Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver
Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Inne dyscypliny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Klatus
Eterno

PostWysłany: 2010.01.10 13:22    Temat postu: Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver Odpowiedz z cytatem

XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w kanadyjskim mieście Vancouver w dniach 12-28 lutego 2010 roku. Zawody oprócz w Vancouver odbędą się również w Whistler oraz w Richmond. Na igrzyskach zobaczymy 45 państw, czyli dużo mniej niż w Turynie.

Uczestnicy igrzysk rywalizować będą w 7 dyscyplinach sportowych i 86 konkurencjach. Biathlon, Bobsleje, Curling, Hokej, Łyżwiarstwo, Narciarstwo, Saneczkarstwo.

Naszych szans medalowych można upatrywać tylko w trzech osobach, a w zasadzie pewniak jest tylko jeden:

Pozostała dwójka to Małysz i Sikora, ale obecnie ani jeden ani drugi nie prezentuje formy medalowej.

El Goral
Gerwazy
Gerwazy

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2010.01.10 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mogę się doczekać, zwłaszcza, że mamy olbrzymią szansę na drugi w historii naszego kraju złoty medal olimpijski. Myślę, że Justyna, tym bardziej patrząc na formę, jest pewniakiem do złota. Choć wiadomo, to igrzyska i nie ma co za bardzo się podpalać. Wszak wszyscy szykują formę na ten konkretny występ.
Liczę też, że Lepistoe przygotuje Małysza tylko na ten jeden olimpijski występ. Ogólnie zapowiadają się bardzo ciekawe konkursy, może poza drużynówką, bo tam jest tylko jeden możliwy faworyt do złota.

O, fajnie będzie curling, nie wiem dlaczego, ale bardzo lubię tą dyscyplinę. ;)

bol33
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2010.01.10 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikora dziś był trzeci ze startu wspólnego(zawlił 2 miejsce na ostatnim strzelaniu :/ )- więc może forma wraca przed Igrzyskami.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Peterman
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2010.01.11 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja już też czekam na te igrzyska z niecierpliwością
jak zawsze ciekawi mnie przy takim wydarzeniu ceremonia otwarcia (po raz pierwszy nie na stadionie lecz w hali) i oczywiście kto zapali olimpijski znicz Wayne Gretzky ? Mario Lemieux ? a może ktoś inny jak obstawiacie

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
mlodyFCB
Culé
Culé

PostWysłany: 2010.01.11 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kanada to kraj hokeja, więc będę w szoku jak będzie to ktoś inny niż Gretzky.

Z całych Igrzysk najbardziej czekam na jedno - turniej hokeja. Mam nadzieję, że zostanie dobrze i obszernie pokazany w naszej TV z odpowiednim komentarzem. Wreszcie pooglądałbym sobie trochę hokeja w lepszej jakości niż z monitora. Znając naszą TV pewnie będzie jednak wolała pokazywać sanki, bobsleje, łyżwiarstwo figurowe czy jakieś inne gówno.

Powrót do góry
Peterman
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2010.01.11 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co pamiętam to podczas IO w Turynie pokazywali jakieś mecze Hokeja nie wszystkie ale parę było i bardzo mi się podobało z komentarzem Szpakowskiego Very Happy

Powrót do góry
czarzinho
árbitro de fútbol

PostWysłany: 2010.01.12 07:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem bardzo ciekawy tych Igrzysk. Oczywiście liczę Bjoerndalena, Kowalczyk i żeńską ekipę Norwegii w curlingu. Jeśli chodzi o Małysza i spółkę to po cichu na 3 miejsce w drużynowym...

Powrót do góry
michal_ko
A por la undecima

PostWysłany: 2010.01.12 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie lepiej nazwać temat "hokej i przystawki czyli IO 2010"? Bardziej oddawałby ducha tej imprezy :>

Inmortales como el tiempo, inalterables como la historia

Ultras Sur
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
NatanD.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2010.01.12 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie lepiej. Dla mnie na przykład daniem głównym będzie chyba starcie Martina z Murdochem.

Powrót do góry
Peterman
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2010.02.06 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polscy sportowcy zdobędą pięć medali podczas zimowych igrzyskach olimpijskich w Vancouver - wynika z symulacji magazynu ”Sporting News”. Trzykrotnie, w tym dwa razy na najwyższym stopniu, ma stanąć biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk.

Według ”Sporting News” Justyna Kowalczyk miałaby zdobyć trzy medale na igrzyskach

Według amerykańskiego pisma, Polka wygra rywalizację na dystansie 10 km techniką dowolną oraz bieg łączony (7,5 km ”klasykiem” + 7,5 km ”łyżwą”), a w sprincie przegra tylko ze Słowenką Petrą Majdić.

”Sporting News” nie widzi natomiast Kowalczyk w gronie medalistek biegu na 30 km techniką klasyczną, który zgodnie z jego przewidywaniami ma wygrać Finka Virpi Kuitunen.

Magazyn jeden z medali w skokach narciarskich zarezerwował dla Adama Małysza. ”Orzeł z Wisły” miałby zająć trzecie miejsce w konkursie na obiekcie K-90, za Austriakami Thomasem Morgensternem i Wolfgangiem Loitzlem. Kolejność czołowej trójki na dużej skoczni miałaby wyglądać następująco: Gregor Schlierenzauer (Austria), Janne Ahonen (Finlandia) i Loitzl.

Trzecim polskim medalistą, według amerykańskiego czasopisma, będzie biathlonista Tomasz Sikora. Podobnie jak cztery lata temu miałby on poczekać na miejsce na podium do ostatniej konkurencji, czyli biegu na 15 km ze startu wspólnego. I jak w Turynie zdobyłby srebrny medal, przegrywając jednak tym razem z Norwegiem Ole Einarem Bjoerndalenem.

W dotychczasowych występach na zimowych igrzyskach olimpijskich polscy sportowcy zdobyli łącznie osiem medali.

Powrót do góry
Lamper
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2010.02.06 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawa sytuacja, ale ja liczę na 2 medale Małysza ;) .

22dominik10
Dreams come true - Real Madrid

PostWysłany: 2010.02.06 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Małysza jakoś nie wierzę. Może jest w formie, ale nie wydaje mi się żeby mógł walczyć o medal. Ja osobiście najbardziej wierzę (pewnie jak większość) w Justynę Kowalczyk. ;)

mlodyFCB
Culé
Culé

PostWysłany: 2010.02.08 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.hokej.net/pl/news,artykul,13,23313,plany-hokejowych-transmisji-w-tvp-sport.html

Plan transmisji hokejowych w TVP Very Happy

Zajebiście, oprócz pojedynczych tercji każdy mecz pokazany. Jeśli tylko komentarz będzie do przełknięcia, praktycznie nie trzeba się będzie posiłkować żadnymi streamami.

Ja chce już wtorku i prawdziwego początku Igrzysk.

No i do boju Ruscy, po złoto !!!

Powrót do góry
michal_ko
A por la undecima

PostWysłany: 2010.02.08 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytując klasyka: jak oni mi zaimponowali w tej chwili... ;)

Cytat:
Ja chce już wtorku i prawdziwego początku Igrzysk.

lepiej bym tego nie ujął :]

zapowiada się wyśmienity turniej. Mam nadzieję, że te transmisję również w otwartych kanałach zainteresują Polaków i Ci zaczną zgłębiać tajemnice, historię tego sportu.

A na razie w oczekiwaniu na te "właściwe" zimowe IO ostatnie mecze NHL przed przerwą, po której zacznie się ostatnia prosta do PO :>

Inmortales como el tiempo, inalterables como la historia

Ultras Sur
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Peterman
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2010.02.09 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.relacje24.pl/Tekst/Newsy/526415,1,1,Xxi-zimowe-igrzyska-olimpijskie-w-vancouver----program-transmisji-w-tvp.html

dobrze że skoki będzie komentować Szaranowicz a nie Szczęsny
no i Hokej oczywiście Szpakowski Very Happy

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Inne dyscypliny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 1 z 15
Skocz do: