Snooker
Idź do strony 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Inne dyscypliny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marthen
m to the
m to the

PostWysłany: 2006.01.28 10:35    Temat postu: Snooker Odpowiedz z cytatem

Zapewne większość z was gra/ła w snookera on-line. Ale to nie jest temat o grze komputerowej, tylko o sporcie. Sporcie może nie tak popularnym jak piłka nożna i koszykówka, ale sporcie znanym i lubianym. Ale co to właściwie jest ten snooker?

Snooker często jest kojarzony z bilardem, ale tak naprawdę obie dyscypliny różnią się od siebie. Rozgrywka snookera toczy się na stole o wymiarach 3,6 na 1,8 m. Znajduje się na nim 15 bil czerwonych i 6 w innych kolorach oraz biała - rozgrywająca. Wbicie czerwonej bili uprawnia zawodnika do wbicia jednej bili innego koloru, wyżej punktowanej (żółta 2pkt, zielona 3, brązowa 4, niebieska 5, różowa 6, czarna 7). Bila czerwona pozostaje w kieszeni, bile innego koloru wracają na stół aż do momentu, kiedy zabraknie czerwonych. Wówczas wbijane są „na dobre” kolejno do żółtej do czarnej. Taka pojedyncza rozgrywka to Frame.

Break to suma punktów uzyskana przez zawodnika w jednym podejściu podczas frame'u.

Biała bila jest w pozycji snooker (czyli zablokowana), jeżeli bezpośrednie trafienie w linii prostej każdej z bil rozgrywanych (tych, które w danym momencie można uderzyć) jest całkowicie lub częściowo blokowane przez bilę lub bile nierozgrywane (uderzenie każdej z nich jako pierwszej oznacza faul).

Źródło: Magazyn Sportowy (dodatek do Tempo, Przegląd Sportowy, Sport)

Tak przedstawiają się główne zasady snookera. Gra może wydawać się nudna, niczym szachy. Mi oglądanie snookera sprawia ogromną przyjemność, a że gra może być emocjonująca pokazał chociażby ostatni finał The Masters, który po ciężkim i zaciętym boju wygrał John Higgins. Jego przeciwnikiem był Ronnie O'Sullivan, który miał tego dnia ogromnego pecha. Szczęście natomiast sprzyjało Higginsowi, który wygrał 10:9. Sam wynik pokazuje, że był to prawdziwy „snookerowy thriller” Wink

Światowy ranking snookera zdominowali zawodnicy z wysp: Anglicy, Szkoci itp. Do moich ulubieńców należą Stephen Hendry i Ronnie O'Sullivan. Najsłynniejszym graczem jest chyba Steve Davis, sześciokrotny mistrz świata.

Najważniejsze turnieje snookera transmituje Eurosport. 30 stycznia rozpoczyna się kolejny turniej - Malta Cup. Mam cichą nadzieję, że temat się przyjmie, i że wśród was są snookerowi fani Wink

Gento
Gram dla herbu

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2006.01.28 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh,też bardzo lubie Ronnie O'Sullivana.Wspaniały zawdonik.Gra lewą,prawą reką,nie robi to dla niego różnicy.A łatwość z jaką wygrywa kolejne turnieje jest zadziwiająca :].Choć musze się przyznać,że już z 2 miesiące snookera nie oglądałem,więc nie orientuje się jak obecnie Ronnie stoi z formą Very Happy.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Leszczu
Bitches love Benzy
Bitches love Benzy

PostWysłany: 2006.01.28 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem może snookerowym fanem, ale jak leci na EuroSporcie jakiś turniej to obejrzę kilka pojedynków. Pozdro dla ogląających Very Happy

piopik
José Mourinho \o/

PostWysłany: 2006.01.28 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja gram w snookera Smile już umiem grać ale nie jestem profesjonalistom ;p ale mam daremnie bo najbliżej klub nocny ze snookerem jest otwarty od 18:00 ;/ ale i tak chodze jak mam czas

Powrót do góry
Palmerex
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2006.02.02 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wreszcie ktoś zalożył ten temat, sma się pare razy do tego przymierzałem, ale jakoś się nie udało Confused Ciesze się, że jest jednak jeszcze pare osób interesujących sie tym sportem. Sport ten może sie wydawać nudny, powolny, mało interesujący, flegmatyczny-jak Anglicy Smile , ale tak naprawdę jest wręcz przeciwnie. Każdy mecz wywołuje u mnie dosyć duże emocje. Przykładem takiego meczu może być finał Mastersa, naprawdę jeden z lepszych meczów jaki było mi dane oglądać, szkoda tylko, że Roonie przegrał. Jest on moim ulubieńcem, szczególnie jak gra lewą reką, to są te chwile dla, których warto snookera oglądać.
Osobiście jeszcze nigdy nie miałem przyjemności zagrać w snookera na żywo, w mojej okolicy jakoś nie mogę znaleźć klubu z snookerem. Jak narazie musi mi wystarczyć gra on-line Smile

P.S Czy pokazują, jeśli tak to w jakich godzinach Malta Cup na Eurosport Question

Blind Tomek
Trener
Trener

PostWysłany: 2006.02.02 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też jestem fanem snookera, ale nie lubie Rooniego.

P.S. Palmerex Tak pokazują Malta Cup
Jeśli chcesz wiedzieć w jakich godzinach to zajrzyj do gazety Wink lub na strone eurosport.pl

Powrót do góry
obvervator
Trener
Trener

PostWysłany: 2006.02.02 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trenowałem snookera ponad 2 lata, wciąż nie mam pojęcia jak to sie stało, ale tuż po mistrostwach Polski od lat 40 sekcja snookera w moim mieście została zamknięta Confused to był wielki szok, bo grałem juz całkiem nieźle i z kumplem mieliśmy jechac na mistrzostwa Polski do 16 lat.
lubie Paula Huntera i Ronnie O Sullivana.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Vesna
free hugger

PostWysłany: 2006.02.02 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ja też się przyznam, że grywam w snookera na gierki.wp.pl i bardzo sobię to chwalę. zainteresowanie tym sportem zaczęło się chyba dzięki kilku meczom na Eurosporcie. później wrócił wujek ze Stanów, zbudował dom i kupił do niego snookerowy stół. przed wyjazdem za ocean był zawodnikiem, brał udział w mistrzostwach Polski, teraz znowu zaczął trenować. jak przychodzimy w odwiedziny to gramy sobie partyjkę. szczerze mówiąc to jak dla mnie cholernie trudny sport, ale powolutku się uczę. ;)
jeżeli chodzi moich ulubionych zawodników to ogromne wrażenie wywarł na mnie Ding Junhui. na tle dosyć flegmatycznie i schematycznie grających Wyspiarzy wypadł naprawdę ciekawie. myślę, że taka świeża krew się przyda.

We like to play that game, German or gay?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Expert7
Realny Realista

PostWysłany: 2006.02.02 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubię oglądać snooker-wbrew pozorom uważam, że jest to bardzo ciekawy sport. Lubie oglądać mecze w wykonaniu Ronnie O'Sullivana-jest to zawodnik, który potrafi zagrać zarówno prawą jak i lewą ręką, bardzo szybko podejmuje decyzję. Ogólnie mówiąc lubie oglądać mecze snooker'owe bez względu na zawodników-chociaż na mecze z O'Sullivanem czekam z niecierpliwością...

Powrót do góry
Vesna
free hugger

PostWysłany: 2006.02.06 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

był ktoś może na turnieju w Zielonej Górze? z tego co się orientuję to właśnie wujaszek się wybierał.

We like to play that game, German or gay?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Bubello
Dziecko Neostrady

PostWysłany: 2006.02.06 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też lubie Snooker'a, chociaż nigdy nie grałem "na żywo"
Najbardziej lubie Hendry'ego.

marthen
m to the
m to the

PostWysłany: 2006.02.07 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nooo... w niedzielę zakończył się zapowiedziany już przeze mnie Malta Cup. W finale wystąpił zwycięzca turnieju The Masters, John Higgins oraz Ken Doherty. Ten drugi, ostatni swój triumf w snookerowym turnieju zaliczył bodajże w 2001 roku. Moim i chyba nie tylko moim faworytem był John Higgins. Co prawda na Malcie narzekał na problemy żołądkowe, ale do finału doszedł pewnie, po drodze pokonując nawet Stephena Hendry'ego...

Cały finał miał dość zaskakujący i dramatyczny przebieg. Sesja południowa zakończyła się wynikiem 5:2 dla Doherty'ego. A było już 2:2 i zapowiadało się na wyrównaną walkę, jednak Ken wykorzystał proste błędy Higginsa i był w bardziej komfortowej sytuacji przed wieczorną sesją.

Tę zdecydowanie lepiej zaczął Higgins. Po pierwszych 3 frejmach John doprowadził do remisu (5:5). Fream 11 był jednym z najciekawszych w meczu. Ładnie zaczął go Doherty, ale przy wyniku 33:0 popełnił fatalny (w skutkach) błąd. Higgins zdołał wyprzedzić przeciwnika, ale także się pomylił. Dalej oglądaliśmy bardzo wyrównaną i dłuuugą partię. Dopiero po faulu Doherty'ego Higgins wygrał. Kolejne dwa frejmy to popis Szkota. John grał zupełnie inaczej niż w tej pierwszej części. Teraz był wyluzowany, grał spokojnie, bardzo pewnie. Do czasu...

Po wygraniu kolejnych sześciu frejmów przez Higginsa i wyniku 8:5 w meczu do 9 wygranych, chciałem sie już zbierać do łóżka z nadzieją szybszego niż zwykle zaśnięcia. Ale nic z tego ;) Prawdziwe emocje się dopiero zaczęły. Doherty wrócił do gry i wygrał kolejne trzy frejmy, doprowadzając do remisu. Znów proste błędy zaczął popełniać Higgins i znów wykorzystał je Doherty. Ostatni frejm był podsumowaniem dobrej gry Irlandczyka. Ułożenie bil nie było wspaniałe, wręcz przeciwnie, ale zdołał zbudować dobrego brejka i ostatecznie wygrać mecz. Jak to powiedzieli komentatorzy Eurosportu "Nawet Chuck Norris lepszego brejka by nie zrobił" ;)

Pojedynek godny finału. Trochę szkoda mi Higginsa, bo praktycznie miał już zwycięstwo w kieszeni. Doherty pokazał prawdziwego ducha walki. Aż miło było popatrzeć z jaką zaciętością goni Szkota wbijając z niemiłosierną dokładnością kolejne bile. Tak jak wspomniałem Doherty ok. 5 lat czekał na zwycięstwo w turnieju. Widać to było, gdy dostał puchar ;) Wtedy dotarło do niego, jak długo czekał na to zwycięstwo, które jak najbardziej mu sie należało.

Na kolejny turniej trzeba będzie trochę poczekać. Welsh Open rozpocznie się 27 lutego i potrwa do 5 marca. Eliminacje się już rozpoczęły, a drabinka turnieju dostępna tutaj - Klik

grudek
Real Madryt A
Real Madryt A

PostWysłany: 2006.02.07 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy sport. Według mnie lepszy od bilarda. Wole jednak oglądać w telewizji niż grać, bo troche za trudne. No chyba, że on-line. Pozdro.

jack-sub
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2006.02.07 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli na eurosporcie jest sposobność obejrzenia meczu snookerowego to bardzo często z niej korzystam. Bardzo ciekawa dyscyplina. Wbrew pozorom to trzeba być bardzo spostrzegawczym i sprawnym graczem. Naprawdę podziwiam zawodników. Moim ulubieńcem ( gra efektownie i skutecznie , i wygrywa :P ) jest Roni O'Sullivan ( nie wiem dokładnie jak się pisze).
Przyzwoicie gra również Higgins...

Powrót do góry
tt0mAsz
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2006.02.07 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiscie, emocjonujacy final. Higgins mial zwyciestwo w garsci, ale Doherty to mistrz odrabiania strat. Nie pierwszy to jego mecz. OStatni frame to popis Walijczyka. Zadna bila nie byla dla niego trudna. Tekst komentatorow jak najbardziej na miejscu 8) .

Ciesze sie, ze wygral Doherty, ale jesli o ogol snookera to najbardziej lubie Hendry'ego. Ostatnio ma znizke formy. A Higgins w tym sezonie jest bardzo mocny. Faworyt MŚ. Troche ucichlo o Maguierze (czy jak to sie pisze Rolling Eyes Embarassed ) i Murphym niespodziewanym mistrzu świata.

Ps. Aha, jeszcze jedno, nie wiecie czemu nie bylo na Malcie O'Sullivana Question

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Inne dyscypliny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Następny
Strona 1 z 40
Skocz do: