Zdrowie i uroda
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aimar.
#BaleOut

PostWysłany: 2014.08.05 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za wasza porada skoncetrowalem sie na treningu aerobowym. 30 minut dziennie w seriach biegania z szybkim chodem, ponad 4km dziennie wychodzi głownie biegu, na tyle sobie obecnie mogę pozwolić. Do tego zbilansowalem jedzenie, mniejsze porcje po 4 razy dziennie, bezwzględny zakaz spożywania pokarmów po 20. Dorzucę jeszcze abs8 od jutra.
1. Polecacie coś jeszcze? Może jakieś konkretne sposoby żywienia aby sie nie głodzić? Nie robię tego, ale jak czasem liczę kalorie to wychodzi ledwo ponad 1200kcal.
2. Czy podczas diety mozna nawadniac sie w czasie treningu napojami izotoniczni typu Powerade? 0,5l dwa dni z rzędu wypiłem i zastanawiam sie czy to było słuszne.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
hugh hefner
forumowy ekspert

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2014.08.05 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1200kcal to hardkorowe głodzenie się. Tongue Biegaj regularnie, nie poddawaj się jeżeli przez pierwsze parę tygodni waga nie będzie spadała (jeżeli nie przestaniesz się głodzić, to może nawet wzrosnąć - zwiększy się masa mięśni w nogach), a jakoś to pójdzie. Fanem izotoników nigdy nie byłem, pewnie mają sporo cukrów, choć są to domysły, bo nie wiem jaki tam mają skład, ale wody wysoko zmineralizowanej i tak nic nie przebije.

El Mou
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2014.08.05 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1200 kcal? :| :| Chłopie tu ziemia!! Przecież dorosły facet ma zapotrzebowanie spoczynkowe na ok. 2500 kcal. Do tego jeszcze spalasz dużo na aerobach. Wystarczy jak będziesz miał 100-200 kcal mniej niż potrzebujesz( spoczynkowy + do tego to co spalasz) i musisz zacząć zrzucać. Tak jak mówiłem, masz chudnąć powoli i zdrowo, a z czymś takim, to zdrowo na pewno nie będzie. Do tego po jakimś czasie twój organizm przyzwyczai się do tego, że jesz mniej i wtedy obetniesz znowu 100-200 kcal, a tak nie masz z czego ciąć. A nawadniaj się. Chłopie, przecież ty nie startujesz w zawodach kulturystycznych, tylko chcesz zrzucić parę kg!! No i to jedzenie po 20 też wcale nie jest zabronione, zależy o której idziesz spać i co jesz. Jedzenie jakiejś sporej ilości węglowodanów nie ma sensu, ale białko czemu nie

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Herman.
Filthy Casual
Filthy Casual

PostWysłany: 2014.08.05 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam się na tym, ale mój ojciec (lat 46, ok. 120 kilo wagi) jakiś czas temu miał taką dietę, że spożywał właśnie ok. 1200 kalorii i oprócz tego nic. Wiadomo, że miał trochę ruchu w pracy itd. Zrzucał wagę regularnie i po kilku dniach podobno przestał odczuwać ssanie w żołądku. Very Happy

Aimar.
#BaleOut

PostWysłany: 2014.08.05 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

El Mou napisał:
1200 kcal? :| :| Chłopie tu ziemia!! Przecież dorosły facet ma zapotrzebowanie spoczynkowe na ok. 2500 kcal. Do tego jeszcze spalasz dużo na aerobach. Wystarczy jak będziesz miał 100-200 kcal mniej niż potrzebujesz( spoczynkowy + do tego to co spalasz) i musisz zacząć zrzucać. Tak jak mówiłem, masz chudnąć powoli i zdrowo, a z czymś takim, to zdrowo na pewno nie będzie. Do tego po jakimś czasie twój organizm przyzwyczai się do tego, że jesz mniej i wtedy obetniesz znowu 100-200 kcal, a tak nie masz z czego ciąć. A nawadniaj się. Chłopie, przecież ty nie startujesz w zawodach kulturystycznych, tylko chcesz zrzucić parę kg!! No i to jedzenie po 20 też wcale nie jest zabronione, zależy o której idziesz spać i co jesz. Jedzenie jakiejś sporej ilości węglowodanów nie ma sensu, ale białko czemu nie

To 1200 kcal nie wychodziło specjalnie, tylko z tego ze jadłem największe kolacje które odrzucilem, a do 13 rzadko kiedy mam apetyt. Taka dawka zdarzała mi sie rzadko, nie regularnie, wiec jestem świadom konieczności zwiększenia posiłków.

Powrót do góry
Yossi
KING KENNY
KING KENNY

PostWysłany: 2014.08.05 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja aktualnie nie jadam nic, po godzinie 18 od kiedy udało mi się zrzucić 16kg jakieś 2 lata temu. Osiem godzin w pracy, gdzie praktycznie cały czas się ruszam, do tego w okresie wiosenno letnim dochodzi granie w piłkę i co dwa dni robienie brzuszków, w zupełności pozwala mi w utrzymywaniu takiej wagi jaką mam.

''W trakcie swojego życia nigdy nie przestawaj marzyć. Nikt nie może zabrać ci marzeń'' - Tupac Shakur
Powrót do góry
John_Doe
To Live & Ride In LA

PostWysłany: 2014.08.06 00:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam się dokładnie na dietetyce, sam diety żadnej jeszcze nie stosowałem. Byłem jedynie na paru wykładach z dietetyki i mogę się podzielić tym, czego się dowiedziałem.
Jeśli ktoś chce zrzucić szybko wagę to może się głodzić, ale zdrowsze jest zrzucanie wagi powoli. Można obliczyć swoje zapotrzebowanie kalorii w kalkulatorze CPM (całkowita przemiana materii). Wystarczy wpisać w googlach kalkulator cpm, podać dane i obliczyć. Jeśli chcemy przejść na dietę redukcyjną to odejmujemy od wyniku od 300 do 500kcal i mamy wynik ilości kalorii w diecie redukcyjnej.
Warto też zapoznać się z pojęciem indeks glikemiczny - czyli tempo przekształcania produktu w glukozę. Są 3 grupy węglowodanów o wskaźniku glikemicznym:
1) 75 punktów i powyżej - produkty, których należy unikać w diecie redukcyjnej
2) średnia wartość 40 - 75 punktów
3) poniżej 40 punktów - produkty dobre przy diecie glikemicznej
Zasady spożywania węglowodanów
1) Unikanie przetworzonych prostych cukrów. Ogranicz je do 10% całkowitego spożycia węglowodanów dziennie lub całkowicie wyeliminuj.
2) Spożywaj jak najwięcej węglowodanów w postaci świeżych warzyw owoców zawierających dużą ilość błonnika.
3) Ogranicz potrawy mączne, szczególnie wyeliminuj jasne pieczywo i makaron ( mąka pszenna )
4) Rozplanuj spożycie węglowodanów na cały dzień. Im późniejsza pora dnia tym mniejsza porcja węglowodanów.
Oczywiście to nie wszystkie rzeczy związane z dietą, ale zawsze coś Smile.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Onyx.
Galácticos 2.0

PostWysłany: 2014.08.06 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Aimar^^, rób własny napój izotoniczny. Na necie są proste przepisy i nie ma chemii, która jest w Powerade'ach czy innych izotonikach.

Powrót do góry
Aimar.
#BaleOut

PostWysłany: 2014.08.06 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki panowie. Z tym izotonikiem faktycznie sobie spróbuje.

Powrót do góry
Cover
Obersturmbannführer
Obersturmbannführer

Ostrzeżeń: 4294967295

PostWysłany: 2014.08.06 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Herman. napisał:
Nie znam się na tym, ale mój ojciec (lat 46, ok. 120 kilo wagi) jakiś czas temu miał taką dietę, że spożywał właśnie ok. 1200 kalorii i oprócz tego nic. Wiadomo, że miał trochę ruchu w pracy itd. Zrzucał wagę regularnie i po kilku dniach podobno przestał odczuwać ssanie w żołądku. Very Happy

Ssanko bardzo prędko przestaje się odczuwać. Jak przestawiam się z diety domowej na studencką regularnie ssanie występuje, ale po 3-4 dniach już go nie ma, a po tygodniu-dwóch tak samo 3-4 kg (przestawiam się też na chodzenie wszędzie).

I to właśnie polecam na początek, drobne aeroby, drobne bieganie (i tu, i tu zwiększane dozy), ale przede wszystkim rezygnacja z wygodnictwa na co dzień. To daje efekty, a przynajmniej nie pozwala się zalać.

Przestańcie też z układaniem diety na poważnie. Na początek wystarczy to standardowe "przestać żreć i zacząć coś robić". No i przy posiłkach pamiętałbym o tym,żeby nie jeść do syta, a raczej bardziej to rozkładać.

Ostatnio zmieniony przez Cover dnia 2014.08.06 22:47, w całości zmieniany 1 raz

Leszczu
Bitches love Benzy
Bitches love Benzy

PostWysłany: 2014.08.06 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale samo ssanie w żołądku to żaden problem, bo to po prostu na dłuższą metę niezdrowe. Wiadomo, że przyjemnie jest nie być głodnym, kiedy chcesz zrzucić parę kilogramów – wiem po sobie, ale w końcu trzeba wejść na odpowiedni poziom.

Anyway, ja też tak obecnie mam i tak jak Aimar – zacząłem liczyć kalorie i wychodzi mi dużo, dużo, dużo za mało. 1300 kalorii, a ja nie jestem głodny. No i po podliczeniu węglowodanów, białka i tłuszczów wychodzi mi za mało tego ostatniego (około 10%, powinno być około 20).

Obecnie szykuję się do biegania – bo tylko tak można nazwać dystanse marszobiegów, jakie obecnie wykonuję. Od poniedziałku konkretnie pilnuję się z żarciem, od zeszłego czwartku patrzę na to, co jem. Efekty są na razie piorunujące (minus dwa kilogramy).

Półlitrowa butelka Powerade'a ma 100 kalorii, prawie 25 gram to węglowodany – nie ma tragedii.

El Mou
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2014.08.06 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leszczu ale jak tracisz tak szybko na wadze, to nie tracisz tłuszczu, tylko wodę z organizmu.

Cover napisał:

Przestańcie też z układaniem diety na poważnie. Na początek wystarczy to standardowe "przestać żreć i zacząć coś robić". No i przy posiłkach pamiętałbym o tym,żeby nie jeść do syta, a raczej bardziej to rozkładać.

Amen

Powrót do góry
Leszczu
Bitches love Benzy
Bitches love Benzy

PostWysłany: 2014.08.06 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, ale nic na to nie poradzę – nie będę przecież nic jeść na siłę. ;)

Nemoris
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2014.08.07 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

labeleq napisał:
Szczególnie bardziej skuteczne nie jest, ale na pewno wygodniejsze.
Obojczyk nie spełnia żadnej ważnej roli w organiźmie i nie leczy się go zbyt dokładnie, więc orteza jest moim zdaniem lepszą opcją.

Tak właśnie zrobiłem. Orteza o wiele lepiej go usztywnia i jest o wiele wygodniejsza.

Lipa jedynie, że czeka mnie lekka pauza od sportu :|

Powrót do góry
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2014.08.07 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po każdym dłuższym, jednorazowym biegu normą jest 'utrata' 1-2 kg. Sama woda. Regularność i cierpliwość = wynik. Głodzenie się w niczym nie pomoże.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28  Następny
Strona 26 z 28
Skocz do: