnionych kibiców Realu i Barcy, i pomimo niesprzyjającej aury pewnie będzie gorąco, taką przynajmniej mam nadzieję.

Dzięki ;)

TWL64
Stefan

PostWysłany: 2018.10.27 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Madrid, a masz jakiś pomysł co dalej z tą pogodą???
Bo u nas jest dramat - susza, susza i jeszcze raz susza... "moje" ukochane stawy, jeziora i rzeki wysychają...
Północny rejon Górnego Śląska zamienia się w pustynię :(
Wodyyy...

madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.10.27 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy koniec października, teraz niedobory opadów są już do przeżycia, nie ma po pierwsze upraw, po drugie takiego parowania. W półroczu chłodnym, które trwa już czwarty tydzień, i tak spada mniej wody niż w półroczu ciepłym, więc nie należy płakać, jeśli do marca nie będzie jakichś większych opadów. Ważne, żeby w półroczu ciepłym 2019 (kwiecień-wrzesień) padało więcej niż w minionym. Ono jest o wiele ważniejsze w kwestii susz czy ich braku. Zima z opadami ponad normę nieznacznie pomoże, ale w żadnym wypadku nie zapewni spokoju - nic nie da, jeśli latem znów będzie suszara. Natomiast normalne półrocze ciepłe zawsze zapewni spokój do kolejnej wiosny.

Musisz także brać pod uwagę, że minione półrocze ciepłe było naprawdę wyjątkowe, najcieplejsze na naszych terenach w historii obserwacji meteorologicznych. Kwiecień i maj były w Polsce rekordowo ciepłe (co najmniej od XVIII wieku nie notowano tak wysokich temperatur średnich), a czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień również były powyżej normy wieloletniej i wypadły w najgorszym przypadku jako ciepłe. Jako ciekawostka - już wiemy, że październik też taki wypadnie. Ostatnim notowanym chłodnym miesiącem (z temperaturami poniżej normy wieloletniej) był... marzec.
Mimo ocieplenia klimatu wątpliwe jest, aby równie gorące półrocze ciepłe miało miejsce w ciągu najbliższych 10-20 lat. Chociaż w sumie nigdy nie mów nigdy, ale to jeszcze nie jest norma, mimo wszystko. Zaznaczam, mówię o średnich z sześciu miesięcy, a nie o falach upałów. Dla zobrazowania - fala upałów z sierpnia 2015 była cięższa i dłuższa niż którakolwiek z bieżącego roku, ale średnia temperatura całego okresu kwiecień 2015 - wrzesień 2015 była niższa i nawet nie stoi blisko tegorocznej.

À propos klimatu, to mieszkamy w takim miejscu, że za naszych czasów wieloletnie ekstremalne susze nam nie grożą. Wraz ze zmianami klimatu średnie położenie frontu polarnego przemieszcza się bardziej na północ, mniej więcej w nasze rejony - teraz jest ono trochę na południe od nas. Będzie zatem w Europie Środkowej więcej skrajności - więcej lat za suchych i więcej lat za mokrych. Czyli na razie susze owszem - częstsze, ale nie na stałe. Oczywiście zdarzą się też lata teraz uważane za normalne, to nie jest tak, że teraz najbliższe kilkadziesiąt lat to co roku albo powódź albo susza, no ale rozchwieje się to trochę względem czasów obecnych. W kwestii opadów też w związku ze zmianą średniego położenia prądu strumieniowego zmieni się częstość ich występowania i średnie ich natężenie. Istotnie wzrośnie przede wszystkim liczba powodzi błyskawicznych, czyli takich, w których po sielankowym letnim przedpołudniu nagle nadeszła kilkugodzinna burza i zalało miasto.

Mówiąc prostym językiem ma to wyglądać tak: będzie padać rzadziej, ale intensywniej.

O częste/wieloletnie susze na razie więc martwić się muszą przede wszystkim obszary położone na południe od Europy Środkowej. To też kwestia przesunięcia frontu polarnego - skoro będzie odwiedzał te rejony raz na ruski rok, to wiadomo - nie trzeba znać się na klimacie, wystarczy logicznie pomyśleć, skąd ma padać? Tam rzeczywiście wygląda to bardzo kiepsko pod względem susz i to jak najbardziej już za naszych czasów. Trailer widzieliśmy minionego lata.

Chyba że nie ogarniemy się jednak i wypalimy wszystko, czego nie powinniśmy wypalać, podgrzewając klimat do takiego stopnia, że prąd strumieniowy przesuniemy gdzieś nad północną Skandynawię. Wtedy owszem, wieloletnie, ekstremalne susze staną się także problemem Polaków, ale wówczas będziemy już gryźć kwiatki od spodu i guzik nas samych to będzie obchodzić. Co najwyżej my, nasze dzieci i wnuki spieprzymy życie przyszłym pokoleniom.

Powrót do góry
Zidanka5

PostWysłany: 2018.10.28 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaka będzie tegoroczna zima? Zapowiadają bardzo mroźną i śnieżną, od czytania takich wieści oczy człowiekowi zamarzają. Czy jest szansa, że pomimo złych prognoz będzie w miarę łagodna? W górach biała zima jest piękna, ale w mieście niekoniecznie.

kleyo
Bryniok

PostWysłany: 2018.10.28 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zidanka5 napisał:
W górach biała zima jest piękna, ale w mieście niekoniecznie.

Nie, w górach też nie lubimy tego białego gówna.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.10.28 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nie jest w stanie powiedzieć, jaka będzie zima. Niestety, prognozy na kilka miesięcy do przodu to lipa.

Jeśli musiałbym obstawiać, bo od tego zależałoby moje życie, to obstawiłbym zimę ciepłą. Jest ku temu mała przesłanka, mianowicie - ma dominować dodatnie NAO. Zatem jeśli Wyż Syberyjski będzie na swoim miejscu i nie będzie wędrował za bardzo na zachód, czyli w kierunku Europy, to zapowiada się raczej zima z temperaturami powyżej normy wioletniej, w wersji atlantyckiej. Ale to zależy od wspomnianego wyżu kontynentalnego. Nikt ani nic tego nie przewidzi.

W mediach zapowiadają przeważnie albo zimy bardzo mroźne, albo bardzo ciepłe. Nihil novi. Liczba klików musi się zgadzać. Pamiętacie jak gdzieś zapowiadali zimę normalną, bez większych odchyłów w jedną i w drugą stronę? Niech zgadnę: nie? Dlaczego? A no dlatego, że nie klikałoby się. Niestety potem obrywa się synoptykom, co kształtuje opinię o tym zawodzie, a nie clickbaitowym redakcjom. Tymczasem żaden szanujący się synoptyk nie prognozuje na kilka mięsięcy. Jeśli przyjdą do niego media z pytaniami, to goni natrętów, a nie wróży z fusów.

Zapewniam więc, że nie są to prognozy, do których warto przywiązywać jakąkolwiek uwagę. Trzeba obserwować na bieżąco, z tygodnia na tydzień, co nam serwuje natura.

Powrót do góry
habera
Castilla
Castilla

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2018.10.30 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie ten rok jest mega ciepły. Właściwie od początku marca, z mrozów nagle zaczęło się robić po 20++ stopni i w sumie poza paroma pojedynczymi tygodniami jest masa słońca + wysoka temperatura. Nie pamiętam kiedy ostatni raz w listopadzie było 20 stopni tak jak teraz, aż dziwnie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.10.30 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pierwszym tygodniu listopada kontynuacja napływu z Afryki, czyli nadal w wielu miejscach będzie powyżej 20°C, tak jak teraz.

Dziś na południowym wschodzie i południu panują temperatury charakterystyczne dla termicznego lata. Dzięki wiatrowi fenowemu w środku nocy w Nowym Sączu było 20°C (klik!), a temperatura maksymalna wyniosła, np. w Rzeszowie, 23°C (klik!).

No niczym w lipcu, bez kitu.

Powrót do góry
kleyo
Bryniok

PostWysłany: 2018.10.30 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja kurwa wymieniłem opony :lol2: Zawsze miałem całoroczne, ale zmieniłem samochód i w gratisie były komplety opon, ale chuj jak się zużyją to tylko i wyłącznie całoroczne.

Jeśli o mnie chodzi, to taka pogoda może być cały rok, no w lecie trochę cieplej Smile

Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2018.10.30 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyś z gór jest nie? I na całorocznych jeździłeś cały czas? Very Happy

Powrót do góry
Sarcasm
but still awesome...

PostWysłany: 2018.11.02 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Madrid, wydaje mi się, że teraz trochę się u nas przesunęło i luty będzie znowu najgorszy (snieg, pizgawica itd). Co uważasz?

Mnie irytuje, że ruszamy ten czas. Wolałbym ciemno o 7 rano niż o 16... To jest najgorsza możliwa rzecz i szkoda, że nie do zmiany.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Licznik OFF Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 159, 160, 161, 162  Następny
Strona 160 z 162
Skocz do: