Gry planszowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Helga
Chosen.1

PostWysłany: 2017.08.25 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiedźmin raczej taki miał być, sam Trzewik w wywiadzie mówił, że jak podpisywał kontrakt na stworzenie gry, to powiedzieli mu, że gra ma być robiona pod ludzi kupujących gry w Auchan czy Tesco Very Happy.

7 cudów śmiga u nas zawsze, ostatnio z nowości prostszych Vikings Gone Wild czy Odlotowy Wyścig.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2017.08.25 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co PRO BOARD GAMEROWI nie zdarza zrobić zakupu w Auchanie albo Tesco?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2017.08.25 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biorąc pod uwagę, że tam idą głównie gry typu "Szalona spłuczka" i gierki robione przez Hasbro oparte na różnych licencjach filmowych itp., a w dodatku w internecie ma się duuużo lepsze ceny - tak, board game master race nie kupuje w Tesco.

Prelude
Nowa Era

PostWysłany: 2017.08.26 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurczę. Faktycznie w marketach tez można gry kupic.

Ale 7 cudów sie nigdy nie nudzi Helga, cos w tym jest. Wciąż niestety grałem w najwiecej cztery osoby :(

Powrót do góry
Helga
Chosen.1

PostWysłany: 2017.08.27 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sondokan napisał:
A co PRO BOARD GAMEROWI nie zdarza zrobić zakupu w Auchanie albo Tesco?

Nie zdarzyło mi się Very Happy.

Prelude napisał:
Ale 7 cudów sie nigdy nie nudzi Helga, cos w tym jest. Wciąż niestety grałem w najwiecej cztery osoby :(

Przyznaje, że mi udało się w pełnym składzie na 8 osób z 2 dodatkami i jest trochę chaotycznie, zdarza się że przez nieuwagę ktoś wystawi kartę, na którą nie starczyło mu jakiegoś surowca. Wtedy najlepiej trochę zwolnić rozgrywkę, sprawdzać sąsiadów i nie będzie źle. Bo mimo 8 osób rozgrywka jest szybka.

Polecam na 2 osoby 7 Cudów Pojedynek. Cud, miód i orzeszki.

Nikol673 napisał:
A co jest wartego do polecenie takie że da się grac w 8 osób ?

Właśnie 7 cudów świata z dodatkiem Miasta (dochodzi 8 gracz), Colt Express z dodatkiem Szeryf, The Resistance (do 10 graczy podstawka), Cytadela, Shadows over Camelot z dodatkiem Merlin (bardzo trudno dostępna na rynku ale jedna z pierwszych i lepszych gier z motywem zdrajcy - jak udałoby ci się ustrzelić samą podstawkę to do 7 osób, do tej pory żałuję że spóźniłam się z zakupem dodatku), Sabotażysta (też jest dodatek, ale podstawka starcza), Captain Sonar (4 vs. 4, ale można też 2 vs. 2 itd.), Martwa Zima + Martwa Zima Długa Noc + dodatek który pod koniec roku będzie miał premierę (Wojna Kolonii - wprowadzi także grę versus).

Może coś ci podpasuje ;).

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Prelude
Nowa Era

PostWysłany: 2017.08.27 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślałem nad wersja dla dwóch osob. Na razie jednak nie kupuje żadnych gier.

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2017.09.06 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą coraz częściej w pubach pojawiają się planszówki. Wiadomo, nie należą one z założenia do tych najwybitniej skomplikowanych z gatunku - ale gry takie jak Taboo(chyba tak to się nazywa, gra o słowach) czy kilka innych pozwalają naprawdę ciekawie spędzić czas przy piwku, a i przy większej liczbie osób, niekoniecznie bliskich znajomych. Przynajmniej w Poznaniu i w Gdańsku z takim czymś się spotkałem, bardzo fajna moda.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Prelude
Nowa Era

PostWysłany: 2017.09.06 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zagraj w Agricole i pogadamy.

Powrót do góry
Trade
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2017.10.08 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pilny temat. Potrzebuję gry niekoniecznie planszowej (choć też moze być) ale np. karcianej dla max 5- 6 dorosłych graczy. Mogą to być jakieś rozkminy słowne, quizy, łamigłówki etc. Ktoś, coś?

Powrót do góry
Prelude
Nowa Era

PostWysłany: 2017.10.09 06:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tajniacy.

Powrót do góry
Helga
Chosen.1

PostWysłany: 2017.10.10 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli będziesz brał tajniaków, to bardziej polecam słowne niż obrazkowe (przynajmniej u nas bardziej siadły słowne).

Dodam jeszcze stare ale jare Taboo, z nowszych Cortex od Rebela oraz 5 Sekund.

Trade
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2017.10.11 09:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki :-) muszę szybko coś wybrać

Powrót do góry
sicario
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.11.25 00:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Helga napisał:
Dużo tu zależy od "specyfikacji". Krótka na ok 30 min czy raczej coś dłuższego 2-3h? Bardziej kooperacja czy rywalizacja? Coś lekkiego czy gra w której trzeba kminić? Dużo negatywnej interakcji czy wcale? Bardziej planszowa czy karciana? Tylko po polsku czy wchodzi w grę po angielsku?

A tak na pierwszy raz żeby się wciągnąć to przychodzi mi do głowy Takenoko, Tokaido, Carcassonne, 7 Cudów Świata - Pojedynek.
.

Postanowiłem przeczekać, poczytać, jednak po samych opisach trudno mi wybrać odpowiednią grę. Mam jeszcze większy zamęt. Nadal poszukuję gry głównie dla dwójki, bo najczęściej we dwoje będziemy grali. Sprecyzuje i odniosę się do pytań Helgi:
-Gra głównie dla 2 osób- dla mnie i Narzeczonej
- Tylko planszówka
- nie na 30 minut, ale też nie na 6 h. Coś wciągającego na 40 minut- godzinę- 1,5 h.
- tylko po polsku
- kooperacja czy rywalizacja? Bez różnicy
- coś, gdzie trzeba kminić, bardziej na myślenie Smile Nie będę wybrzydzał czymś teoretycznie banalnym, a co za każdym razem, przy każdej nowej grze bawi, nie jest przewidujące oraz nudne.
- co do negatywnej interakcji czy wcale? Trudno powiedzieć. Tutaj obojętnie :P
- Wolalbym coś bardziej współczesnego, nieco abstrakcji jak Pandemia, Zoombie, z przeszłości, ale nie s-f jak planszówka z ogrami, czarami, gryfami, związana ze średniowieczem.
- Cena koło 120-150 zł.

Reasumując: Na chwilę obecną najbardziej odpowiada mi Pandemia (duża jest różnica między zwykłą Pandemią a Pandemią na krawędzi?), dobre opinie ma Wsiąść do pociągu, Odkrycia: Dzienniki Lewisa i Clarka, Capital, Tikal , Wyspa Skye , Atak Zoombie, Scotland Yard , Bright Future w ostateczności Wikingowie.
Może coś ciekawego jeszcze wyszło lub Wam wyleciało dwa lata temu. Liczę na Waszą pomoc <jupi> Chodzi o to, by umilić sobie we dwoje czas. Jeśli macie inne pomysły, odbiegające od tych co napisałem to śmiało.

Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2018.04.17 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy na forum jest temat o grach fabularnych, więc spytam tutaj:
czy ktokolwiek z was grywa lub grywał w gry fabularne, gry RPG? Jeśli tak, to jest jakiś system, który wyraźnie przypadł wam do gustu? Grywałem w Warhammera i szukam czegoś innego, ale wszystkie podręczniki są grubymi, ciężkimi knigami, więc jeśli miałbym się za coś zabrać to nie chciałbym po 450 stronach A4 stwierdzić, że dany system jest jednak "meh".

Up: Post mi umknął, bo miałem wtedy ekhem, okres, ekhem, moment obrażenia się na ekhem, Klatusa, ekhem, forum. Więc już dawno i nieprawda, ale dla dwóch osób polecam Patchworka i Jaipur. Bardzo miłe i szybkie gry, sprawnie się w nie gra w dwie osoby. Nie mają głębi - to znaczy patchwork ma wiele strategii (no, właściwie jedną słuszną - ale nie o to chodzi), ale są chyba jednymi z lepszymi gier wyłącznie dla dwóch osób. Z czegoś większego, fajnie na dwie osoby chodzą Listy z Whitechapel/Tajemnica Whitehall, chociaż czasem brakuje kolejnej osoby, od której można byłoby "odbić" pomysły podczas poszukiwań Kuby Rozpruwacza. Five Tribes/Pięć Plemion w porządku działa na dwie osoby. Wolę tę grę w trzy lub cztery, bo na dwie jest więcej stresu i główkowania - ma się więcej ruchów, ale może ktoś bardziej woli taki układ. Poza tym wszelkie kooperacyjne gry, typu Horror w Arkham/Posiadłość Szaleństwa/Zombicide/Eldritch Horror. Górą i Dołem jest przyjemne, mój nowy zakup. Lekkie euro z delikatną domieszką storytellingu (bardzo, bardzo delikatną). Właściwie to nie ma gry w mojej kolekcji, która dla mnie działałaby słabo lub wyjątkowo gorzej we dwie osoby. Może Martwa Zima się tutaj gorzej spisuje - jednak ze swoją dziewczyną tryb kooperacyjny też często zaliczamy.

Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2018.07.23 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powoli zbliżam się do magicznej liczby 50 planszówek w domu. Nie chciałbym jej przekroczyć, ale obawiam się, że do tego dojdzie, bo moja lista życzeń jest wciąż długa. Myślałem o sprzedaży paru tytułów, w które mniej grywam... Ale nie umiałbym się zdobyć na wyrzucenie czegokolwiek. Mam 49 gier planszowych w domu (licząc wszystko poza Czarnymi Historiami), z czego 43 to "pełnoprawne" gry, tj. z boxami większymi niż pudełko zapałek. Czy to już szaleństwo? Czy to przesada? Ślijcie odpowiedzi na adres mejlowy madridcampeona.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Następny
Strona 16 z 17
Skocz do: