Co spowoduje upadek naszej cywilizacji?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Licznik OFF
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Co spowoduje upadek naszej cywilizacji?
Wojna atomowa
40%
 40%  [ 26 ]
Inne
21%
 21%  [ 14 ]
Przeludnienie planety; deficyt wody słodkiej i żywności
10%
 10%  [ 7 ]
Gniew bogów
10%
 10%  [ 7 ]
Uderzenie asteroidy
9%
 9%  [ 6 ]
Wyczerpanie się paliw kopalnych
6%
 6%  [ 4 ]
Głosowało Użytkowników : 64
Wszystkich Głosów : 64
Szczegółowe rezulataty

Autor Wiadomość
Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2013.12.06 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od kiedy nie ma tematu dla nolife'ów zupełnie nie wiem gdzie mam pisać swoje przemyślenia.

Kto mi wytłumaczy na chuj jest uścisk dłoni? Ostatnio ludzie zalewają mnie tymi uściskami, jak gdyby jedynym sensem ich egzystencji było dotknięcie mojej dłoni, najlepiej trzy razy na powitanie i osiem na pożegnanie.
Po co? Może to część mojego introwertyzmu, ale nie cierpię tego dziwnego rytuału. Być może to ma jakieś znaczenie przy powitaniu Putina i Obamy, coby nie mówili do siebie "Good morning" i niezręcznie chowali łapki za plecami, ale gdy przychodzę pod salę, a tam stoi dziesięciu znajomych i jak ten debil muszę każdemu rękę podawać, bo oni już stoją uśmiechnięci z wyciągniętymi łapkami. A wystarczyłoby zwykłe "Cześć" albo "Spieprzajcie", czy jakkolwiek się witają w Warszawie prawdziwe badassy (a jak wiadomo do miana takiego kandyduję).

Zdaję sobie sprawę z tego, że to jedna z tych dziwnych korzennych tradycji, która zagnieździła się w ludzkich ciałach tak głęboko, że nie da się jej wyrwać, że nikt nawet o tym nie myśli, bo to normalne, bo jak kogoś widzisz to tylko już ręka przed siebie bo inaczej to koniec świata, uściśnij moją dłoń na powitanie i pożegnanie bo nie będę mógł usnąć, albo poczuję, że mnie nie szanujesz... Ale ja o takich głupotach myślę i zastanawiam się po co to.

Joker.
revolución y nada más

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2013.12.06 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie masz dziwny problem. Very Happy
Podanie ręki to gest uprzejmości który powinien być stosowany. Bez tego byłoby jakoś tak sztywno i ponuro jak dla mnie. No bo co, podchodzisz do znajomego, dalszego lub bliższego i mówisz: Dzień dobry, Siema itp itd bez podania ręki i jest to takie na odpierdol. A już podanie łapy jest oznaką jakiegoś tam szacunku do osoby której tą rękę podajemy. Nie wiem, dla mnie jest to rzeczą normalną i nie widzę w tym jakiegoś problemu.

Śniło mi się, że przejebaliśmy w finale LM z Bayernem 0-37 (albo 38) i w trakcie meczu Perez wysyłał listy do userów rm.pl, żeby przyjechali grać, bo gorzej się nie da, a my przynajmniej będziemy zapierdalać. :lol2:
by Daedalus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2013.12.06 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli jesteś jednym z "nich". Fuj.

Joker.
revolución y nada más

PostWysłany: 2013.12.06 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Jednym z nich"?
Czyli kim Very Happy ?

Śniło mi się, że przejebaliśmy w finale LM z Bayernem 0-37 (albo 38) i w trakcie meczu Perez wysyłał listy do userów rm.pl, żeby przyjechali grać, bo gorzej się nie da, a my przynajmniej będziemy zapierdalać. :lol2:
by Daedalus
Powrót do góry
Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2013.12.06 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tymi, dla których nie podanie ręki jest jakimś wielkim uszczerbkiem na honorze. Tj. jednym z głupców, którzy nigdy nie myślą, tylko działają, ot.

Bez obrazy za głupca, nie chodzi o człowieka głupiego, to tylko taka moja nomenklatura dla szczęśliwszych, którzy nie zastanawiają się nad takimi pierdołami jak ja.

Wiertło
Se queda
Se queda

PostWysłany: 2013.12.06 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie wiadomo kto jakie zarazki ma na dłoni, co robił 3 minuty przed podaniem Ci ręki. Ptak

BARÇA! BARÇA! BAAAARÇA!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2013.12.06 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha, ale mi nie o to chodzi. Nie chodzi o sam aspekt fizyczny podania ręki... może to śmieszne, ale właśnie chodzi o ten aspekt mentalny. Nie potrzebuję tego, żeby się z kimś przywitać. Kiedy mówię ci cześć, mówię to tak samo szczerze, nie muszę przy tym dotykać twojej jedwabiście gładkiej dłoni spracowanego mężczyzny.

Joker.
revolución y nada más

PostWysłany: 2013.12.06 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Crawler napisał:
Tymi, dla których nie podanie ręki jest jakimś wielkim uszczerbkiem na honorze. Tj. jednym z głupców, którzy nigdy nie myślą, tylko działają, ot.

Bez obrazy za głupca, nie chodzi o człowieka głupiego, to tylko taka moja nomenklatura dla szczęśliwszych, którzy nie zastanawiają się nad takimi pierdołami jak ja.

Absolutnie nie jest to dla mnie obowiązkiem a raczej przywilejem. Są ludzie do których wystarczy powiedzieć siema, dzień dobry, witam a są tacy którzy wymagają większego szacunku. Ale poniekąd trafiłeś, wpierw działam pozniej myśle. Very Happy

by Daedalus
Powrót do góry
past7th
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2013.12.06 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie uścisk dłoni między ludźmi, którzy widują się niemal codziennie i dobrze się znają jest całkowicie bezsensowny i można sobie darować, bo on nic nie znaczy. W innych sytuacjach się przydaje, bo takim gestem możesz dowiedzieć już się o paru rzeczy o drugim człowieku.
Ale najbardziej mnie wkurwia pisanie "cześć", "siema" itp. na chacie. I jak im nie odpiszesz, to nie wyskoczą z problemem jaki mieli do ciebie. No ja jebie. Czy ludzie to maszyny, żeby wysyłać stosować system potwierdzeń?

Powrót do góry
Ice-X
Sapere aude

PostWysłany: 2013.12.06 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to gdzieś zakorzenione z tym szacunkiem. Co byś czuł jeśli np Cristiano powiedział Ci cześć, a co jeśli podszedłby bliżej i jeszcze do tego podał rękę? Nie czułbyś się jakoś bardziej wyróżniony? Very Happy
Poza tym sam rodzaj uścisku może Ci dużo powiedzieć o drugiej osobie. Możesz zauważyć w tym niechęć, śmiałość, wstydliwość i inne cechy.

Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2013.12.07 00:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niewiele by to dla mnie znaczyło, Cristiano nie jest dla mnie autorytetem, jest dobrze dopóki strzela gole dla Realu, ale jego uścisk dłoni nic by dla mnie nie znaczył, więc zły przykład :p
Z drugiej strony jakieś "autorytety" dla mnie - też wolałbym inny sposób wyróżnienia, chociażby krótka rozmowa, cokolwiek innego, niż uścisk dłoni. On dla mnie nic nie znaczy.

O, w sumie to bardziej chodzi mi o to co napisał past, widzę ich codziennie, ale muszę zrobić ten przymusowy obrządek, bo inaczej krzywo patrzą. Nie, żebym się zbytnio tym przejmował, no ale w Polsce między krzywym patrzeniem a linczem linia jest bardzo cienka :p
Tyle, że ja jestem zawsze radykalny w poglądach i idę dalej - uścisk dłoni jest dla mnie, nie mówię, że powinien być dla wszystkich, ale dla mnie jest kompletnie niezrozumiały i niepotrzebny.
Nie potrzebuję, żeby ktoś mi podał rękę tylko po to, żebym wiedział, że jest śmiały, że mnie nie lubi, lub że pocą mu się dłonie.

ReeMan
Juvenil
Juvenil

PostWysłany: 2013.12.07 01:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętaj, że to działa w dwie strony - nie tylko ty czegoś możesz się dowiedzieć o kimś, ale sam wysyłasz wiadomość, jaki jesteś, przynajmniej na pierwszy rzut oka. To swego rodzaju też jakaś twoja wizytówka.

Ja czułbym się dziwnie, nie witając się z kumplami, nawet jak jest ich 20 - po prostu, głęboko zakorzeniony rytuał powitalny, ot co ;)

Mnie osobiście to już bardziej wkurza sposób tego uściśnięcia. Nie lubię takiego 'SIEMA KUR*A' i łamani dłoni - tak samo jak podawania dłoni bez uściśnięcia na 0.5 sekundki - ot takie szybkie pomacanie mojej dłoni.
Uścisk powinnien być krótki, ale zdecydowany z kiwnięciem głowy, słownym powitaniem czy spojrzeniem w oczy.

Wchodząc w temat, miałem nadzieję, że podciągniesz temat z 'Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą' :(

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Powrót do góry
Leszczu
Bitches love Benzy
Bitches love Benzy

PostWysłany: 2013.12.07 01:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uszanowanko.

Daedalus.
Echelon IV

PostWysłany: 2013.12.07 01:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Następnym razem uściśnij pierwszemu z brzegu dłoń najmocniej jak potrafisz i przyciągnij zdecydowanie do siebie. Przytul czule i szeptem "czekałem na ten moment od wczoraj". Powinno pomóc.

A.S
La Saeta Rubia

PostWysłany: 2013.12.07 01:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwyczaj podawania ręki wziął się już ze średniowiecza, kiedy na powitanie podawano sobie prawą dłoń, w której trzymano zazwyczaj broń. Był to znak pokoju i tak się przyjął. Ale fakt, wkurzające jest niekiedy to, że musisz przywitać się z większą grupą osób :]

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Licznik OFF Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6
Skocz do: