Gry planszowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bury Zenek
Caballero del Honor

Ostrzeżeń: 4294967292

PostWysłany: 2018.07.23 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolekcjonuj sobie, co za problem?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2018.07.23 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcesz pograć?

Helga
Chosen.1

PostWysłany: 2018.07.23 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już przestałam liczyć. Za bardzo wpadłam w chęć posiadania danego tytułu, który wydaje mi się koniecznością na półce. Na szczęście co jakiś czas wracam do starszych i zakurzonych tytułów, więc na sprzedaż trafiły ostatnio zdublowane lub takie, do których już na pewno nie wrócę.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2018.07.23 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam właściwie tylko dwa tytuły, które kompletnie mi nie podeszły: Kemet i Mage Knight. Ale nie umiałbym zdecydować się na sprzedaż, gdzieś tam z tyłu głowy jest ta myśl, że "Może jednak, może kiedyś", chociaż jestem niemal pewien, że w MK nie zagram już nigdy. Inna sprawa, że ja współdzielę gry z bratem, wymieniamy się nimi co jakiś czas i liczymy naszą kolekcję jako wspólną, więc to nie jest tylko moja decyzja.

Poza tym, masz jakąś ładnie wypełnioną szafę grami, czy trzymasz w różnych miejscach? Mi się powoli kończy miejsce, przydałoby się kupić jakiegoś Kallaxa, którym wszyscy się chwalą na reddicie. Właściwie to zrezygnowałem już z trzymania na półkach materiałów naukowych, aby zrobić miejsce planszówkom. Wszystkie prawnicze i historyczne monografie okupują malutki zakątek, a planszówki się panoszą. Niemal mi z tym źle.

Helga
Chosen.1

PostWysłany: 2018.07.24 05:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam 2 Kallaxy i nie wyobrażam sobie innego regału na gry Very Happy. Prosty w montażu i przede wszystkim nie podginają się półki pod ciężarem gier, bo w otwór wchodzą jak wiesz idealnie 4 typowe pudełka.

Ja np. na pewniaka nie wrócę do Arkham Horror planszowego i właśnie próbuje go sprzedać. Po tym, jak zainwestowałam w zestaw Eldritch, nie wyobrażam sobie powrotu do AH. Klimat zdecydowanie inny, w AH może i lepszy, ale mnogość zasad i rozgrywki ok. 5 godz. to jednak spory cios.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2018.07.24 08:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko gdzie ja wstawię te kallaxy Taz

Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2018.07.30 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Helga, masz konto na BGG?

Helga
Chosen.1

PostWysłany: 2018.07.31 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam, ale nie korzystam. Przy uzupełnianiu profilu gier, chyba po 10 sobie darowałam. Codziennie korzystam tylko z https://www.gry-planszowe.pl/forum

mihtumihtam
Kibic
Kibic

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.08.16 14:05    Temat postu: Planszowki - ankieta Odpowiedz z cytatem

Hej, mam prosbe o podanie odpowiedzi w ankiecie (1 pytani, 1 odpowiedz) i od razu rozpoczne dyskusje o grach planszowych. Gdybyscie chcieli zagrac w wymarzoną gre, to o czym by byla i jaki miala charakter? Jakie gry lubicie i co w nich cenicie?

[ Dodano: Dzisiaj o 14:07 ]
https://www.strawpoll.me/16280587

Jeśli chcesz założyć temat, to najpierw sprawdź, czy już go przypadkiem nie ma. Przeniosłem Twój post tam, gdzie miał wylądować na samym początku. //madridcampeon

Autor postu otrzymał ostrzeżenie.
Powrót do góry
Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2018.08.24 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Helga (i inni), próbowałaś kiedyś LCG od FFG? Galakta ma teraz sutą przecenę na LCG Gry o Tron (cena praktycznie o połowę lub -75% w kwestii dodatków) i chętnie przyjrzałbym się jak się je takiego LCG, ale na 99% nie grałbym kompetytywnie, tylko w domowym zaciszu z bratem lub dziewczyną. A po forach i redditach piszą, żeby do LCG nawet nie siadać bez zakupu dwóch, a nawet trzech "podstawek". Średnio mi się jednak widzi kupować trzy razy to samo na dzień dobry, chociaż doskonale rozumiem zamysł - to karcianka, musi być więcej kart, aby ułożyć dobre decki itd. A znowu jeśli kupię jedną podstawkę i okaże się, że możemy grać tylko jakimiś losowymi kartami to pewnie stwierdzę, że strata kasy Tongue

Helga
Chosen.1

PostWysłany: 2018.08.25 08:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak - ten typ gier to niezłe dojonko. Osobiście jestem tylko aktywnym użytkownikiem jednej - Horror w Arkham LCG, ponieważ w tę grę grywam solo. Kiedyś zbierałam Doomtown, ale po 6 dodatkach stwierdziłam, że nie ma to dalszego sensu bo 80% kart było nieużywanych. Przy HA LCG każdy pisze, że konieczne są 2 core sety itd. Ja jednak stwierdziłam, że na początku przygody nie muszę wygrywać, tylko poznać historię i dobrze się bawić. Po całym cyklu podstawka + 6 małych dodatków można by pewnie złożyć 2 fajne talie bez uszczerbków. Ale tak jak mówię, jako że gram jednym badaczem to nie musiałam się spinać.

Ale słyszałam, że w tych kompetytywnych rzeczywiście 2 core sety to mus, jeśli nie chcesz mieć wybrakowanych talii :/.

Podobno ta Legenda 5 kręgów od Galakty jest bardzo ciekawa, ale... te wyprzedaże mogą oznaczać, że serie nie będą kontynuowane. Jeśli więc akurat ci to nie przeszkadza, że będziesz miał tylko 1 lub 2 cykle, to nic tylko brać, bo niedługo znikną.

Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2018.08.25 09:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, spotkałem się z informacją, że to z powodu "dyskontynuacji". Jak wspomniałem, nie grałbym "zawodowo", na konwenty bym nie jeździł, tylko bym od czasu do czasu popykał z bratem. Chyba jednak sobie odpuszczę. Nie jestem wielkim fanem tego uniwersum, a zwróciłem uwagę jedynie ze względu na wyprzedaż. Korci. Właściwie wolałbym pograć w Horror. Swoją drogą, do komfortowego grania w Horror na dwie osoby przydałyby się pewnie dwa zestawy, a mam problem ze zmotywowaniem brata, aby zapłacił za swój własny core set Tongue Więc chyba LCG to nie dla mnie.

A w Summoner Wars grałaś? Staram się znaleźć jakąś ciekawą karciankę dla siebie, właściwie nigdy nie grałem w tego typu gry. Ostatnio kupiłem Hero Realms i spodobało się nam, ku naszemu zdziwieniu.

Musieli dać tę wyprzedaż i korcić mnie, no do stokroć Taz

miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.08.25 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecę awesomizmem - w Summoner Wars gra mój 'bff', który w jednym z sezonów był Mistrzem Polski w tej grze :P Ze swojej strony grałem w to tylko raz (ogrywając go - uznałem, że zejdę ze sceny niepokonany po zgwałceniu Mistrza Polski - wybitnie mu wtedy kości nie siadały + wylosowałem fajną talię jak na to czym on grał, ale czy to mój problem?) i oglądałem kilka jego potyczek na turniejach czy wieczorach w tych miejscach na gry planszowe.

Osobiście fanem tego typu gier nie jestem (za bardzo wymagające wdrożenia się, a ja raczej wolę prostsze gry z szybszym zrozumieniem i niekoniecznie fabularne, np. Taboo, czyli totalnie inna para kaloszy, ale też nie uważam się za jakiegokolwiek znawcę czy amatora planszówek), niemniej ta zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie.
Przede wszystkim mnogość talii (co prawda nie mam układu odniesienia zbytnio), przede wszystkim mnogość kombinacji gry (talia cieni, gdzie możesz spokojnie myśleć 6-7 minut i na raz ojebać przeciwnika z fajną kombinacją <serce> choć to bardzo niekonwencjonalna talia), przede wszystkim to co ja lubię - zasada kamień-papier-nożyce, nie było czegoś bezwzględnie dobrego, poszczególne talie mają swoje naturalne kontry i same są naturalną kontrą (i podobno pilnują by nowe talie nie były przesadnie silne względem reszty). Co w sumie nie jest czymś co Ci koniecznie pomoże, bo ciężko być ekspertem od kilku typów talii.

Jak masz czas i kogoś kto również ma czas by się w to zaangażować, poznać naprawdę wiele wariacji gry - to myślę, że gra Ci się spodoba.

Powrót do góry
Helga
Chosen.1

PostWysłany: 2018.08.27 09:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Summoner Wars nie miałam przyjemności, ale z racji tego, że nie bardzo tematyka mi odpowiada. W Horror Arkham LCG grałam we dwójkę na 1 core secie i było dobrze - po prostu braliśmy te zestawy postaci, które sugeruje instrukcja, a nie to co komu się podoba.

Z takich typowych karcianek moją ulubioną jest Nightfall (wersja angielska), ale teraz może być trudno z zakupem, czasem na rynku wtórnym się pojawia. Następnie stary poczciwy Dominion - naprawdę pozycja warta przemyślenia, tym bardziej, że po ostatnich kłopotach PR-owych wydawnictwa Games Factory mogą zdarzyć się solidne przeceny.

Z takich trochę karcianko-hybryd to Osadnicy: Narodziny Imperium lub 51. Stan Master Set - te posiadam i z czystym sumieniem mogę polecić.

Z takich co nie posiadam, ale słyszałam że są bardzo dobre i tanie to Star Realms i Hero Realms - więc możesz sobie sprawdzić ;).

Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2018.08.27 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie zakup Hero Realms i to, że podeszło zmotywowało mnie do poszukania czegoś większego z zakresu karcianek.

Swoją drogą, koszulkujesz? :P

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Następny
Strona 17 z 19
Skocz do: