Estadio Santiago Bernabéu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 40, 41, 42  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Królewscy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cover
Obersturmbannführer
Obersturmbannführer

Ostrzeżeń: 4294967295

PostWysłany: 2014.01.31 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha, czyli to, że mamy XXI wiek ma być odpowiedzią na produkowanie takich bubli? Modernizacja powinna wyglądać tak, żeby stadion się nie starzał, a taki świecący bubel już za 20 lat będzie do tyłu. Rozumiem jeszcze przemyślaną nowoczesność jaką uskuteczniono np. w latach 70' na stadionie olimpijskim w Montrealu. Gdzieś już to pisałem - co robi większe wrażenie - Koloseum czy Tele2 Arena? Idziemy w złą stronę.

A jak może się podobać Brasilia? Piękna kolumnada, dobrze oświetlony, gorszy środek, ale to jest klasa i coś, co zostanie na wiele lat na topie. Jak powinno się przebudowywać Bernabeu pokazały też stare operacje na tym stadionie, co teraz zostanie z historii? Fundamenty pod ziemią? :]

No i wychodzę też z założenia, że stadion Realu Madryt ma się albo wyróżniać, albo mieć klasę. Obecny ma oba, przyszły nic z tego. Obrazki na zewnątrz, łał, czad, ale ile ja mam lat, żeby się tym jarać, pięć? Nie jestem architektem, nie wiem, czy dałoby się to połączyć, ale robienie ze stadionu przede wszystkim centrum to nie jest droga. A o tym, że Bernabeu będzie wyglądać jak X innych stadionów, to już inna sprawa.

Rozgrywanie spotkań w dzień też jest piękne, jak ostatnio graliśmy z Betisem <3

Bilbao buduje piękny stadion, Barcelona też chyba będzie mieć ładniejszy, Valencia ma fajny projekt, a my mamy kopię Tele2. Supcio. Jakoś Velodrome, Parc des Princes, Maracanę, Olympiastadion, czy Łużniki da się zmodernizować z pomysłem i ładnie.

Jest XXI wiek, ale historia tego klubu i stadionu zasadza się głęboko w XX. Dlaczego najpiękniejsze obiekty urbanistyczne na świecie to stara architektura, o którą się dba? Ten stadion powinien być pomiędzy, a nie technoshit na całego. Ja jestem załamany.

Ostatnio zmieniony przez Cover dnia 2014.01.31 22:11, w całości zmieniany 4 razy

Lex7
Castilla
Castilla

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2014.01.31 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

El Mou napisał:
A po chuj wam słońce na murawie? Nie ma nic gorszego niż oglądanie meczu o jakiejś 16, gdzie na połowie boiska jest cień, a na drugiej słońce.

Wg mnie nie chodzi tu tylko o rozgrywanie spotkań przy świetle dziennym, ale również np. o pielęgnację murawy. Wysokie trybuny, niemal zamknięta bryła i murawa praktycznie nie będzie widzieć światła naturalnego i mieć marny dostęp do powietrza. Przy takiej wpompowanej kasie musieli jakoś to wziąć pod uwagę, ale opieka nad stanem boiska zapewne będzie problemem w takich warunkach ;p

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
SzooRM1902
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2014.01.31 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cover serio tak Ci się podoba Estádio Mané Garrincha?
Bo wg mnie jest słaby, wygląda jak dwa talerze pomiędzy które powtykane zostały wykałaczki. To za dwa lata będzie przestarzałe, lepiej zrobić coś co będzie przez 20 lat na topie a nie coś co będzie trzeba co jakiś czas modernizować.

Cover
Obersturmbannführer
Obersturmbannführer

Ostrzeżeń: 4294967295

PostWysłany: 2014.02.01 00:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardziej podobał mi się w projekcie, ale założenia i tak spełniono dość dobrze i ogólnie wpada w mój gust. Nie przy każdym ujęciu, ale tutaj http://allfotos.com.br/wp-content/uploads/2014/01/Mane-Garrincha.jpg czy tutaj http://www.brasilengenharia.com/portal/images/stories/noticias/construcao/manegarrincha.jpg wygląda bardzo dobrze. Nie będzie przestarzały, bo dobrze wykorzystane kolumny się nie starzeją (co w pełni będzie widać pewnie dopiero przy Atlantique).

I nie, nie jest lepiej zrobić coś co przez "20 lat będzie na topie', zresztą w tym wypadku Bernabeu z topu spadnie a nie na niego wejdzie, technicznych cacek jest milion, a to odpada w rywalizacji czysto estetycznej. Dlaczego nie lepiej? Bo przy tego typu zmianach nie będzie już mowy o powrocie do tradycyjnych, historycznych założeń tego stadionu i to jest smutne.

Dobrze napisał Didi o Meazza. Bernabeu i San siro to dość podobne stadiony. Jestem pewien, że Włosi, kiedy zdecydują się na modernizację swojej perełki, nie spierdolą tego tak jak w tym projekcie i wyjdzie coś na miarę takiego klubu, takiego stadionu i takiej historii.

Maestro Bravo
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2014.02.01 00:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale musisz wziąć pod uwagę co klub chciał uzyskać. Stadion nie będzie już tylko związany ze sportem, to będzie ekonomiczny potwór. Klub zarobi na nim gigantyczne pieniądze, co pozwoli jeszcze odskoczyć całemu światu. Wiadomo, że obecny wygląd jest zajebisty, ale takie same głosy na pewno pojawiały się przed wcześniejszymi modernizacjami/rozbudowami. Czy Włosi się na to nie zgodzą? Jeśli dobrze przeliczą, to na pewno nie będą mieli nic przeciwko.

czejenus
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2014.02.01 01:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasy się zmieniają i pieniądze rządzą futbolem. Teraz wkładane jest 400 mln,ale ta inwestycja zapewni też klubowi spore zyski które są niezbędne by utrzymać się w tej największej piłce. Przykład Bayernu,Szejków... pieniądze coraz większe idą w ruch i Real musi podtrzymać tradycje.
Ja też wolałem stare Bernabeu,ale to będzie jakie będzie i raczej nic tego nie zmieni..

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
hoszkar
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2014.02.01 01:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest przepiekny i z ogromna przyjemnoscia bede sledzil prace nad modernizacja, czekajac na efekt koncowy, ktory oczywiscie zobacze na zywo.

MCF para siempre.
Powrót do góry
SzooRM1902
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2014.02.01 01:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cover ja osobiście byłem za tym projektem,nigdy się nie dowiem jak jeszcze mogli go udoskonalić, ten najlepiej oddawał ducha ESB moim zdaniem.
Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Ale trudno stało się wygrał projekt Ribasa i spółki. Projekt, który w początkowej fazie odrzucał od siebie pseudo-dachem a teraz wykonali kawał świetnej roboty przy naniesieniu zmian.
I trzeba teraz tylko czekać i dopingować aby przynosił dużo kasy i sprawiał kibicom radość.
Wiadomo w ogóle czy pojemność ulegnie zmianie?

Chemik
Nocny Stefan
Nocny Stefan

PostWysłany: 2014.02.01 04:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

El Mou napisał:
A po chuj wam słońce na murawie? Nie ma nic gorszego niż oglądanie meczu o jakiejś 16, gdzie na połowie boiska jest cień, a na drugiej słońce.

Zapytaj ludzi w Poznaniu po co słońce na murawie. Oni już wiedzą.

Jak dla mnie projekt... ujdzie. Nie zwala z nóg. Nie przyprawia o mdłości. Ja jednak wolę "stare" Bernabeu. Ktoś tu wcześniej napisał o odświeżeniu. Tak, moim zdaniem to by w zupełności wystarczyło. Po prostu odświeżenie fasady i prace wewnątrz obiektu. Ewentualnie zadaszenie całości stadionu w ten sam sposób. Bernabeu w obecnej formie budzi szacunek (ten dreszcz, kiedy wychodzi się z metra i się wyłania), a ten nowy będzie kolejnym modernistycznym klockiem. Może i ciekawym i funkcjonalnym, ale to już nie to samo.

W ogóle. ja mam wrażenie, że większość obecnie budowanych stadionów, to takie lepsze kopie Alianz Areny. Nowe Bernabeu też trochę takie się wydaje.

last.fm
Powrót do góry
pijący_pepsi
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2014.02.01 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeden z odrzuconych projektów:

jest to oczywiście 'lepsza' wersja tego projektu:

SzooRM1902
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2014.02.01 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z lotu ptaka nadal będzie przypominało stare dobre Bernabéu ;)

carlitos94
Alex DeLarge

Użytkownik zbanowany

Ostrzeżeń: 6

PostWysłany: 2014.02.01 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak się patrzę na ten projekt nowego stadionu, tao jakoś tak mi się skojarzyło.

"Życie jest jak papier - szare, długie i do dupy" - Żeromski, chyba Żeromski.

"Jak zwykle czekamy na państwa informacje, nasze telefony będą czynne jeszcze przez godzinę" - Maciej Trojanowski
Powrót do góry
KubaPP
Killer Elite

PostWysłany: 2014.02.01 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Projekt jest zajebisty i funkcjonalność stadionu zwiększy się diametralnie. Człowiek jest sentymentalny, dlatego do wszystkiego co nowe musi się przyzwyczaić, tym bardziej do zmian drastycznych.

Pamiętajmy, że ten stadion ma znów służyć kolejne dekady i wraz z rozwojem ludzkości, cywilizacji, technologii utrzymuje odpowiednie tępo.

Kolejna odważna i słuszna decyzja naszego Prezesa, stanie się symbolem tego stadionu, a dzięki jego postawie zachowana zostanie historia i zasady tego klubu. W takim dniu, jak wczorajszy jestem dumny z bycia madridistą.

Absynt.
#OrgulloBenzemista

PostWysłany: 2014.02.01 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też wiele osób zapomina o tym, że priorytetem przy przebudowie był oczywiście nie sam stadion, jako stadion, a hotel i centrum handlowe przy stadionie, widocznie to przeważyło, bo ten projekt który jest u góry odrzucony, z tarasem widokowym na boisko wygląda imponująco (chociaż nie jestem pewien, czy byłaby rzeczywiście możliwość ukończenia czegoś takiego).

Podoba mi się pomysł "żywej powłoki" która też ma być transparentna, boję się jedynie, że będą problemy z pogodzeniem budowy i korzystania ze stadionu w trakcie sezonu.

last.fm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Peluquero
Juvenil
Juvenil

PostWysłany: 2014.02.08 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszukuje zapis dźwięku który jest na stadionie przy pokazywaniu doliczonego czasu gry, ktoś spotkał się z takim na necie? Generalnie przeszukiwałem forum i z grubsza googlowałem, ale może nie mam szczęścia żeby to znaleźć.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Królewscy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 40, 41, 42  Następny
Strona 35 z 42
Skocz do: