José Mourinho cz. 5 [Tottenham Hotspur]
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Byli piłkarze i trenerzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukecik
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2019.08.31 13:18    Temat postu: José Mourinho cz. 5 [Tottenham Hotspur] Odpowiedz z cytatem

Cz. 4
http://forum.realmadryt.pl/viewtopic.php?t=12694&start=2115

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Goldschmidt
Captain Banhammer

PostWysłany: 2019.09.12 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co za atencjusz :lol2: Widzę jesteśmy już skazani na comiesięczne wchodzenie w dupę Perezowi.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
hugh hefner
#teamTortex

PostWysłany: 2019.09.12 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze niedawno buńczucznie zapowiadał, że latem na pewno wróci do pracy z jakąś wielką ekipą. Rzeczywistość go zweryfikowała, wszyscy poza jego fanbojami widzą, jakie efekty przynosiła jego praca w ostatnich ~7 latach. Fajnie, gdyby wyciągnął z tego wnioski i w końcu nabrał pokory, bo w przypadku tego typu ludzi to jedyna droga do poprawy. Dokładnie w taki sam sposób latem został wyjaśniony Gareth, ale przynajmniej na początku sezonu widać, że w jego przypadku wyszło mu to na dobre.

Mourinho napisał:
pierwszy finał Pucharu Króla w Walencji jest najważniejszy ze wszystkich tych trofeów, jakie Real wygrał w swojej historii.

Co on ćpał? :|

Para Siempre napisał:
No rzecz w tym że w forum jak taki hugh jebnie posta to kolację zjesz i nie przeczytasz, nie zaśniesz bo przetwarzasz 2 dni.
Powrót do góry
Rokoko
radosny hipokryta

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2019.09.12 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesteś pewny, że to jest na pewno to, co powiedział? Nie chcę podważać niczyich translatorskich umiejętności, ale zabrzmiało to co najmniej dziwnie, więc wpisałem to zdanie w google i jedynie gdzie mi się wyświetliło, to na waszej stronie. Natomiast Marca (po angielsku) podaje:

"We had to prevent Barcelona from crushing us and that's why the MestallaCopa final is the most important [trophy he won]," Mourinho explained.

Co tłumaczy się na to, że to jest jego najważniejsze trofeum w karierze, pewnie miał na myśli tylko swój czas w Realu, ale nie wiem. Inne strony podają ten sam przekład co powyżej, na przykład goal.com też pisze w jednym zdaniu bezpośrednio o tym, co było powodem ważności tego Pucharu Króla, natomiast nie mówi nic o kontekście całej historii klubu:

"We had to prevent Barça from crushing us and that's why the Mestalla cup final is the most important.

Tak samo pisze Daily Mail i Mirror. Na fangolu widziałem jeszcze polskie tłumaczenie, które znaczyło dokładnie to samo. Nie jestem tylko pewny, dla kogo on tego wywiadu udzielał, ale fakt, że tylko na waszej stronie znalazłem takie tłumaczenie, które jest wyraźnie niekorzystne dla Mourinho z powodu ewidentnego absurdu takiej wypowiedzi, to skłaniam się ku refleksji, żeby nie traktować waszej redakcji jak wyroczni i podchodzić w przyszłości z dystansem do ich artykułów i się im za bardzo nie zawierzać. Bo szczerze wątpię, żeby wasza zdecydowanie bardziej kontrowersyjna wersja była tą prawdziwą i że w takim wypadku angielskie hieny się nią odpowiednio nie pożywiły.

Czyli generalnie wypowiada się o Realu w superlatywach i opisuje jak Barcelona była wtedy najlepsza na świecie i jak ważne było pokonanie jej tamtego wieczora, bez którego nie byłoby jego pozostałych trofeów w Realu. Jeśli zastanawiacie się skąd u niego taka nostalgia, to zwróćcie uwagę na to, że jest on poza zawodem od pół roku i widać w nim za każdym razem tę tęsknotę za pasją, w jednym z wywiadów nawet się wzruszył, wypowiadając się o istocie futbolu. Teraz może po prostu ktoś go zapytał o Real, który Jose chciał bardzo ciepło opisać. Tego typu słowa raczej nie prowokują nikogo do drwienia z niego i wyzywania go, hm?

Edit: teraz trochę szperam i znalazłem w abc wersję po hiszpańsku:
Teníamos que evitar que el Barça nos machacase y por eso la final de Copa de Mestalla es la más importante. A partir de ahí nada fue igual. Ganamos la Liga, la Supercopa, pero nada fue como la final de Copa. Infelizmente no logré ganar las tres semifinales de Champions», relata el técnico.

I nawet tutaj Jose nigdzie nie mówi o historii Realu. Co jest z wami ludzie. Czy wy już ani trochę nie szanujecie funkcji dziennikarstwa i ją szmacicie bezczelnym kłamstwem, byle żeby zrobić kilka kliknięć więcej?

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
Goldschmidt
Captain Banhammer

PostWysłany: 2019.09.12 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tego newsa tłumaczył Jarek, któremu trudno raczej zarzucić celowe obsmarowywanie Mourinho.

Coby nie powiedział to tego typu superlatywy są niczym innym jak lizaniem odpowiedniego rowu. Gość jest mistrzem autoprezentacji. Mało mi imponuje jego szacunek dla Realu w momencie, gdzie w Chelsea miał implozję niespotykanych rozmiarów, a w United nadział się na tragiczną rekrutację, i teraz nagle musi polegać na starych kontaktach by się gdzieś wprosić. Jak Benio czy Wenger - sam jest sobie winny że brak mu warsztatu czy pewnej ‘elastyczności’. Niech czeka to może się nad nim zlituje Bayern albo szejk z Paryża, od Madrytu wara.

Ostatnio zmieniony przez Goldschmidt dnia 2019.09.12 23:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
El Jarek
intocable
intocable

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.09.12 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robiłem z wideo w Chiringuito, gdzie jeszcze poprawili wersję wobec niezrozumiałej dla nich kwestii po portugalsku. Widziałem sporo wersji, debatowałem o tym rano z gościem ogarniającym portugalski i obstaję raczej przy tym, co jest na stronie. Jak mówię, to jest wersja z wideo przy wsparciu jednego zdania z Marki, bo nie podali tego w Chiri.

W ogóle główny problem tego tłumaczenia dotyczył raczej tego, kogo nazwał najlepszą drużyną. Powiedział "tutaj mamy najlepszą drużynę i/a ciągle nas gniotą". Niektórzy dali, że to o Barcelonie, ale ja zinterpretowałem, że był to cytat z działaczy RM i że tutaj to znaczy Real. To jest raczej główny problem tego tłumaczenia. Za resztą stoję 100%, za tym musiałby powiedzieć sam Mou, o kogo chodziło.

Co do trofeów, chodziło mu o wszystkie wygrane Puchary Króla w historii Realu. To jest akurat 100% pewne, sam o tym mówi wyraźnie. Wydawało mi się, że jest dobrze opisane.

Rokoko napisał:
Nie jestem tylko pewny, dla kogo on tego wywiadu udzielał, ale fakt, że tylko na waszej stronie znalazłem takie tłumaczenie, które jest wyraźnie niekorzystne dla Mourinho z powodu ewidentnego absurdu takiej wypowiedzi, to skłaniam się ku refleksji, żeby nie traktować waszej redakcji jak wyroczni i podchodzić w przyszłości z dystansem do ich artykułów i się im za bardzo nie zawierzać. Bo szczerze wątpię, żeby wasza zdecydowanie bardziej kontrowersyjna wersja była tą prawdziwą i że w takim wypadku angielskie hieny się nią odpowiednio nie pożywiły.

Możesz ufać komu chcesz. Problem jest taki, że startujesz do debaty o tłumaczeniach i zaufaniu nawet bez wiedzy, dla kogo był wywiad i w jakim języku, ale stawiasz kogoś nad kim. Był po portugalsku dla portugalskiej telewizji i sprawił nawet problemy Hiszpanom. Co do opierania się na angielskich cytatach, wolę nie komentować, bo Anglicy dobrze przekładają jedynie angielskie cytaty. Co do zaufania do tłumaczeń redakcji, jest pewna zasada u nas: idź do oryginalnego totalnego źródła wypowiedzi, niezależnie od języka, a jak nieznany język, to chociaż posiłkuj się tym. Jak podchodzisz do naszych tłumaczeń o Realu z dystansem, to ciekawy jestem, kto jest twoim standardem w kwestii pozyskiwania wypowiedzi z nieznanych ci języków. Fangol?

Rokoko napisał:
I nawet tutaj Jose nigdzie nie mówi o historii Realu. Co jest z wami ludzie. Czy wy już ani trochę nie szanujecie funkcji dziennikarstwa i ją szmacicie bezczelnym kłamstwem, byle żeby zrobić kilka kliknięć więcej?

Ah, akurat Jose mówił o historii Realu. Jak nie masz zamiaru pytać czy dowiedzieć się, o co chodzi - a kurwa nawet nie wiesz, w jakim języku udzielono wywiadu, taki research zrobiłeś - to lepiej milcz, bo za takie obrażanie i podważanie polecisz.

Rokoko
radosny hipokryta

PostWysłany: 2019.09.12 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

El Jarek napisał:
Co do trofeów, chodziło mu o wszystkie wygrane Puchary Króla w historii Realu. To jest akurat 100% pewne, sam o tym mówi wyraźnie. Wydawało mi się, że jest dobrze opisane.

Hehe, nie zaklikało mi słowo tych i teraz dopiero widzę sens tej wypowiedzi. Według mnie mogłoby być przejrzyściej, no ale to ja się zagapiłem. No i nie wiem teraz czy jest to takie absurdalne twierdzenie, nie kojarzę za bardzo waszych triumfów w Pucharze Króla, ale chyba wygrana z prawdopodobnie najlepszą Barceloną w historii mogła być najważniejsza? Więc wciąż nie podobają mi się ataki na Mou za to twierdzenie.

El Jarek napisał:
idź do oryginalnego totalnego źródła wypowiedzi

Byłbyś może tak miły i podesłał to, na czym bazowałeś? Bo wciąż błądzę po internetach i nie mogę nigdzie znaleźć tej jedenastki, ani wideo z Chiringuito.

El Jarek napisał:

Ah, akurat Jose mówił o historii Realu. Jak nie masz zamiaru pytać czy dowiedzieć się, o co chodzi - a kurwa nawet nie wiesz, w jakim języku udzielono wywiadu, taki research zrobiłeś - to lepiej milcz, bo za takie obrażanie i podważanie polecisz.

Wrzuć na luz, siedziałem akurat sobie na telefonie i tak mi się na koniec napisało, bo jestem mocno zrażony do funkcji, którą pełnisz, a że na początku podszedłem z wyrazem szacunku (tego nie pochwalisz?), to chciałem to jakoś zrównoważyć, ale w każdym razie moją główną intencją było podważyć zdanie hugha.

Nie no dobra, moja wina, kalam się. Ale wciąż jak już się tak zgłębiłem - mógłbym prosić o to oryginalne źródło totalne?

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
El Jarek
intocable
intocable

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.09.13 02:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chiringuito nie dało wideo na tt zapewne dlatego, że zrobili błąd w tłumaczeniu i na końcu programu przepraszali za to.

Co do luzu, to już wrzuciłem go w twoim przypadku, jak nie usunąłem ci konta za twoje mędrkowanie w sprawie swastyki.

A jaką ja funkcję pełnię, że jesteś do niej zrażony?

Rokoko
radosny hipokryta

PostWysłany: 2019.09.13 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, mówi się trudno, ale wierzę ci na słowo.

Znowu to odgrażanie się kontu na forum. Kurwa mać, jaką ty musisz odczuwać moc przeciwko mnie, że wyciągasz mi brudy sprzed pół roku, kiedy ja człowieku cię na swój sposób przepraszam. Ale jeśli tak się czujesz podważony, to banuj, usuwaj, waruj, cokolwiek, bo wyobraź sobie, że mam to głęboko w chuju, czy wspaniałomyślny Jarosław z internetu sprawi, że kibic Bayernu nie będzie miał możliwości użerania się z kibicami Realu, czy jednak zajrzy głębiej w swoje serce i udzieli mu łaski przebaczenia.

Powoli staje się to nieważne, bo zaczynam być urażony i twoją osobą.

Jeśli to w sumie tyle, to elo, miło było. Piss.

Gregory House
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.09.14 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nic lepiej nie opisze mojej reakcji na słowa El Jarka.
Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Pegasus
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2019.09.18 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już niedługo. Jeszcze miesiąc/dwa i Pan Jose wróci by uratować Real <serce>

Powrót do góry
raq77
Prezes
Prezes

Użytkownik zbanowany

Ostrzeżeń: 6

PostWysłany: 2019.09.18 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak uratował United i Chelsea?

Powrót do góry
puto_jefe
El Madrid para siempre.

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2019.09.18 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, wróci Jose i idziemy po tryplet. Wysyp zjebów trwa.

#APorLa14
Powrót do góry
raq77
Prezes
Prezes

Użytkownik zbanowany

Ostrzeżeń: 6

PostWysłany: 2019.09.18 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno wróci ale do Valencii.

Gość już nie ma nazwiska, nie ma liczb, sukcesów, statystyk na topkę.

Weźmie mniejszy klub, zobaczymy co tam wskóra.

Powrót do góry
Zedd.
Soy Celeste
Soy Celeste

PostWysłany: 2019.09.18 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten temat się nigdy nie znudzi. Po każdym słabym występie wiem, gdzie na 100% będzie nowy wpis. :lol2:
Na wybór nowego trenera mieliśmy czas jakieś cztery miesiące. Nie lepiej było dać dograć sezon Solariemu i wybrać z głową odpowiedniego kandydata?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Byli piłkarze i trenerzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7
Skocz do: