Alisson Becker [Liverpool FC]
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dexter.
Mr. Champions

PostWysłany: 2018.03.27 10:49    Temat postu: Alisson Becker [Liverpool FC] Odpowiedz z cytatem

Rocznik 92, brazylijski bramkarz, podstawowy zawodnik reprezentacji (warto dodać, że ma mocnego konkurenta w postaci Ederesona). Trafił do Romy w 2016 roku i z miejsca stał się... rezerwowym bramkarzem. Bronił wtedy głównie w Lidze Europy, a miejsce podstawowego golkipera między słupkami Romy przegrał z Wojtkiem Szczęsnym. W tym sezonie jego forma jednak eksplodowała na tyle mocno, że graczem interesują się takie marki jak Real Madryt czy Liverpool. W obliczu prawdopodobnego przedłużenia kontraktu Courtoisa z Chelsea, czy też astronomicznych pieniędzy potrzebnych do sprowadzenia De Gei, Alisson jawi się jako naprawdę solidny kandydat do bramki Królewskich.

Według strony whoscored.com największym atutem Alissona jest refleks, a co za tym idzie obrona strzałów z bliskiej odległości czy też w sytuacjach sam na sam z napastnikiem. Podobno dysponuje też niezłym podaniem. W tym sezonie rozegrał dla rzymskiego klubu 37 spotkań (29 w Serie A oraz 8 w LM). Puścił w tym czasie 31 bramek oraz zachował 17 razy czyste konto. Całkiem przyzwoite liczby. Obecnie jego wartość rynkowa według portalu transfermarkt.pl oscyluje w granicach 45 mln euro.

Osobiście jestem za sprowadzeniem tego grajka do Realu, pod warunkiem że suma transferu nie przekroczy tych 50 mln euro. Gość ma przed sobą jeszcze kilka lat grania na wysokim poziomie, do tego jest całkiem wysoki (193 cm). Wygląda też, że jak na Brazylijczyka to ma całkiem dobrze poukładane w głowie. Podoba mi się jego kandydatura.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Wolf
Benzema fuera

PostWysłany: 2018.03.27 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W chwili obecnej, biorąc pod uwagę formę Thibo oraz szopki z DDG wydaje się to bardzo rozsądną kandydaturą, zwłaszcza w aspekcie tego, że duże fundusze mogą być potrzebne na wzmocnienie ofensywy w aspekcie ostatnim plotek. Newsy mówią o 50-60 mln a być może udałoby się tą kwotę zmniejszyć włączając w transfer np. Llorente czy Ceballosa. Minusem na pewno jest to, że to pierwszy sezon takiej formy i nie ma pewności czy ją utrzyma.

"Higuain, Mandzukic, Alves, Cuadrado to wszystko odpady z klubów w których nie bylo dla nich miejsca. W Realu nie ma takich zawodników, bo Real jest klubem, który sie odpadów pozbywa, a nie je kontraktuje."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.03.27 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aktualnie najlepsza opcja dla Realu. Dużo nam oczywiście powie dwumecz z Barceloną i jego gra przeciwko Messiemu/Suarezowi. Plusy?
- 25 lat, prawie dekada przed nim przy jego parametrach fizycznych
- aktualnie pierwszy bramkarz takiej repry jak brazylijska
- wygląda na dobrego w grze nogami, warto o tym myśleć, szczególnie jeśli idziemy w Real grający piłką
- Booooże, ten refleks. Refleks podobny do Keylora będąc o 8 cm wyższym

Dodatkowo Liverpool podobno jest coraz bardziej zadowolony z Kariusa, więc odchodzi jedna drużyna podbijająca cenę, 50 mln wydaje się być bardzo optymalne w kontekście koniecznej rewolucji z przodu, a i dowolne zarobki jakie rzuci Real i tak będą znacznym podwyższeniem jego pensji z Romy. Większość top zespołów ma bramkarza na kilka lat, czas zadbać i o spokój na tyłach.

No i Alisson wypowiedział się ciepło o Realu, na pewno chciałby do nas zawitać.
De Gea? Rzucanie 100 mln na ich tak naprawdę jedynego gracza ścisłego topu to głupota. To znaczy nie, to nie jest głupota, gdyby nie to, że jesteśmy uzależnieni od jednego gracza w zdobywaniu bramek.
Courtois? Tygodniówka, deklaracja o Chelsea, mało przekonujący występ w kluczowym meczu sezonu. Choć i tak dla mnie jest najlepszą opcją numer dwa.

Alisson ma wszystko w swoich rękach - LM z niepokalaną, a potem mundial. Ja bym z nim zaryzykował.

Powrót do góry
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.03.27 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już to widzę, jak mecz z Barceloną skończy się manitą, to zaraz zacznie się pisanie, żeby jednak nie kupować. Wydawanie sądów na podstawie pojedynczych spotkań jest trochę kiepskim pomysłem, zwłaszcza że Roma piłkarsko nie ma żadnych szans i spokojnie może się skończyć jakimś repokerem Messiego, jak kilka lat temu z Bayerem. Niekoniecznie z winy Alissona.

To samo było z De Geą. Po pierwszym meczu z Sevillą spusty, po rewanżu odwrót o 180 stopni. Albo z Courtois, gdy przepuścił 3 gole, mimo że Chelsea ma w składzie jakieś lebiegi typu Moses, który nie miałby miejsca w pierwszej jedenastce nawet w Eibarze. Nie ma bramkarzy nie popełniających błędów. Jakoś np. ten Courtois, broniąc w Atletico, z Barceloną się nie kompromitował. Weźcie pod uwagę, że oni grają po prostu w słab(sz)ych klubach i trudniej im o wybitne występy w spotkaniach z ekipami będącymi ze dwie klasy wyżej. Keylor w sierpniu 2013 puścił 7 goli w jednym meczu z Barcą, rok później grał już w Realu. Dalszą część tej historii znamy wszyscy.

Ostatnio zmieniony przez madridcampeon dnia 2018.03.27 13:47, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
bol33
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.03.27 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to lepsza opcja niż DDG lub Courtis szczególnie jeśli chodzi o cenę i to, że łatwiej go wyciągnąć z Romy niż pozostałych dwóch. A ciekawi mnie czy wykażemy jakieś zainteresowanie Donnarummą bo chyba już mu się znudził Milan.

Powrót do góry
szybkitadek
Gwiazda
Gwiazda

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2018.03.27 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mimo wszystko preferuje De Gee. Hiszpan, a co najważniejsze najlepszy na świecie.

Powrót do góry
Krist
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.03.27 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to zostaje jedynie Manager, albo Fifa, bo w życiu realnym, jest to raczej mało prawdopodobne.

Powrót do góry
Gehu89
Master of Drilling

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2018.03.27 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szybkitadek napisał:
Ja mimo wszystko preferuje De Gee. Hiszpan, a co najważniejsze najlepszy na świecie.

Przez faks pociąg odjechał bezpowrotnie. Cena jest zaporowa. Pomimo tego mamy w ostatnich dwóch latach dwie ligi mistrzów bez niego w składzie. Ja bym tam nie narzekał, chociaż kozakiem jest niesamowitym. ;)

Dexter.
Mr. Champions

PostWysłany: 2018.04.10 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie oglądałem całego meczu, ale w końcówce zaimponował mi swoją pewnością, czy to przy wyjściach z bramki czy to przy wyprowadzeniu piłki, gdy był po presją.

Jak dla mnie, na ten moment, jest to gość o którego powinniśmy mocno zawalczyć, zwłaszcza że cena też nie wydaje się wygórowana.

Powrót do góry
rafal1987
Juvenil
Juvenil

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2018.04.11 05:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To że Alisson w 1 meczu z barca wpuścił 4 gole to każdemu się zdarza, nawet DeGea ma gorsze dni. Moim zdaniem on i Navas w Realu to byłoby niezłe zabezpieczenie bramki, młody plus starszy z doświadczeniem. Smile
Za 60 mln euro można by było go kupić.

Powrót do góry
JakisLogin
Castilla
Castilla

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2018.05.10 08:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy gość który wpuścił 4 gole z Barcą i 7 goli z Liverpoolem na pewno jest taki dobry? :-P

Powrót do góry
Wolf
Benzema fuera

PostWysłany: 2018.05.10 09:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Keylor w dwumeczu z Barcą wpuścił 5 czyli jest już kompletnie beznadziejny, tak? Ja rozumiem, że idziesz na ilość komentarzy a nie jakość, ale pomyśl przez chwilę zanim coś napiszesz.

Co do samego Alissona to jeśli mamy za niego płacić 70 to lepiej chyba dorzucić 30 i wjechać z klauzulą za Oblaka. Chyba, że sam Oblak nie chce do nas.

"Higuain, Mandzukic, Alves, Cuadrado to wszystko odpady z klubów w których nie bylo dla nich miejsca. W Realu nie ma takich zawodników, bo Real jest klubem, który sie odpadów pozbywa, a nie je kontraktuje."
Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.05.10 09:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oblak i Griezmann to zdecydowanie dwa nazwiska za które warto definitywnie(o ile Theo nie jest tego potwierdzeniem - dla mnie to za mały kaliber) pieprzyć pakt z Atleti. A już szczególnie bramkarz.

Problem polega na tym, że w przypadku zawodników z trzonu kadry, wybranych i ukształtowanych przez Simeone - nie umiałbym uwierzyć, że ktokolwiek tam by chciał mu tak wbić nóż po plecy, po tym jakie mu zafundowaliśmy cierpienia w CL. To, że ostatnio zmienił retorykę w prasie i wyraża się o Realu bardzo pochlebnie niczego nie zmienia. Może nie mam racji i sobie poradzą, ale dla mnie Atleti jest cały czas projektem jednego (niezwykle charyzmatycznego) trenera i nie umiem sobie przez to wyobrazić przejścia kluczowego zawodnika materacy do nas.

Powrót do góry
tayron36
kibic w kapciach

PostWysłany: 2018.05.10 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie ten Oblak ostatnio to nr 1 na świecie. W tym sezonie IMO prześcignął mój nr 1 - De Gee. Wyciąga w zasadzie wszystko na takim spokoju, że wygląda to łatwo. Jak miałbym szukać bramkarza, zacząłbym od Oblaka. Niestety jego wyciągnięcie wiązałoby się z klauzulą. A Alisson? Wolę zostać wtedy z Keylorem. Żal tego Kepy, nie ma dużego nazwiska, przyszedłby tanio - byłaby równa rywalizacja z Keylorem. Courtois raczej wygrywa takową nazwiskiem.

Szkoda czasem tych babolów Keylora i niepewności w komunikacji z obrońcami, bo na pewno nie byłoby tematu bramkarza, bo czasem wyciąga takie piły, że szok. Ale jak mamy ruszać po bramkarza, to dla mnie tylko Oblak lub De Gea, może Courtois, to ma być duży skok jakościowy, a nie minimalny, bo Keylor też poziom gwarantuje.

Kobe Bryant #24

"Wyimaginowany Beckham, czyli nadęty gwiazdor, nie istnieje, istnieje natomiast Beckham profesjonalista"
Powrót do góry
Pabloos.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.05.10 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alisson? Zdecydowanie na tak! Widzę, że wiele osób ma wątpliwości, aczkolwiek gwarantuje, że zostaną one bardzo szybko rozwiane podczas trwania Mistrzostw Świata.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7
Skocz do: