Ronaldo [koniec kariery]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 43, 44, 45, 46  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Byli piłkarze i trenerzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Daedalus.
Echelon IV

PostWysłany: 2013.06.01 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę już źle pamiętać jak coś, ale wydaje mi się, że on zawsze tył jak nie trenował. Grał, nakurwiał, było mniej lub bardziej ok a potem kontuzja albo wakacje i wracał jako baryłka. Po 2003 cały Real stał się leniwy, u niego to było widać fizycznie. Wcześniej w latach 90 aż takiego problemu z tym nie miał, choć też powoli przybierał ciągle na wadze. Po kontuzji z kolei pracował cięzko na mundial, no i Cuper w Interze miał ciężkie treningi (dlatego chyba między innymi Ronaldo chciał odejść). Zresztą w tym sezonie 2002/2003 też dziwnie, najpierw był chudy, potem jakoś na wiosnę przytył, ale w ostatnim meczu z Bilbao znowu wyglądał z tego co pamiętam sprawnie. Widocznie musiał ciężko trenować, a każde odstępstwo od tego to automatycznie było przybieranie na wadze.

Guti16
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2013.06.01 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest jeszcze inna sprawa, o której sobie przypomniałem. Ronaldo był dosyć rozrywkowym piłkarzem i chodził na balangi, np. w Interze z takim Vierim tworzyli świetną parę. Sfinks jeszcze go jakoś w Realu trzymał w ryzach, ale już następni trenerzy? Wolna ręka... Bylebyście się na trening nie spóźniali, chłopacy. To już jest chyba taki typ piłkarza, musi mieć mentora. Taki typ Mike Tysona, tylko bardziej spokojniejszy. Ktoś musi go pilnować i trzymać w ryzach.

Jest jeszcze jedna rzecz, która łączyła ich z Vierim - oprócz przyjaźni i skłonności do całonocnych balang. Forma... Mówcie, co chcecie - ale z takim brzuszkiem strzelać tyle goli i to z odnawiającymi się kontuzjami? Szacunek... Zresztą Vieri też w Interze, mimo imprez strzelał regularnie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Cinek_R9
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2013.06.01 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie ciężko wybrać jakiś "przełomowy" moment jeśli chodzi o jego wagę, okresami wydawał się cięższy, by po pewnym czasie wracać do lepszej formy. Ale zgodzę się, że w sezonie 2003/2004 mimo korony króla strzelców, wyglądał generalnie źle, za to w kolejnym w pewnym momencie to był już prawie Ronaldo z Mundialu 2002.

A z tą tarczycą ja to widzę tak - gdyby cały czas bezlitośnie się pilnował i pracował na maksa, pewnie takich problemów, przynajmniej do lat 30+ by nie miał. Ale z tym "brazylijskim" podejściem - wystarczyło, że trochę sobie pofolgował i odbijało się to na nim bardziej niż na innych (bo te rozrywki to chyba przecież nie samemu), a potem musiał trenować jeszcze ciężej niż reszta, żeby to nadrabiać, a chęci pewnie czasem brakowało. Choć nawet i bez tego, całe te braki potrafił jeszcze wyrównywać samym talentem ;)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Daedalus.
Echelon IV

PostWysłany: 2013.06.01 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ronaldo to był jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy w historii futbolu, żeby taki talent kompletnie zdusić to musiałby imprezować jak najgorszy menel chyba, więc nic dziwnego, że i tak nakurwiał.

Zresztą najlepiej o jego talencie świadczy to jak powrócił mimo tych okropnie ciężkich kontuzji i problemów ze zdrowiem, podczas gdy właśnie np. Vieri już tylko szedł w dół po kontuzji z bodaj Valencią w 2003, Raul też już nigdy nie był sobą po 2003, ale cięzko powiedzieć czy tak po prostu wyszło czy też przez jakieś problemy.

Z tym mentorem to u Ronaldinho też tak było, dopóki w Barcelonie był Ten Cate to ciężko pracował, a potem jego odejście, zajechanie po sezonie 2005/2006 i z tego co pamiętam jeszcze jakaś zmiana w jego treningach i się skończył.

Pixik
Legendary

PostWysłany: 2013.06.01 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy to kwestia zawodzącej pamięci, czy to wy się mylicie. Coś mi świta w głowie, że na mundialu 2002 była lekka szydera z Ronaldo z powodu wagi, przed turniejem, że trochę brzuszek może mu przeszkadzać. Skończyło się na tym, że został królem strzelców. Ja sam z tego co pamiętam troszeczkę z niego szydziłem ale dosyć szybko zamknął mi usta swoją grą. Pamiętam, że wtedy nabrałem do niego wielkiego szacunku. Moim zdaniem gdyby nie kontuzje i sposób prowadzenia to mógł strącić Pele z pozycji króla futbolu. Mimo tego , że czasami prowadził się rozrywkowo i przeszkadzały mu kontuzje to zostanie zapamiętany jako geniusz z problemami. Byłem przeciwny jemu transferowi do Realu, bo kochałem dwójkę Moro&Raul. Co ważne u nas jednak pograł dosyć dobrze, pod koniec była już lipa. Ktoś pamięta jego grzywę z finału;)?

Raul i Guti to dwa przekleństwa współczesnego Realu
Powrót do góry
Daedalus.
Echelon IV

PostWysłany: 2013.06.01 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba źle pamiętasz, bo Ronaldo na mundialu 2002 był w świetnym (jak na niego przynajmniej) stanie, widać było, że cięzko pracował przed tym turniejem i że jest idealnie przygotowany.

Pavlis
Real Madryt A
Real Madryt A

PostWysłany: 2013.06.02 03:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciężko jest sobie wyobrazić, jak byśmy grali z takim zawodnikiem w składzie. Druga sprawa, że obecnie nie ma na świecie napastnika o takich umiejętnościach. Zauważcie, że kiedyś strzelano 20 goli w Lidze i to wystarczało, by zostać Pichichi. Futbol był mniej ofensywny, to nie był tak totalny Real jak teraz. Najlepiej świadczą o tym rekordy bramkowe Cristiano czy Messiego. Myślę, że w dzisiejszych warunkach taki stary Ronaldo na ataku, mógłby spokojnie strzelić te 60 goli na sezon.

Szkoda, szkoda, że zniszczyły go kontuzje i styl życia. Z jaką delikatnością sunął na bramkę, wykończenie na maksa perfekcyjne, a bramkarz zawsze zdziwiony, gdy został minięty. Z brzuchem biegał tak, że nawet najszybsi obrońcy widzieli jego plecy - fenomen jakiś. Nie wiem jak grał Pele, ale Ronaldo jest chyba największy w historii.

I na zakończenie:

http://www.youtube.com/watch?v=rEBwrA49VL0 ;)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Troi
Ronaldo

PostWysłany: 2013.06.02 08:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daedalus. napisał:
Chyba źle pamiętasz, bo Ronaldo na mundialu 2002 był w świetnym (jak na niego przynajmniej) stanie, widać było, że cięzko pracował przed tym turniejem i że jest idealnie przygotowany.

Przed mundialem zaczął grać bardzo dobrze. Strzelająć kilka bramek w Interze.
Na mundial mieli jechać inni gracze tacy jak Andriano, Jardel. Ale Scolari wziął właśnie de Lime. Wiele było kontrowersji dlaczego Ronaldo. Potem już sami sobie odpowiedzieli dlaczego wziął właśnie jego.

Powrót do góry
Kamior
Joker

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2013.06.02 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Absolutnie najlepszy piłkarz i napastnik w historii. Nie ma nawet o czym rozmawiać. Gdyby Messi czy CR7 mieli takie problemy z kontuzjami oraz nadwagą to dziś graliby w jakimś Levante czy Rayo. Talent jeden na 100 lat.

Guti16
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2013.06.22 07:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postanowiłem zebrać do kupy sezony Ronaldo w Realu. Może już widzieliście, ale to odpowiedni temat do tego.

Link

Link

Link

Link

Powrót do góry
lukaszmax
Trener
Trener

Ostrzeżeń: 7

PostWysłany: 2013.07.12 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A KU-KU-KU

Nowy style naszego kochanego grubaska :-)

Powrót do góry
Ksabi
Haters gonna hate

PostWysłany: 2013.07.12 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te wąsy... :|

Powrót do góry
Klatus
Eterno

PostWysłany: 2013.07.12 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież to fotka sprzed dwóch lat.

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2013.07.12 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie Leszczu mu podesłał

Powrót do góry
Ksabi
Haters gonna hate

PostWysłany: 2013.07.13 09:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uff, wygląda dużo lepiej. Czym on się teraz zajmuje? Very Happy

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Byli piłkarze i trenerzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 43, 44, 45, 46  Następny
Strona 44 z 46
Skocz do: