Ligue 1 2009/2010
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2009/10
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kto zostanie zwycięzcą Ligue 1
Girondins Bordeaux
35%
 35%  [ 27 ]
Olympique Marsylia
31%
 31%  [ 24 ]
Olympique Lyon
30%
 30%  [ 23 ]
inny klub
2%
 2%  [ 2 ]
Głosowało Użytkowników : 76
Wszystkich Głosów : 76
Szczegółowe rezulataty

Autor Wiadomość
mozdok
el mártir

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2009.08.11 08:32    Temat postu: Ligue 1 2009/2010 Odpowiedz z cytatem

W miniony weekend zainaugurowała rozgrywki francuska ekstraklasa. Tytułu broni Girondins Bordeaux prowadzone przez Laurenta Blanca. Bordowym będą chciały utrudnić zadanie Olympique Marsylia i Lyon. Trudno stwierdzić kto jeszcze może włączyć się do wyścigu o koronę. Ubiegłoroczni mistrzowie już w pierwszej kolejce pokazali bardzo dobrą grę, zwyciężyli także piłkarze z Marsylii. Tak jak mogło się wydawać przed sezonem, nieco utrudnioną sytuację będzie mieć Lyon, któremu przyjdzie grać bez dwóch kluczowych zawodników z zeszłego sezonu - Juninho i Benzemy.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
POLfan
Así, así, así gana el Madrid!

PostWysłany: 2009.08.11 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O co chodzi w ankiecie? :lol2:

mozdok
el mártir

PostWysłany: 2009.08.11 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No też to zauważyłem :P Chodzi o to kto wygra, a jak to się stało, że można wybrać trzy opcje nie wiem i nie umiem zmienić :/

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
piopik
José Mourinho \o/

PostWysłany: 2009.08.11 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można wybrać 4 ;)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2009.08.11 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprawiłem.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Pietrek11
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2009.08.11 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I widzę, że skorzystałeś z tej opcji, piopik. ;) Aha, jeszcze jedno - 20010? Very Happy

@lukecik
Problem w tym, że dwóch userów skorzystało już z 4 głosów.

Powrót do góry
mozdok
el mártir

PostWysłany: 2009.08.11 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukecik napisał:
Poprawiłem.

Dzięki Smile Walić dwóch userów, jest nas więcej :P

Szefo89
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2009.08.11 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że w tym roku wygra Marsylia

Bordeaux przerwało hegemonię Lyonu i pokazało, że to nie jest, że wszyscy grają, a wygrywa OL.

Ciężko będzie im obronić tytuł, Marsylia od wielu lat nic wielkiego nie pokazała we Francji. Mają dobry skład, ambitny. Mam nadzieję, że im się uda Smile

Lyon kiepsko zaczął rozgrywki (remisując z Le mans 2:2), Bordeaux wysoko wygrało. Jednak jak wiadomo, ławiej dostać się na szczyt niż na nim się utrzymać.
OL stracił 2 podstawowych graczy, zobaczymy czy im uda się podnieść.

Jednak jesteśmy dopiero po pierwszej kolejce, zobaczymy jak to się potoczy :]

Powrót do góry
mozdok
el mártir

PostWysłany: 2009.08.11 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zgodzę się choć doceniam Marsylię, jednocześnie nie będę ukrywał, że Bordeaux to moi ulubieńcy.
Żyrondyści grają świetną piłkę. Podstawa to świetny środek pola - betonowa zapora w postaci Alou Diarry (którym nota bene kiedyś się interesowaliśmy) i fenomenalny Gourcuff, którego opisać się nie da, trzeba go po prostu zobaczyć w akcji. Dodatkowym bardzo mocnym atutem jest świetna para napastników - Marouane Chamakh i Fernando Cavenaghi. Marokańczyk stał się moim idolem w zeszłym sezonie, kiedy trafiło do mnie jaki to skarb mieć takiego zawodnika w składzie. Świetny technicznie, szybki, silny, znakomicie grający głową i w dodatku obdarzony bardzo mocnym uderzeniem. Cavenaghi to piłkarz, dla którego Bordeaux to klub marzenie. Dopiero tu rozwinął skrzydła i pokazał pełnię umiejętności. Gdyby nie kontuzje, to pewnie byłby najlepszym strzelcem Ligue 1 od kilku sezonów. Dodatkowo zmiennikami wśród napastników są m.in. Gouffran, Jussie i Bellion, którzy naprawdę są w stanie wnieść dużo wchodząc z ławki. W pomocy dodatkowo jest Plasil i nieszablonowy Wendel (bardzo podobny w stylu gry do Rivaldo).
Obrona to: Chalme, Henrique (przedłużył właśnie kontrakt), Planus i bardzo ofensywnie grający Tremoulinas. Na rezerwie są między innymi Diawara, Jurietti i Diego Placente. Bramkarzem w pierwszym meczu był Cedric Carasso, nie dotarłem do wiadomości czy wygryzł ze składu Ulricha Rame, czy ten po prostu pauzował z innych względów.
Jedynym osłabieniem przed obecnym sezonem było oddanie do Manchesteru United Obertana. W mojej ocenie Czerwone Diabły zrobiły porównywalny "interes" co my kupując Fauberta Very Happy

Cwirek
vel Szacowny Autobus

PostWysłany: 2009.08.12 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do Chamakha to nie wykluczone jest, że opuści on Bordeaux jeszcze w sierpniu. Już w poprzednim sezonie Marokańczyk zapowiadał, że nie widzi swojej przyszłości jako Żyrondysta. Ma jeszcze rok kontraktu, nowego podpisać nie chce i teraz aby na nim jakiekolwiek pieniądze zarobić, Bordeaux zmuszone go będzie teraz opchnąć. A jak wielka by to była strata, mówić nikomu nie trzeba.

Powszechnie we Francji najwięcej szans daje się Marsylii, zaraz za nią Bordeaux a dopiero na trzecim miejscu Lyonowi. Jedno jest pewne, raczej mało prawdopodobne będzie aby do walki włączył się ktoś spoza tej trójki, kwestia czasu aż to trio usadowi się w czubie tabeli.

Oglądałem drugą połówkę meczu Bordeaux - Lens i muszę przyznać, że mistrzowie zaprezentowali się bardzo dobrze. Szczególnie w momencie gdy wybiła 90 minuta, i w której to dobili przyjezdnych 2 bramkami. Wcześniej na 2:1 swój majstersztyk pokazał Gourcuff, montując w ziemię przeciwnika i posyłając piłkę do siatki.

Powrót do góry
Juanes
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2009.08.13 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli Lyon nie zdobędzie tytułu w tym sezonie to definitywnie zostanie przełamana jego hegemonia w Ligue 1. Osobiście traktuję ostatni sezon Lyonu jako wypadek przy pracy lub też zmęczenie materiału. Kadra została może nie jakoś mocno przewietrzona, ale odeszli ważni zawodnicy jak Juninho oraz Benzema. Nowi zawodnicy - Lisandro i Bastos są profilem podobni do tych co odeszli. Ale Bastos to nie Juninho i nie będzie blokował miejsca dla Bodmera i Makouna, dobrych znajomych trenera Puela z Lille.

Mozdok - Diawara nie gra już w Bordeaux, gra obecnie w Marsylii, kolega z reprezentacji, Niang namówił go do przenosin. Carasso raczej będzie pierwszym bramkarzem. Nie po go kupowali, żeby zainwestowane w niego 8 mln euro siedziało na ławce. Po za tym Rame ma już 37 lat [znaczy skończy we wrześniu]. Chamakh niby ma trafić do Arsenalu, który potrzebuje jakiegoś silnego napastnika, choć najlepsze byłoby żeby mój ulubiony afrykański piłkarz został w obecnym klubie niż np. przechodził do jakiegoś Stoke. Anglia to w sumie nie jest zły kierunek, ale tylko do czołowych klubów.

Mnie najbardziej interesuje postawa Lille, Monaco oraz beniaminka z Boulogne-sur-Mer, który jest istnym kopciuszkiem. Przeszli wspaniałą drogę od 4. (?) ligi. Niestety będą musieli poradzić sobie bez trenera, który to wszystko zapoczątkował, Philippe'a Montaniera, który odszedł do Valenciennes. Lille, nie z powodu obecności w kadrze Obraniaka tylko bardziej obecności trenera Rudego Garcii, który bardzo dobrze radził sobie w Le Mans. W zeszłym sezonie na prawdę niewiele zabrakło, żeby znaleźć się tuż za podium. Na moje czarny koń sezonu. W Monaco podobno hurraoptymizm przed sezonem, który został podtrzymany zwycięstwem nad Tuluzą.

mozdok
el mártir

PostWysłany: 2009.08.13 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie sprawdzałem tego Diawary, przyznam się, ale nic nie słyszałem o transferze Smile A w poprzednim meczu na środku grali Planus i Henrique. Co do Rame, to jest wiekowy, wiem też kiedy kończy 37 lat, bo mam tego samego dnia urodziny Very Happy

Kuba.
Żniwiarz

PostWysłany: 2009.08.13 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja chciałbym, żeby Marsylia zdobyła mistrzostwo... Mam sentyment do tego klubu ;).

Powrót do góry
balboech
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2009.08.14 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja podobnie tak samo jak do Saint Etienne , fartem się utrzymali niestety w obecnym sezonie też będą jedynie o to walczyć jeszcze sprzedali Gomisa ;/ A marsylia obok Bordeaux są murowanymi faworytami. Nie wiem czemu , ale Lyon wdł mnie bedzie walczył jedynie o Lige Europejską Smile

Powrót do góry
Tom3k
Acidofilia.

PostWysłany: 2009.08.14 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmmm sądzę że powróci zwycięski Lyon. Bordeaux pokazało że z Lyonem da się wygrać ale nie są oni w stanie wygrać kolejny raz z rzędu. Brakuje tam gwiazd z prawdziwego zdarzenia jakimi byli Benzema i Juninho w Lyonie. Gourcuff jest świetny owszem, Alou DIarra to również skała ale czegoś im brakuje. Po cichu liczę na Marsylię i tytuł króla strzelców dla "El Moro".

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2009/10 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7
Skocz do: