*Tu możesz podzielić się swoją wizją składu* (UZASADNIJ!)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 79, 80, 81

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Królewscy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gehu89
Master of Drilling

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2017.12.03 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że powoli nadciąga nieuniknione lub w pewnych przypadkach upragnione przetasowanie w kadrze. Oczywiście dopiero w letnim okienku możemy być świadkami czegoś na kształt rewolucji, ale zastanowić można się już teraz.

Przyglądając się każdej formacji z osobna mógłbym zakwestionować pewne rozwiązania personalne zastosowane na ten sezon. Zaczynając od samej góry należy pomyśleć nad ZZ. poprzedni sezon był niezwykle udany i zwycięski. Była szeroka ławka, były ciągle i przemyślane rotacje, a także wyniki sportowe godne Realu. Ten sezon to niesamowity regres.. ZZ rozpuścił ławkę, nawpuszczał nieokrzesanych młodzików, ale zamiast odważnie na nich postawić, po prostu gra jednym składem. Sezon go zweryfikuje. Jeśli nie skończymy w pierwszej trójce i odpadniemy w słabym stylu z LM, to sprawa jest prosta.. daleki jestem od opinii, że należy go wywalać już teraz, ale musi mnie przekonać - pierwszy sprawdzian z Barką na święta.

Obsada bramki:

Keylor - w formie jest niesamowitym kocurem i potrafi wyjmować na prawdę dużo. Problemem są częstsze kontuzje i stabilizacja formy przez to. Czy to nadal jest gość godny bluzy #1 w Realu? Myślę, że sezon i później Mundial dadzą nam odpowiedź. Jako numer dwa raczej z nami nie zostanie.

Casilla - wg mnie to pierwsza osoba do odstrzału. Niepewny, bojaźliwy i mimo kilku meczów z rzędu nie pokazał się z najlepszej strony.

David De Gea / Kepa
- jeśli się okaże, że Keylor nie jest już tym kogo szukamy, należy wybierać z pośród tej dwójki. Courtois wg mnie jest przereklamowany. Owszem, jest dobrym fachowcem, ale z DDG nie ma obecnie porównania.

Obsada rezerwowego bramkarza uzależniona od rozwiązania z Keylorem. Jeśli przyjdzie nowy bramkarz, a Keylor zdecyduje się odejść musimy kogoś dobrać. Szkółka lub doświadczony golkiper.

Obrona

Prawa strona:
Carvajal + Hakimi to dobre rozwiązanie. Tutaj nie musimy niczego zmieniać.

Lewa strona: Marcelo + Theo. Tutaj mam spore wątpliwości.

Theo posiada szybkość i dynamikę na najwyzszym poziomie. Słabo u niego z dośrodkowaniem, z bronieniem jeszcze za wiele nie pokazał. Musi pograć więcej, aby dostać wartościową ocenę.

Marcelo - tutaj mam poważne wątpliwości. Gość był prześwietny. Właśnie był.. bo w tym sezonie absolutnie tego nie pokazuje. Ilość debilnych dośrodkowań jest zatrważająca. Strzały są nieprzygotowane, a w obronie wcale nie pokazuje niczego wielkiego - ponadto generuje masę strat. Jeśli nie poprawi swojej formy, to należy się nad nim poważnie zastanowić.

Środek obrony Ramos, Varane, Nacho i Vallejo

Ramos, Varane i Nacho są nie do ruszenia. Nad Vallejo trzeba pomyśleć, czy już teraz jest na poziomie Realu Madryt. Powinien grać zdecydowanie więcej i tutaj jest rola samego ZZ. musi zagrać w najbliższym spotkaniu ligowym. Jak nie teraz to kiedy?

W razie gdyby Vallejo mocno odstawał trzeba pomyśleć nad rozwiązaniem tymczasowym, albo po prostu przystartowć po tego Gimeneza z Materacy.

Pomoc

DM
: Casemiro + Llorente. Jest ok, pod warunkiem większej liczby minut dla tego drugiego. Ciekawe, czy ZZ ma jaja i postawi na niego w najbliższym meczu ligowym. Jak nie, to ja bym się tutaj na miejscu Llorente nie rozwodził i prosił latem o transfer.

Środek pomocy
Luka, Toni, Mateo i Dani. Zdecydowanie ok, z takim samem zarzutem jak w przypadku DMa. druga dwójka powinna grywać dużo częściej i to w dodatku z domieszką. W jednym meczu siada Kroos, a gra Ceballos z Modriciem. W innym przypadku gra Kroos z Mateo, a Modrić siada. Wymienność powinna być płynna i wymienna. Kroos + Modrić staje się powoli zbyt przewidywalnym rozwiązaniem.

Przód (napastnik + K10 czy jak kto woli ofensywny gracz, skrzydła)

Mamy: Ronaldo, Bale, Benzema, Asensio, Lucas, Isco, Mayoral. To wszystko na 3 pozycje w zależności od konfiguracji będą to różne pozycje.

Pewniaki dla mnie w tym momencie to jedynie Isco i Asensio. Nie mam na nich ani jednego złego słowa. Ronaldo zrobi po sezonie co zechce. Ma do tego prawo. Po sezonie nie powinniśmy tutaj więcej oglądać panów na B. Jeden jest prześwietnym piłkarzem, ale nawet to nie powinno go ratować. Drugi jest bliski zakończenia kariery. Gdybym był lekarzem zabronił bym mu wykonywania zawodu. Panowie na B do widzenia. Mayoral i Lucas to obecnie nie jest poziom Realu - nawet na ławce słabo wyglądają. O ile do Mayorala nic nie mam - dostał ciężkie zadanie i z góry go postawiono na pozycji przegranej. Chyba, że zdarzy się cud i nagle dostanie więcej minut na przekonania nas do siebie. Lucas zawodzi nas regularnie.

Kto co jak w zamian? Opcją fajną był Mariano - wyjebano go nie widzieć czemu. Powrót byłby dobry. Opcja Jokera jak najbardziej w jego zasięgu, kto wie może coś więcej. Napastnik z prawdziwego zdarzenia jest nam potrzebny natychmiastowo.

Werner, Lacazette, Kane to dosyć realne opcje. Nie mówię, że wszyscy się tutaj nadają i sprawdzą na 100%, ale na pewno kogoś musimy kupić. Z opcji mniej realnych są Lewy czy Cavani.. a także z opcji nie przekonujących mnie mamy Icardiego i Aubameyanga. Wszak ktoś z tych nazwisk powinien do nas zawitać. Z opcji nietypowych pomyślał bym nad Firmino. Ciekawy zawodnik.

Zostaje nam kwestia możliwej gry po skrzydle. Do wyjęcia na już jest Alexis. Warto się nad nim zastanowić. No i opcja z Viniciusem jest w pełni Realna na następny sezon. Przebudowa przodu wymaga jak widać największych zmian.

Zedd.
Soy Celeste
Soy Celeste

PostWysłany: 2017.12.23 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny raz Barcelona w lidze przyjeżdża na Bernabeu, kolejny raz wygrywa w tym dwa razy wynik nas ośmiesza. Mam dość.
Konieczne przewietrzenie zespołu trzeba rozpocząć od zmiany trenera. O moich dwóch głównych kandydatach już pisałem: Antonio Conte lub Mauricio Pochettino. Obojętnie kto z tej dwójki przyjdzie będę zadowolony. Perez musi przestać patrzeć na potencjalnego nowego szkoleniowca w kryteriach "musi znać klub" lub "musi być Hiszpanem". O wadach Zidane'a pisano dużo w jego temacie, o ile poprzedni sezon dawał nadzieje tak w tym się totalnie pogubił. Najbardziej nie mogę zrozumieć czemu tak pomija rezerwowych, którzy dysponują bardzo dużym potencjałem. Pomijania Ceballosa nie ogarniam najbardziej. Poza tym katuje on cały czas tę samą jedenastkę, a drużyna nie ma absolutnie żadnego stylu. Dziesiątki wrzutek na mecz nie są absolutnie żadnym rozwiązaniem.
Na temat bramki mam mieszane odczucia i nie mam pomysłu jak tę kwestię rozegrać. Jestem w 100% zdecydowany na nowego golkipera po sezonie, ale tu już zaczynają się dylematy. De Gea czy Kepa. DDG z miejsca gwarantuje jakość, Arrizabalaga zaś może dopiero na topowy poziom wejść do pokazuje casus ter Stegena. Druga sprawa to kto wtedy odchodzi. Kiko raczej jest pewniakiem do wylotu, bardzo obniżył loty, swoje w Madrycie wygrał i jeśli będzie chciał na koniec kariery jeszcze trochę pograć w Primera Division to raczej od nas odejdzie, pytanie co wtedy z Navasem. Jeśli przyjdzie David to Keylor poza epizodami w lidze i może Copa del Rey by sobie nie pograł, a raczej Kostarykanin będzie wolał grać pełny sezon niż kilkanaście spotkań w sezonie. W przypadku kupna de Gei idealną opcją byłoby odejście Keylora i zostanie Casilli, gdyby tylko ten gwarantował nieco wyższy poziom niż ostatnio. Jedno jest dla mnie pewne, ktokolwiek nie przyjdzie musi z miejsca zostać pierwszym bramkarzem. Dla Kepy takie coś byłoby najlepsze, bo nie dostanie nic lepszego niż regularne minuty i zgrywanie się z defensywą. Kończąc temat bramkarzy to mimo ogromnej sympatii do Davida bardziej skłaniam się ku Kepie latem za darmo. Nie w zimie za 20 mln.
Kepa, Kiko Casilla, Keylor Navas
Keylor na żółto bo mam wątpliwości cały czas czy będzie chciał zostać, jak już wspominałem, jeżeli przyjdzie Kepa dla mnie z miejsca powinien zostać pierwszym bramkarzem, choć na wszelki wypadek wolałbym, żeby Navas został.
Czy jest coś do poprawienia w obronie? Prawa obrona jak dla mnie ogarnięta. Carvajal gra bardzo słaby sezon, ale tu można przytoczyć chociażby przykład Hazarda z sezonów 15/16, u Mourinho zawodził na całej linii by u Conte odżyć i znów być gwiazdą całej ligi. Dani się prędzej czy później ogarnie, a zmiennika mamy dobrego. Środek też jest dla mnie w porządku, tylko zarzut jest taki, że Vallejo musi dostawać więcej szans. Sprawa lewej obrony też raczej rozstrzygnięta, Marcelo jest dramatyczny w tym sezonie, ale i on powinien sobie przypomnieć jak się gra w piłkę. No i liczyłbym też od sezonu 2018/19 na więcej szans dla Theo.
W pomocy paradoksalnie też nie poprawiałbym wiele, trzeba tylko wyjść zastanowić się co będziemy grać w przyszłym sezonie, ja zostałbym w 4-3-1-2, bo właśnie linię pomocy mamy pod to idealną, kładłbym nacisk na więcej szans dla Ceballosa i przede wszystkim Marcosa Llorente. Pisałem 11 miesięcy temu, że w tym drugim pokładam o wiele większe nadzieje niż w Casemiro i zdanie podtrzymuję. Będę trzymał kciuki by Marcos grał coraz więcej i w efekcie wskoczył do pierwszego składu w miejsce Brazylijczyka. Pozycja dziesiątki też ustawiona. Isco i Asensio dadzą radę. Na tej pomocy można budować cały czas mocny zespół tylko nowy trener musiałby odstawić system żelaznej jedenastki i dawać młodym szansę.
Atak to będzie najważniejsza sprawa w lecie, zacznę od Benzemy. On nie jest do sprzedania po sezonie, on jest do dyscyplinarnego wyrzucenia podczas letniego okienka w 2018 roku. Za to jak się prezentuje przez ostatnie kilkanaście miesięcy, za genialną grę przeciwko pasterzom w LM, za hańbienie tego herbu. Garetha jak lubię tak też bym pożegnał, dziś dał dobrą zmianę, ale to niczego nie zmienia. Za dużo tych kontuzji, niech Bale wraca do siebie na Wyspy, tam będzie bogiem o ile kontuzje go będą oszczędzać. Ronaldo wiosną złapał genialną formę i w bardzo dużym stopniu przyczynił się do obrony LM, ale spojrzałbym bardziej w przyszłość. Opieramy atak na 33 letnim coraz słabszym Portugalczyku czy idziemy krok dalej i wymieniamy ogniwa na nowe. Ja jestem za tym drugim. Nie może być tak, że czekamy aż Ronaldo się obudzi. Ronaldo miewa za dużo przestojów co obecnie dobitnie widać. Zrobić mu huczne pożegnanie latem, bo zasłużył za wszystkie spędzone w Madrycie lata i budować atak na kimś młodszym. Budować przede wszystkim drużynę. To powinie być główny cel na lato. Bayern Juppa z 2013 to była przede wszystkim świetna, zgrana ekipa. Taką drogą powinniśmy iść. Jeśli chodzi o transfery do klubu to na 100% jestem pewny co do kupna Icardiego. Potrzebny nam jest wreszcie snajper z prawdziwego zdarzenia, a nie taki, który przestrzeli z 5 metrów na pustą bramkę. Nie patrzeć na cenę, jeśli Mauro chciałby do nas przejść to nawet się nie zastanawiać i wpłacać klauzulę/dogadać się z Interem o ile chcieliby usiąść do rozmów. Icardi mimo młodego wieku gwarantuje już teraz kilkadziesiąt goli na sezon. Co do drugiej osoby, która powinna tworzyć atak w 4-3-1-2 doszedłem do wniosku, że ktokolwiek by nie przyszedł Hazard, Neymar czy Dybala to da odpowiednią jakość. Mimo niezbyt dużej sympatii do Koguta to obstawiam, że byłby to strzał w dziesiątkę, daje gole, asysty, kwestią zaporową byłaby kwota, ale patrząc na statyczność naszego ataku szedłbym po niego. Brazylijczyk jednak potrafi zrobić różnicę.
Całe BBC, Icardi, Neymar + ktoś na ławkę. Lucas zapewne do odejścia.
FM? Czy ja wiem? W takim wypadku byłyby tylko dwa głośne transfery, a z przodu zyskalibyśmy świetnego dryblera i TOP3 piłkarzy na świecie oraz świetnego snajpera. Wystarczy chcieć zmian, a nie stać w miejscu.
Co do trenera jeszcze to patrząc na to jaką rękę do młodzieży ma Pochettino (choćby przykład Harry'ego Winksa) skłaniam się bardziej w kierunku Argentyńczyka na ten moment, choć ktokolwiek z dwójki Mauricio/Antonio mnie bardzo ucieszy.

My możemy nadal grać piękną dla oka piłkę i zdobywać puchary, trzeba tylko ruszyć głową i WRESZCIE nie zepsuć okienka.

Skończy się tak jak zawsze, czyli BBC zostaje (no może Bale odejdzie).

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Sarcasm
but still awesome...

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2018.01.08 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kocham ten klub i tych zawodników. Kocham ich za to ile mi szczęścia dali w ostatnim czasie. Kocham ich jak sportowców, idealnych atletów, przykładów do naśladowania. Jednak, przychodzi taki moment, że czas się rozstać. Mam wrażenie, że nadszedł ten czas, że coś pękło. Tak samo oni, jak i my (Real Madryt) potrzebujemy impulsu. Nie można ciągle być w tym samym raju i wygrywać. Potrzeba nowych celów, nowych wrażeń. Ciężko będzie się z nimi rozstać, z pewnością, będzie to bolało i pozostanie smutek, jednak każdy z nich to wielka osobowość, pan piłkarz i postać kluczowa, od każdego z nich skład byłby ustawiany w 90% drużynach. Jednak po prostu coś się wypaliło i zgasło. Jak w miłości.

Ciężko marzyć tutaj o wielkiej zmianie, jednak ja wierzę, że czas najwyższy to zrobić. Był moment, że wystarczyło niewielkich korekt, teraz niestety nadchodzi moment, gdy potrzebna jest rewolucja.

Uważam, że wszystkim zrobiłoby na dobre gdyby po sezonie z klubu odeszli

- Ronaldo, Bale, Benzema, Kroos, Navas.

Linię obrony na razie bym oszczędził, mimo, że ani Ramos ani Marcelo ani Carvajal też póki co nie zasługują na grę tutaj.

Każdy z nich z pewnością znalazłby wielki klub i aspiracje na nowe tytuły, głód zwyciężania, liderowania, bycia kimś innym.

W to miejsce widzę twarze nowe, głodne gry w Realu, głodne tworzenia dalszej historii, głodne nagród indywidualnych, jest to grono liczne, w którym mozna wybierać, a z pewnością, nikt z nich nie oparłby się gry w Realu, widząc rewolucję i początek czegoś nowego.
Hazard, Neymar, Icardi, Lewandowski, Alli, Kane, Mbappe, De Gea, Courtois, Aguero.

+ do tego wszystkiego nowy trener - Pochettino.
Galacticos vol. 3.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Gehu89
Master of Drilling

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2018.06.03 09:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kształt przyszłej kadry?

Bramka:
Keylor Navas, Kiko Casilla, Luca Zidane, Alisson Becker/Thibaut Courtois, + młodzik

Wywalenie Kiko i syna Zidane'a to podstawa. Przyjście nowego bramkarza z topu wydaje się nieuniknione. Najbliżej są Belg i Brazylijczyk. Pozycję uzupełnić jakimś świeżakiem z młodszych kategorii.

Prawa obrona:
Dani Carvajal, Achraf Hakimi, Álvaro Odriozola

Dani musi dostać konkurenta na poziomie. Rozpuszczony jak dziadowski bicz w tym sezonie. Rozumiem, że kontuzja itp, ale obniżył loty i to znacznie. Achraf potrzebuje regularnej gry. Bez tego nie uda mu się wbić na wyższy poziom. Bask jako transfer wydaje się niezłą opcją.

Środek obrony:
Sergio Ramos, Rafa Varane, Nacho Fernández, Jesús Vallejo José Giménez

Tutaj wiele nie potrzeba. Pytanie co z Vallejo. Jak on się nie ogarnie pod względem fizycznym, to trzeba nam transferu. Jeżeli natomiast podoła, to transfer takiego Gimeneza zbędny. Gimenez to tylko przykład, trzeba było by poszukać kogo możemy ściągnąć.

Lewa obrona:
Marcelo, Theo Hernandez,

Tutaj mam pytanie do zarządu Realu Madryt. Dlaczego kupiliśmy gorszego z braci? Przecież ten Lucas rozpierdala system. Zarówno na środku jak i na boku. Jest wyraźnie lepszy od swojego brata.. wymienił bym go bez wahania po takim sezonie. Nie liczę tutaj na transfery, to zostanie tak jak jest..

Pomoc:
Luka Modrić, Toni Kroos, Casemiro, Isco, Matheo Kovacić, Dani Ceballos, Marcos Llorente

Najbardziej kompletna formacja. Przepych. Minimum jeden z Hiszpanów na wypożyczenie. Transfery niepotrzebne. Chyba, że ten nasz Omar Mascarell, co by Bayernowi zagrać na nosie. Wtedy obaj Hiszpanie muszą odejść.

Atak:
Ronaldo, Benzema, Bale, Asensio, Lucas, Mayoral, Guedes/Hazard/Mbappe/Lewandowski/Dybala, Mariano

Ktokolwiek z wymienionych musi do nas trafić. Najlepiej dwójka. Za chuja pana nie chcę tutaj żadnego Neymara. Ten gość ma 3x gorszy charakter niż Ronaldo. Obstawiam, że CR zostanie, a panowie B&B powinni nas opuścić. tutaj trzeba będzie dryblera i napastnika. Mariano powinien wrócić tak czy inaczej. Pewnie skończy się na tym, że dodatkową opcją będzie Raul de Tomas. Wpisałem tutaj Guedesa, Mbappe bo nie wiadomo jak skończy się sprawa PSG z FFP. Lewy mimo wszystko byłby fajną opcją, a Dybala czy Hazard są transferami w zasięgu.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Królewscy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 79, 80, 81
Strona 81 z 81
Skocz do: