Pogoda
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 160, 161, 162  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Licznik OFF
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.11.02 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przesunęło się. Słońce nadal w lutym i w marcu grzeje o wiele mocniej niż w grudniu i styczniu. Po prostu w lutym i marcu tego roku była taka cyrkulacja, że często płynęło arktyczne powietrze, a we wcześniejszych miesiącach jego spływów nie notowaliśmy praktycznie w ogóle. Stąd była wtedy większa pizgawica niż w grudniu i styczniu, nie z przesunięcia czegoś. Tongue

Zobaczymy jak będzie w tym roku. W 2017 roku było normalnie, tzn. styczeń był najchłodniejszy.

Natomiast co do czasu, ja jestem za zmianami pod koniec marca i października, czyli za pozostawieniem tego, co jest teraz. Nie wyobrażam sobie bowiem nocy do 9:00 rano w grudniu i styczniu, gdybyśmy pozostawali w czasie letnim, ani świtu o 2:00 w czerwcu i lipcu, gdybyśmy zostawiali zimowy. Wolę się kilka dni pomęczyć, przyzwyczajając się do nowego czasu, niż męczyć się dni kilkadziesiąt z takim dziwactwem.

Poza tym w ogóle lepiej, żeby jasno było o 8:00 rano, gdy potrzebujemy się porządnie rozbudzić, niż o 16:00, gdy już jesteśmy rozbudzeni i od wielu godzin aktywni. Wtedy aż tak światła nie potrzebujemy.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
kleyo
Bryniok

PostWysłany: 2018.11.02 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sondokan napisał:
Tyś z gór jest nie? I na całorocznych jeździłeś cały czas? Very Happy

Tak, auto kupiłem w 2012 i już było na całorocznych, pojeździłem chyba rok czy dwa i musiałem kupić nowe (nie wiem ile poprzedni właściciel na nich jeździł). Wtedy stwierdziłem, że całkiem dobrze działały, więc kupiłem Michelin całoroczne i bez żadnych problemów w zimie.

Przy czym ja mieszkam w dolinie, do pracy owszem jeżdżę taką wąską i krętą drogą, wysokość tylko 400 m n.p.m. ale w ostatnich latach to się trafia tak 4-5 dni w roku że mam śnieg na drodze, reszta już odśnieżona, bo wyjeżdżam o 7:35.

Gdyby nie to, że kupiłem auto z całkiem nowymi, dwoma kompletami opon to też bym brał całoroczne, zresztą pytałem dealera czy można całoroczne, ale nie miał.

Żona teraz musiała wymienić, więc też kupiliśmy całoroczne, ale klasa premium, dokładnie Michelin Cross Climate, może drogie, ale po pierwsze oszczędzam na corocznych wymianach, po drugie nie muszę ich magazynować, a po trzecie jak mamy gdzieś dalej pojechać to pojedziemy moim autem. Choć Ona pracuje dużo wyżej, więc sam jestem ciekaw jak to będzie wyglądać na jej trasie, ale Fiestą na całorocznych też dawałem radę tam wyjechać.

Druga sprawa to znam ludzi, a teraz jak wymieniałem w Focusie to spotkałem kolejnych, którzy cały rok jeżdżą na zimowych Smile

Jak to się mówi, na lodzie nawet najlepsza zimówka i tak nie pomoże, więc trzeba jeździć trochę wolniej i umiejętnie, bo to przecież nie rajd.

Taka anegdotka, moja szwagierka miała dom rodzinny naprawdę wysoko, tu już faktycznie zmieniała na zimowe. Dookoła dużo domów pobudowali przyjezdni i kiedyś droga do nich oblodzona, przyjechały chyba ze 3 takie duże Suvy jakieś wypasione, starsi kierowcy i ni chuja nie potrafią wyjechać. Zaparkowali na dole, kombinują, a tu przyjeżdża szwagierka - 20 lat, Pandą i cyk wsteczny i do góry. Chłopy się fest zdziwili, zaczynają rozumieć co się stało, a tu przejeżdża jej siostra, 22 lata Yaris i to samo. Naprawdę ich miny były zabójcze. :lol2:

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Sarcasm
but still awesome...

PostWysłany: 2018.11.02 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michelin Cross Climate, jesli dobrze sprawdzam to kosztują około 300zł za oponę. Biorąc pod uwagę, że są na cały rok, marki premium i nie trzeba kupować letnich, to według mnie są.., bardzo rozsądne, żeby nie powiedzieć tanie. :>
Ja zazwyczaj kupuje używki opony - zima i lato. Zawsze mój target to max 350 za oponę, żeby z wymianą nie wyszło więcej niz 1.5k.

madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.11.04 00:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to mamy nowy rekord listopadowej temperatury maksymalnej w Polsce.

https://meteomodel.pl/BLOG/padl-absolutny-rekord-listopada/

Powrót do góry
kleyo
Bryniok

PostWysłany: 2018.11.04 01:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sarcasm napisał:
Michelin Cross Climate, jesli dobrze sprawdzam to kosztują około 300zł za oponę. Biorąc pod uwagę, że są na cały rok, marki premium i nie trzeba kupować letnich, to według mnie są.., bardzo rozsądne, żeby nie powiedzieć tanie. :>
Ja zazwyczaj kupuje używki opony - zima i lato. Zawsze mój target to max 350 za oponę, żeby z wymianą nie wyszło więcej niz 1.5k.

Chyba powinniśmy się przenieść do innego działu, ale to już robota dla moderatorów ;)

Ja za te opony płaciłem nawet sporo więcej, bo prognozy pokazywały, że będzie śnieg za kilka dni, więc zależało mi na czasie. Mogłem kupić taniej w internecie, ale zamówiłem u znajomego, który oprócz opon robi mi wszystko z samochodami, a w obecnej sytuacji dla mnie ważny jest czas i pewność, dlatego dałem mu trochę na tym zarobić.

Płaciliśmy 390 PLN za oponę, ale wymiana gratis i wziął mi stare letnie i zimowe. Dzisiaj gadałem z szwagrem i mówił, że musiał nawet płacić po 4 zł za oponę do wyrzucenia, że niby utylizacja.

Pytanie w jakich warunkach użytkujesz samochód i ile kilometrów robisz, bo od tego zależy czy warto mieć 2 komplety czy spokojnie wystarczą całoroczne.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.11.05 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://meteomodel.pl/BLOG/kolejny-absolutny-rekord-temperatury-listopada/
Shocked

Niesamowity jest ten rok.

Powrót do góry
Sarcasm
but still awesome...

PostWysłany: 2018.11.05 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kleyo, odpowiem Ci tylko szybko i w sumie mozna skończyć temat.
Wiesz, 390 to w sumie i tak dobra cena, bo znam ludzi co płacą po 4k za komplet letni/zimowy. Oczywiście to głównie, do aut mocnych, typu RS, AMG itd. Co do utylizacji, to prawda. Kolega zamnął interes - jakieś tam małe motorki i tor, który był zrobiony z opon, coś jak go-karty. Prawie 1000 opon do utylizacji. Wyrzucenie gdzieś tego na lewo, to od razu sprawa w sądzie i wyrok.

Madrid, ogólnie, takie pytanie dość surrealistyczne, ale.. czy istnieje szansa na zmianę klimatu w Polsce na przestrzeni lat?
Tak dziś ze znajomymi rozmawiałem i i generalnie, da się odczuć, że z roku na rok jest trochę cieplej. Oczywiście, nie oczekuje tutaj południa Hiszpanii, bo to już wizja Sci-Fi, ale coś pokroju pieknego lata - tak jak bylo teraz i łagodnych, krótkich zim. :>

madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.11.05 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacznijmy może od tego, że Twoje pytanie w żadnym przypadku nie jest surrealistyczne. Coraz więcej osób słusznie zauważa, że jest ogólnie coraz cieplej i potwierdzają to obserwacje meteorologiczne, więc te zmiany już zachodzą. Zatem nie tyle czy jest szansa na zmianę, co wręcz ona już jest obserwowana.

Odpowiadając, to sporo w tej kwestii zależy od nas. Zakładając wariant skrajnie pesymistyczny, czyli spalamy wszystko, czego spalać nie powinniśmy, to najlepsze warunki do życia przesuną się bardzo na północ, a Polska zrobi się za ciepła i za sucha. O południu Europy nie wspominając.

Niemniej jednak tych czasów jeszcze dożyć nie zdołamy, to sprawa dalszej przyszłości. Teraz co odczujemy my:

Skutki ocieplenia klimatu na razie najwyraźniej odczuwane są latem. W zasadzie nie występują już lata chłodne, czyli z temperaturami poniżej normy wieloletniej. Kiedyś temperatury rzędu 30°C występowały przeciętnie kilka razy w roku maksymalnie, w wielu miejscach naprawdę rzadko, teraz potrafi ich być ponad 20, a nawet ponad 30. Nie zdarzają się już lata bez choćby jednej porządnej fali upałów, a kiedyś były one całkiem powszechne.
Kiedyś latem było więcej dni z temperaturą maksymalną poniżej 20°C niż powyżej 30°C, dziś więcej jest tych drugich.

Lata więc będą wyraźnie coraz cieplejsze, naprawdę chłodnych letnich dni będzie bardzo mało. Zimy oczywiście też się średnio ocieplą, jednak nadal możliwe będą fale sporego chłodu, bo zimą wiele zależy od cyrkulacji i kierunku napływu. Lato nie jest od tego tak bardzo zależne. Latem nawet powietrze płynące spod bieguna potrafi w ciągu tygodnia ogrzać się i przynieść w Polsce temperaturę rzędu 25°C, wystarczy mu trochę słońca po drodze. Natomiast zimą jak Ci przyjdzie Wyż Syberyjski, to styczniowe słonko wiele nie wskóra, wiadomo.

Powrót do góry
Sarcasm
but still awesome...

PostWysłany: 2018.11.05 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wytłumaczenie ;)

Cement
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2018.11.05 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

madridcampeon napisał:
https://meteomodel.pl/BLOG/kolejny-absolutny-rekord-temperatury-listopada/
Shocked

Niesamowity jest ten rok.

btw ta strona to Twoja/pracujesz dla niej?

mnie cieszy, ale jednocześnie trochę przeraża tegoroczna pogoda, nie jestem ekspertem w tym temacie, więc mogę mieć tylko nadizeję, że ludzkość poradzi sobie i przetrwamy, mówię o skali kilkudziesięciu - kilkuset lat, mi nie pozostaje nic innego, niż czerpać przyjemność ze słońca i kupuję takie 7-8 mieesięcy ciepła i 4 miesiące zimna w roku kupuję. Very Happy

btw sledzisz może pogodę w innych rejonach świata? Wszędzie to samo, czy tylko wyjątkowo w Europie tegoroczne lato było tak ciepłe, ze względu na sprzyjający układ mas powietrza?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.11.05 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie. Ani to nie moja strona, ani nie piszę tam artykułów. Raz na ruski rok coś skomentuję, ale tylko jako zwykły użytkownik, których tam wielu.

W tym roku Europa, szczególnie Środkowa, miała wyjatkowo ciepły okres od kwietnia do teraz. W skali globalnej cieplejszy od tego był chociażby rok 2016, bo był to okres po szczycie El Niño. Tak więc przede wszystkim mamy sprzyjające sytuacje synoptyczne skutkujące napływem ciepłych mas powietrza, w związku z czym na 99% następne półrocze ciepłe będzie bardziej normalne. Przez następne kilka lat trudno będzie powtórzyć niemal ciągłe lato od kwietnia, mimo postępującego ocieplenia klimatu.

Powrót do góry
Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2018.11.05 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

madridcampeon napisał:
Raz na ruski rok coś skomentuję, ale tylko jako zwykły użytkownik, których tam wielu.
Ptak

madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.11.05 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie śmiej się, na tym forum, biorąc pod uwagę regularnie piszących i aktywnych, wcale nie ma nas znacznie więcej. Niestety.

Powrót do góry
Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2018.11.05 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O matko, to naprawdę, TUZINY WAS TAM, TUZINY! :lol2:

madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.11.05 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz dobrze o co chodziło, złośniku Ty. "Wielu" w odniesieniu do redakcji i władzy bloga. Bo prowadzących blog jest dwóch, czasem pewien profesor z Trójmiasta coś tam gościnnie napisze. Użytkowników jednak jest trochę więcej niż trzech. :*

Ja mam możliwość pisania pod artykułami u łowców (choć od roku weny brak, więc i moja aktywność rzadsza), tam to i po kilka tysięcy komciów pod niektórymi wpisami znajdziesz, z tym że spory procent młodzieży jest, więc z poziomem komentarzy użytkowników bardzo różnie. Są perełki, ale też trochę gimbusów i trolli. Za dużo odwiedzających, by robić selekcję poziomu. Moderatorzy na Disqusie musieliby z 3/4 doby przy kompach siedzieć.

Komentarze na stronie łowców to jak główna Realmadryt.pl, a na meteomodelu to bardziej forum.realmadryt.pl. Rozumisz.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Licznik OFF Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 160, 161, 162  Następny
Strona 161 z 162
Skocz do: