Gry planszowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Helga
Chosen.1

PostWysłany: 2017.08.25 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiedźmin raczej taki miał być, sam Trzewik w wywiadzie mówił, że jak podpisywał kontrakt na stworzenie gry, to powiedzieli mu, że gra ma być robiona pod ludzi kupujących gry w Auchan czy Tesco Very Happy.

7 cudów śmiga u nas zawsze, ostatnio z nowości prostszych Vikings Gone Wild czy Odlotowy Wyścig.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2017.08.25 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co PRO BOARD GAMEROWI nie zdarza zrobić zakupu w Auchanie albo Tesco?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Crawler
Reboot

PostWysłany: 2017.08.25 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biorąc pod uwagę, że tam idą głównie gry typu "Szalona spłuczka" i gierki robione przez Hasbro oparte na różnych licencjach filmowych itp., a w dodatku w internecie ma się duuużo lepsze ceny - tak, board game master race nie kupuje w Tesco.

Prelude
Nowa Era

PostWysłany: 2017.08.26 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurczę. Faktycznie w marketach tez można gry kupic.

Ale 7 cudów sie nigdy nie nudzi Helga, cos w tym jest. Wciąż niestety grałem w najwiecej cztery osoby :(

Powrót do góry
Helga
Chosen.1

PostWysłany: 2017.08.27 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sondokan napisał:
A co PRO BOARD GAMEROWI nie zdarza zrobić zakupu w Auchanie albo Tesco?

Nie zdarzyło mi się Very Happy.

Prelude napisał:
Ale 7 cudów sie nigdy nie nudzi Helga, cos w tym jest. Wciąż niestety grałem w najwiecej cztery osoby :(

Przyznaje, że mi udało się w pełnym składzie na 8 osób z 2 dodatkami i jest trochę chaotycznie, zdarza się że przez nieuwagę ktoś wystawi kartę, na którą nie starczyło mu jakiegoś surowca. Wtedy najlepiej trochę zwolnić rozgrywkę, sprawdzać sąsiadów i nie będzie źle. Bo mimo 8 osób rozgrywka jest szybka.

Polecam na 2 osoby 7 Cudów Pojedynek. Cud, miód i orzeszki.

Nikol673 napisał:
A co jest wartego do polecenie takie że da się grac w 8 osób ?

Właśnie 7 cudów świata z dodatkiem Miasta (dochodzi 8 gracz), Colt Express z dodatkiem Szeryf, The Resistance (do 10 graczy podstawka), Cytadela, Shadows over Camelot z dodatkiem Merlin (bardzo trudno dostępna na rynku ale jedna z pierwszych i lepszych gier z motywem zdrajcy - jak udałoby ci się ustrzelić samą podstawkę to do 7 osób, do tej pory żałuję że spóźniłam się z zakupem dodatku), Sabotażysta (też jest dodatek, ale podstawka starcza), Captain Sonar (4 vs. 4, ale można też 2 vs. 2 itd.), Martwa Zima + Martwa Zima Długa Noc + dodatek który pod koniec roku będzie miał premierę (Wojna Kolonii - wprowadzi także grę versus).

Może coś ci podpasuje ;).

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Prelude
Nowa Era

PostWysłany: 2017.08.27 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślałem nad wersja dla dwóch osob. Na razie jednak nie kupuje żadnych gier.

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2017.09.06 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą coraz częściej w pubach pojawiają się planszówki. Wiadomo, nie należą one z założenia do tych najwybitniej skomplikowanych z gatunku - ale gry takie jak Taboo(chyba tak to się nazywa, gra o słowach) czy kilka innych pozwalają naprawdę ciekawie spędzić czas przy piwku, a i przy większej liczbie osób, niekoniecznie bliskich znajomych. Przynajmniej w Poznaniu i w Gdańsku z takim czymś się spotkałem, bardzo fajna moda.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Prelude
Nowa Era

PostWysłany: 2017.09.06 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zagraj w Agricole i pogadamy.

Powrót do góry
Trade
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2017.10.08 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pilny temat. Potrzebuję gry niekoniecznie planszowej (choć też moze być) ale np. karcianej dla max 5- 6 dorosłych graczy. Mogą to być jakieś rozkminy słowne, quizy, łamigłówki etc. Ktoś, coś?

Powrót do góry
Prelude
Nowa Era

PostWysłany: 2017.10.09 06:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tajniacy.

Powrót do góry
Helga
Chosen.1

PostWysłany: 2017.10.10 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli będziesz brał tajniaków, to bardziej polecam słowne niż obrazkowe (przynajmniej u nas bardziej siadły słowne).

Dodam jeszcze stare ale jare Taboo, z nowszych Cortex od Rebela oraz 5 Sekund.

Trade
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2017.10.11 09:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki :-) muszę szybko coś wybrać

Powrót do góry
sicario
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.11.25 00:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Helga napisał:
Dużo tu zależy od "specyfikacji". Krótka na ok 30 min czy raczej coś dłuższego 2-3h? Bardziej kooperacja czy rywalizacja? Coś lekkiego czy gra w której trzeba kminić? Dużo negatywnej interakcji czy wcale? Bardziej planszowa czy karciana? Tylko po polsku czy wchodzi w grę po angielsku?

A tak na pierwszy raz żeby się wciągnąć to przychodzi mi do głowy Takenoko, Tokaido, Carcassonne, 7 Cudów Świata - Pojedynek.
.

Postanowiłem przeczekać, poczytać, jednak po samych opisach trudno mi wybrać odpowiednią grę. Mam jeszcze większy zamęt. Nadal poszukuję gry głównie dla dwójki, bo najczęściej we dwoje będziemy grali. Sprecyzuje i odniosę się do pytań Helgi:
-Gra głównie dla 2 osób- dla mnie i Narzeczonej
- Tylko planszówka
- nie na 30 minut, ale też nie na 6 h. Coś wciągającego na 40 minut- godzinę- 1,5 h.
- tylko po polsku
- kooperacja czy rywalizacja? Bez różnicy
- coś, gdzie trzeba kminić, bardziej na myślenie Smile Nie będę wybrzydzał czymś teoretycznie banalnym, a co za każdym razem, przy każdej nowej grze bawi, nie jest przewidujące oraz nudne.
- co do negatywnej interakcji czy wcale? Trudno powiedzieć. Tutaj obojętnie :P
- Wolalbym coś bardziej współczesnego, nieco abstrakcji jak Pandemia, Zoombie, z przeszłości, ale nie s-f jak planszówka z ogrami, czarami, gryfami, związana ze średniowieczem.
- Cena koło 120-150 zł.

Reasumując: Na chwilę obecną najbardziej odpowiada mi Pandemia (duża jest różnica między zwykłą Pandemią a Pandemią na krawędzi?), dobre opinie ma Wsiąść do pociągu, Odkrycia: Dzienniki Lewisa i Clarka, Capital, Tikal , Wyspa Skye , Atak Zoombie, Scotland Yard , Bright Future w ostateczności Wikingowie.
Może coś ciekawego jeszcze wyszło lub Wam wyleciało dwa lata temu. Liczę na Waszą pomoc <jupi> Chodzi o to, by umilić sobie we dwoje czas. Jeśli macie inne pomysły, odbiegające od tych co napisałem to śmiało.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Strona 16 z 16
Skocz do: