Estadio Santiago Bernabéu
Idź do strony 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Królewscy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cwirek
vel Szacowny Autobus

PostWysłany: 2002.08.15 21:43    Temat postu: Estadio Santiago Bernabéu Odpowiedz z cytatem

O zobaczeniu Estadio Santiago Bernabeu marzy chyba każdy kibic piłkarski.Każdemu kibicowi zapatrzonemu w gwiazdy Królewskich,zwiedzającemu madryckiej świątyni adrenalina utrzymuje niebezpieczny poziom,zapomina się o bożym świecie.
Muzeum Realu bowiem, to zbiór nie do okiełznania nawet w kilka godzin.Niesamowita wprost liczba różnorakich pucharów,doskonale wyeksponowanych,zrobiłaby wrażenie nawet na zagorzałym kibicu Barcelony.Trofeów Królewscy wywalczyli przecież kilkaset,jeśli nie kilka tysięcy.28 mistrzowskich w Primera Division-gdzie grają ,,od zawsze'',17 triumfów w Pucharze Hiszpanii,jeden Puchar Ligi,dwa Puchary UEFA,tyleż Interkontynentalnych i wreszcie aż dziewięciokrotnie wywalczony europejski Puchar Mistrzów-to tylko te najważniejsze.A wypada pamiętać,że Real to nie tylko futboliści.Koszykarze ustępują im przecież w mistrzostwach kraju zaledwie o jedno.
Muzeum bogate jest więc w pamiątki przypominające wszystkie te zwycięstwa-odrębnie wyeksponowany jest choćby pierwszy Puchar Mistrzów-ten z 1956 roku,ufundowany przez paryski dziennik ,,L'Equipe''. Nie brakuje także nieco egzotycznych gadżetów.Buty Jugosłowianina Predraga Mijatovicia,w których grał podczas finału Pucharu Mistrzów 1998 roku,i w których zdobył dającą Królewskim tytuł najlepszych w Europie po 32 latach przerwy,traktowane są w stolicy Hiszpanii niemalże jak relikwia.Całkiem dorośli faceci stojąc więc dziesiątki minut i wpatrują się w zwyczajne piłkarskie korki.
Na całą salę błyszczy też Złoty But-nagroda dla Meksykanina Hugo Sancheza,jako najlepszego w sezonie 1989/90 strzelca lig Europy.Wokół pełno koszulek z różnych ważnych meczów,proporców rywali,z którymi Real w swojej stuletniej historii stawał w szranki.
Dużą popularnością cieszy się półgodzinny film dokumentujący najważniejsze wydarzenia z bogatych dziejów klubu,prezentowany w salce kinowej.Długie kolejki ustawiają się równierz przy naturalnej wielkości tekturowej postaci Raula.
Gdy przychodzi w końcu moment wyjścia na trubuny,warto przytrzymać szczęke,która ma wówczas silne tendencje do opadania.Siedemdziesiąt pięć tysięcy krzesełek,olbrzymie kilkupiętrowe trybuny,czy wreszcie doskonały widok na boisko-powodują,że przez chwilę czujesz się madrytczykiem z krwi i kości.
Sklepik-czegoż tam nie ma!Flagi,proporce,długopisy,breloczki-to standart.Za kilka euro można nawet poprosić o wkonponowanie własnej twarzy w olbrzymi plakat drużyny Królewskich lub,za dużo większą kwotę,zamówić koszulkę z własnym nazwiskiem i numerem na plecach.A co do replik piłkarskich trykotów-skoro jedna sztuka kosztuje w przeliczeniu ponad 200 złotych,a dzięki transferom choćby Figo i Zidane'a,schodzi takich kilka tysięcy w sezonie,trudno się dziwić,że dług Realu należy już do przeszłości.Co prawda przyłożył się także do tego prezydent Florentino Perez,sprzedając stary ośrodek treningowy,ale co tam-rachunki w sklepiku na Estadio Santiago Bernabeu pozwalają każdemu kibicowi uwierzyć w osobisty wkład w sponsorowanie słynnej drużyny!
Sporo jest na świecie stadionów większych niż ten przy Concha Espina w hiszpańskiej stolicy,mało który robi jednak tak wielkie wrażenie,jak nazwany imieniem legendarnego prezydenta klubu-Santiago Bernabeu.Jest coś takiego w stuletnim już Realu Madryt,co elektryzuje kibiców z całego świata.Tej areny nie można tak poprostu zobaczyć,zwiedzić-za każdym razem przypominają się obrazy z odegranych tu wielkich piłkarskich spektakli.
Ciekaw jestem czy ktoś z was nie był na Estadio Santiago Bernabeu?Mnie niestety to szęście jeszcze nie spotkało,ale może kiedyś?Co wy sądzicie o najpiękniejszym stadionie na świecie?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Ogur
Juvenil
Juvenil

PostWysłany: 2002.08.15 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cwirek napisałeś wszytsko o stadionie Realu.Złapał mnue taki klimat że nawte piechota bym tam doszedł.Ja też niestety nie dostapiłem tego zaszczytu zwiedzania stadionu Realu.Ale wiem jedno kiedys to zrobie.
Ale widziałem iny stadion i muzemu a mianowicie Amsterdamskom Arene
i muzemu Ajaxu.Jeden z najnowecześniejszych stadionów.Również robi wrażenie.Tak samo muzeum,filmik i sklep.Ale wydaje mi sie to niczym w porównaniu do Realu.Musze tam pojechać.

Carlos i Raul Rulez.
PORTILLO RZADZI.
REAL IS THE BEST
Powrót do góry
Jaro
Culé
Culé

PostWysłany: 2002.08.16 07:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również byłem na ArenA w Amsterdamie i było 6tam super ale brakowało tego "czegoś" co mają hiszpańskie stadiony.Byłem zarówno na Santiago Bernabeu jak i na Nou Camp.Byłem mocno podekscytowany zwiedzając te dwa stadiony.Zrobiły namnie ogramne wrazenie,nawet muzeum Realu ,bo przecież chąc nie chcąc to jest też kawał histrii Barcy.Nie miałem okazji byc na meczu Realu ale byłem na meczu Bracy z Rayo i to co tam zobaczyłem jest nie do opisania...Niepowtarzalny klimat ,nie było chwili ciszy.Moje marzenie się spełniło.Podczas dość kameralnej (30 000 widzów na Nou Camp) prezentacji druzyny było wiele zabawnych momentów.np . jakis młody Polak usiadł w pierwszym rzędzie w koszulce rep. Portugalii z 10 na plecach i napisaem FIGO.Wszyscy sie z niego śmieli i krzyczeli do niego zeby się posunął bo zasłania widok,albo jak Saviola wyszedł z resztą druzyny na boisko ,to całe 30tys zaczęło skandowac jego nazwisko.Saviola byl wyraźnie jeszcze oszołominoy nowym klubem więc dopiero po 1min. skanodwania stojacy obok Kluivert powiedział mu ,żeby sie przywitał.Kiedy wystąpił z szeregu i uśmiechnął sie wszyscy zaczęli mu bić brawo.Drugiem piłkarzem w kolejności do przywitania był stary dobry Luis Enrique.Kiedy podczas rozgrzewki podbiegał do głównej trybuny wszyscy obecni skandowali jego nazwisko.Każde najprostrze zagranie Savioli było nagradzanie brawami ,a po próbie wkrecenia piłki koło słupka z wysokości pola karnego przyjęte było owacją.Kiedy strzelił bramkę majac tylko przed soba bramkarza po doskonałym podaniu Kluiverta wszyscy oszaleli...W muzeum Barcy jest też kilka polskich akcentów np. tablica pamiątkowa ze składami druzyn piłkarskich które zdobyły medale olimpiady w Barcelonie ,albo zdięcia z pierwszego meczu na Nou Camp rozegranego z rep. Warszawy(oczywiście Barca ten mecz wygrała).Barca wszystkich zdobytych pucharów nie trzyma w muzeum lecz tylko kilka najważniejszych,bo ma ich równiez podobnie jak Real bardzo dużo

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Hugo
caracicatriz
caracicatriz

PostWysłany: 2002.08.17 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja także nie dostąpiłem jeszcze zaszczytu pobytu na legendarnym Bernabeu. Chociaż wierzę, ze kiedyś uda się zrealizować największe teraz marzenie. Teraz jest to dla mnie niemalże kolejny cel w życiu (bo po co żyć bez stawianych sobie celów ?). Szczęście moje nie znało natomiast granic, gdy gościłem w zeszłym roku na stadionie przy ul. Letnej w Pradze, kiedy to Real pojedynkował się ze stołeczną Spartą. Niestety nie mogłem zbytnio manifestować swojej radości po zdobyciu goli przez Blancos, bo siedziałem wśród Czechów. Mimo to jednak klaskałem gdy strzelali, podobnie jak inni. Okazali ogromny szacunek (mimo, że przy rozpoczęciu rozgrzewki przez Królewskich gwizdali), także dla pojedyńczych zawodników, któzy urzekli praskich kibiców swoimi zagraniami. Po ostatnim gwizdku sedziego podziękowali obu drużynom za wspaniałą grę. Więcej nie pamiętam, bo tak byłem oszołomiony...
Poza tym widziałem stadiony: Olimpijski w Monachium (od środka), Energie Cottbus (od zewnątrz), Hajduka Split (od zewnątrz). To wszystko
Pozdrawiam

Ogur
Juvenil
Juvenil

PostWysłany: 2002.08.17 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mysle że stadion Realu to dla wielu kibiców cel w życiu.Ja mam nadzieje go zwiedzić.Jak juz pisałem byłem w Amsterdamie a oprócz tego byłem przy stadionie Feyenoordu i Bayeru.Wszystkie robią wrażenia.Ale to jest na 100% nic w porównaniu z Santiago Bernabeu.Na samych zdjęciach widac że jeto to o wiele lepiej prezentujący się stadion niż pozostałe jakie widziałe.

Carlos i Raul Rulez.
PORTILLO RZADZI.
REAL IS THE BEST
Powrót do góry
Cwirek
vel Szacowny Autobus

PostWysłany: 2002.08.17 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja niestety jeszcze nie byłem w środku na żadnym europejskim stadionie...Widziałem z zewnątrz Stade de France,BayArena,Stadion St.Etienne.Ale to jest tylko kwestia czasu jak będe stałym bywalcem innych stadionów,ze stadionem Realu na czele!

Powrót do góry
benek
szerszeń hunter

PostWysłany: 2002.08.18 09:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Estadio Santiago Bernabeu to piłkarska świątynia futbolu!!!
*Hala Madrid*

Powrót do góry
Jacol
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2004.03.16 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzociekawy artykul o Don Santiago Bernabéu i przy okazji kawał historii Realu. Polecam Exclamation

http://www.hiszpania-online.com/pilka-nozna/legendy/?plik=01-don-santiago.html

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Kali
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2004.03.16 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam propozycję: może ktoś z Redakcji wrzuciłby ten post Cwirka na www do działu Teksty? Nie każdy kibic Realu odwiedza forum, a szkoda żeby się taka perełka zmarnowała... Tekścik jest naprawdę fajny! Cwirek!

Powrót do góry
jacko88
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2004.04.04 13:45    Temat postu: Bernabeu Odpowiedz z cytatem

Ja chce tam byc!!!!!!!!!!!!!!! ja tam bede kiedys. Takie mam postanowienie

HALA MADRID!!!

Powrót do góry
Hugo
caracicatriz
caracicatriz

PostWysłany: 2004.04.04 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto chce foty z Bernabeu? 8)

jacko88
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2004.04.05 13:07    Temat postu: Fotki z bernabeu... Odpowiedz z cytatem

Hugo napisał:
Kto chce foty z Bernabeu? 8)

Ja chce te zdjecia. Jak je moge dostac? Stworze sobie w pokoju Bernabeu ;)

HALA MADRID!!!

Powrót do góry
Rothen
Jack the Ripper

PostWysłany: 2004.04.05 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja poza polskimi stadionami mam na koncie 3 stadiony zagraniczne. Na
Arena Auf Schalke na meczu z Legią, normala uszy mi odleciały, taka wrzawa. Drugą wizytę zrzorzymem stadionowi o nazwie, dla kibiców Interu San Siro, a dla kibiców Milanu Estadio Meazza. Też bardzo piękny stadion, jednak najbardziej szczęśliwy jestem z mojego pobytu w Brazylii, gdzie byłem na stadionie w Rio de Janeiro - MARACANA. Coś pięknego, ósmy cud świata...każdemu życzę, by kiedyś zwitał ten przepiękny stadion. Jeżeli chodzi o Santiago Bernabeu, to myślę, że w najbliższej przyszłości, pojade do Hiszpanii i zwiedzę nasz stadionik, który jest frównierz piękny, no ale...Maracana to zdecydowanie najładniejszy stadion na świecie Exclamation

jacko88
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2004.04.05 19:43    Temat postu: Bernabeu... Odpowiedz z cytatem

ROTHEN napisał:
Ja poza polskimi stadionami mam na koncie 3 stadiony zagraniczne. Na
Arena Auf Schalke na meczu z Legią, normala uszy mi odleciały, taka wrzawa. Drugą wizytę zrzorzymem stadionowi o nazwie, dla kibiców Interu San Siro, a dla kibiców Milanu Estadio Meazza. Też bardzo piękny stadion, jednak najbardziej szczęśliwy jestem z mojego pobytu w Brazylii, gdzie byłem na stadionie w Rio de Janeiro - MARACANA. Coś pięknego, ósmy cud świata...każdemu życzę, by kiedyś zwitał ten przepiękny stadion. Jeżeli chodzi o Santiago Bernabeu, to myślę, że w najbliższej przyszłości, pojade do Hiszpanii i zwiedzę nasz stadionik, który jest frównierz piękny, no ale...Maracana to zdecydowanie najładniejszy stadion na świecie Exclamation

Nie ocenia sie stadionu na ktorym sie nie bylo. Maracane uwazasz za najlepszy choc nie widziales jeszcze wielu stadionow m.in. Santiago Bernabeu. Jak zwiedzisz wiecej to mozesz mowic.

Powrót do góry
Rothen
Jack the Ripper

PostWysłany: 2004.04.06 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno kolo, żebym jeździł po całym świeci patrzeć, który jest najładniejszy, wierz mi widziałem wiele fotek z Santiago Bernabeu, może to nie to samo, ale ja wiem swoje, gdybyś zobaczył Maracane, byś był mojego zdania, jestem pewien.
I wiem jeszcze, którzy kibice są najlepsi...LEGII

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Królewscy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Następny
Strona 1 z 40
Skocz do: