Gry planszowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Helga
Chosen.1

PostWysłany: 2018.08.27 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś wszystko jak leci niestety. Teraz z racji kosztów zdecydowałam, że tylko gry, w których często trzyma się karty w dłoni i takie, w które grają inne osoby niż ja. Darowałam sobie w grach, gdzie karty leżą na stole.

Dlatego Horror w Arkham LCG sobie darowałam, jeśli chodzi o koszulki bo przepadłby majątek.

Co do karcianek jeszcze, to ostatnio wrócił dodruk Pór Roku (Seasons). Jeśli chcesz przetestować, to zawsze możesz tutaj sprawdzić: https://en.boardgamearena.com/

Poza tym jest tam dużo ciekawych gier - można grać ze znajomymi, z obcymi, w czasie rzeczywistym i turowo (jeden ruch na dzień/2 dni).

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2018.09.04 08:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umknął mi ten post.

Ja nigdy nie koszulkowałem, ba, byłem nawet tego przeciwnikiem. Ale gdy jednej grze, w której nawet za bardzo nie korzysta się z kart, naderwała się jedna z nich - coś we mnie pękło. Chcę, aby moje gry przetrwały próbę czasu, nigdy nie pozbywam się niczego ze swojej kolekcji i chciałbym to przekazać potomnym w miarę nienaruszonym stanie, więc wpadłem w ostatnich miesiącach w szał koszulkowania. Nie jest to dobre uzależnienie, bo jak napisałaś - znacznie zwiększa koszty przeznaczone na planszówki. Ale na ten moment nawet nie chce mi się grać w gry, w których wszystkiego nie zakoszulkowałem. Będę musiał rozpocząć walkę z tym uzależnieniem i przekonać się, aby robić to "z głową".

Inna sprawa, że zawsze mi nie odpowiadały zakoszulkowane karty - w dotyku i wyglądzie. Ale teraz kupiłem koszulki od Rebela, a nie Mayday i mają chyba one nieco większą jakość, bo po paru rozgrywkach nadal trzymają jakość, nie są takimi szmateczkami jak te od Mayday.

Stronkę znam, mam tam konto, ale grywałem raczej okazjonalnie. Pory Roku też mnie interesowały od dłuższego czasu, ale gdy kupuję grę do swojego domostwa to muszę lobbować wśród członków rodziny lub znajomych, a ta gra jakoś nie znalazła poparcia. Bo jeśli kupię grę "wbrew" innym to potem albo mało kto chce ze mną grać, albo jeśli gra i mi mniej podejdzie niż myślałem, to mam ogromne wyrzuty sumienia Tongue

Właściwie to jedyne dwie gry, które mi kompletnie nie podeszły w mojej historii planszówek to Kemet i Mage Knight. Chyba już o tym pisałem, ale po prostu nie mogę zdzierżyć tych gier. W porównaniu do Kemet dużo lepiej wypada dla mnie Inis - Kemet jest zbyt "brutalne" i szybkie dla mnie. A Mage Knight jest po prostu nadętym stworem, pełnym nieintuicyjnych zasad. Gdyby Vlaada wypuścił jakąś "wygładzoną" wersję to byłoby lepiej... Może na solo ta gra się nawet sprawdza, ale rzadko siadam do grania solo - jednak planszówki sprawiają mi frajdę jedynie z innymi, samemu wolę poczytać lub pograć na komputerze. Zwłaszcza że nie jestem jakimś mózgiem planszówkowym, więc w solo scenariuszach przeważnie przegrywam z "SI" czy nie zbliżam się nawet do punktowych wyników. :c

Helga
Chosen.1

PostWysłany: 2018.09.15 09:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rebelowe są naprawdę dobre jakościowo. Maydaye często się przerywają. Za to do typowych karcianek zawsze biorę Ultra Pro.

W Kemeta, Cyklady, Inisa nie miałam przyjemności, ale za to o Inis słyszałam dużo dobrego. Niestety nie moje klimaty. Tak samo Scythe - numer 1 przez wiele miesięcy, ale jakoś ta gra do mnie nie przemawia.

Sięgnęłam za to po jedną z najbrzydszych gier - Zamki Burgundii i jest wspaniała (jeśli chodzi o mechanikę). Na szatę graficzną muszę przymykać oko Smile.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2018.09.15 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam Inis, nieporównywalnie lepiej mi się w to gra niż w Kemet. Dla mnie najważniejszym plusem tej gry jest, że mimo iż walka w tej grze występuje, to nie jest tak "brutalna" jak w Kemet i nie jest jedyną właściwą strategią. Gra mi się podoba, zwłaszcza od strony estetycznej, ale niestety mojej wybrance nie podeszło i gra na razie stoi i czeka na lepsze dni. Ogrywam za to Magię i Myszy, bo właśnie przywołana życiowa i growa partnerka jest typowym ameritrashowcem Very Happy

Zamki Burgundii to ciekawy przypadek. Planszówka naprawdę dobra i szczerze mówiąc nie przeszkadza mi jej wygląd - mam wrażenie, że gdyby była bardziej "doprawiona" to zrobiłaby się pstrokata. Z drugiej strony być może jakaś ładna wersja deluxe zmieniłaby moje zdanie...

Jeśli chodzi o grafikę to ja po prostu nie znoszę dzieł pana Klemensa Franza. Z jakiegoś powodu twórcy euro (a zwłaszcza Rosenberg) umiłowali jego twórczość, a dla mnie jest po prostu okropna.

Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2019.01.17 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Helga, wpadnij nauczyć mnie Trickeriona, bo odbiłem się od instrukcji :p

Helga
Chosen.1

PostWysłany: 2019.01.18 08:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchaj, jeśli angielski to nie problem (a skoro masz Trickeriona to zakładam, że nie), to polecam ten filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=8FBk6tBnsF0

Wszelkie wątpliwości, które pojawiły się po przeczytaniu instrukcji, rozjaśniło właśnie to. Mam jeszcze filmik, gdzie 2 osoby po prostu grają w grę ale trwa to ponad 2 godziny pewnie :P.

Trickerion prosty nie jest, ale jak już się załapie, to się docenia tę grę ;).

Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2019.01.24 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strasznie przygnębiającą instrukcję ma, cała beżowo-szara. Właściwie to trochę zwariowałem z zakupami planszówek w ostatnim czasie i pierwszy raz w życiu mam sytuację, że powstał mi "backlog" planszówek do zagrania chociaż raz.

madritosa0
Cheerleaderka
Kibic

PostWysłany: 2019.03.10 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powoli odkrywam urok gier planszowych. Prawdę mówiąc, nigdy nie byłam ich wielką zwolenniczką, ale mamy taką specyficzną grupę znajomych, którzy są typowymi introwertykami i spotkania z nimi są zazwyczaj przy planszówkach Very Happy ostatnio było klasycznie - Eurobiznes. Jeszcze mają ten stary, z żółto-zielonym opakowaniem! Wciągnęliśmy się i chyba ze cztery godziny graliśmy Very Happy

Powrót do góry
Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2019.03.16 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troszeczkę się podłamałem, gdy przeczytałem pierwszy raz ten post i myślałem, że to jakiś troll.

Co ma introwertyzm do planszówek?
Ekstrawertycy spotykają się tylko w klubach lub przy alkoholu?

Grać cztery godziny w Eurobiznes.
Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Jeśli komuś to sprawia przyjemność - to żaden mój w tym interes, aby odciągać od takiego spędzania czasu. Ale dzisiaj jest naprawdę dużo więcej planszówek, które są przystępne dla początkujących planszówkowiczów i zapewniają nieporównywalnie większą frajdę od klonów Monopoly.

Jeśli ktoś byłby chętny do rozpoczęcia swej przygody z planszówkami lub zagłębienia się w ten świat to pytajcie, jestem gotów pomóc w doborze gier na każdym poziomie zainteresowania i zaawansowania (technicznego lub finansowego).

Helga
Chosen.1

PostWysłany: 2019.03.16 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś Ty, Monopoly FTW!

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Najgorzej, że jak ktoś pójdzie do jakiegoś Empiku czy podobnego sklepu i powie, że chciałby zacząć grać w planszówki, to przeważnie właśnie padają propozycje typu Monopol czy inny Chińczyk, co trochę przeraża.

Herman.
Filthy Casual
Filthy Casual

PostWysłany: 2019.03.16 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeśli ktoś byłby chętny do rozpoczęcia swej przygody z planszówkami lub zagłębienia się w ten świat to pytajcie, jestem gotów pomóc w doborze gier na każdym poziomie zainteresowania i zaawansowania (technicznego lub finansowego).

Jaką grę "imprezową" polecasz? Coś co nie wymaga długiego siedzenia nad instrukcją, raczej siadamy z piw... soczkiem i gramy. Cena nie ma jakiegoś wielkiego znaczenia, przedział wiekowy to tak 25-30, 4-8 osób.

Trzeba założyć, że towarzystwo grało raczej tylko w Monopoly. ;)

Sarcasm
A U T O R Y T E T

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2019.03.16 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Założysz się :]

Co prawda nie do końca typowa planszówka i z pewnością bez większej fabuły, ale ostatnio byłem na jakieś posiadówce i fajnie poruszyło towarzystwo.

Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2019.03.16 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem specem w kategorii "party games", ale postaram się. Oczywiście w przypadku każdej z tej gier przydałoby się, aby jedna osoba zapoznała się dokładnie z instrukcją i wytłumaczyła reszcie, bo wspólne ogarnianie na żywca przy żywcu może wyjść średniawo.

Będę podawał tytuły polskie, bo obracam się w kręgu gier, które zostały wydane w Polsce. Ekspertem od zagranicznych tytułów jest Helga. Niestety muszę przyznać, że wiele dobrych, typowych imprezówek jest w Polsce niedostępnych, albo ze względu na funty/euro i opłaty za przesyłke są po prostu całkowicie nieopłacalne do kupienia.

Gry imprezowe bardziej "growe":
- Decrypto
- Tajniacy
- Dochodzenie
- The Mind
- Szeryf z Nottingham
- Cytadela
- Wojownicy Podziemi
- Maskarada
- Sabotażysta
- Tajemnicze Domostwo
- BANG!
- Sushi Go!/Sushi Go Party!
- Avalon/The Resistance

Gry imprezowe bardziej "imprezowe":
- Na końcu języka
- Dixit
- "Wilkołaki" (One Night Ultimate Werewolf)
- Światowy Konflikt (Coup; niestety w Polsce gra została wydana z idiotycznym rethemem i z tego powodu nie mogę na nią patrzeć)
- List Miłosny
- Koncept
- Mamy Szpiega
- Skull
- Taboo
- Pictomania
- Jednym Słowem
- Podaj Dalej!
- Jak Wściekłe Psy

Trudno mi zawęzić, gdyż każda z tych gier może sprawdzić się w takim gronie - rozgrywka w większości z tych gier zamyka się w 60 minutach (chociaż bliżej 10-30 minut w wielu przypadkach). Dodam, że są to raczej typowe imprezówki: nie są to nawet lekkie gry planszowe. Niekoniecznie oznacza to banalność rozgrywki lub proste instrukcje - ktoś kto grał tylko w Monopoly może pogubić się w instrukcji Tajemniczego Domostwa, mimo, że sama rozgrywka jest prostolinijna. Jeśli zależy Ci na tzw. "gatewayach", czyli grach, do którytch już trzeba zasiąść nieco poważniej, ale które nadal są proste do nauki, to nie jest to taka lista.

Jeśli miałbym postarać się o lekkie opisy:
- jeśli jesteście fanami Mafii (rozgrywki, nie organizacji): Avalon, Wilkołaki
- jeśli lubicie blefować: Mamy Szpiega, Skull, Szeryf z Nottingham
- jeśli macie ochotę na pogłówkowanie przy grach słownych: Decrypto, Tajniacy
- jeśli macie tylko 5 minut na rozgrywkę: Światowy Konflikt, List Miłosny,
- jeśli szukacie typowej imprezówki: Podaj Dalej!, Jednym Słowem, Pictomania, Na końcu języka
- jeśli szukacie czegoś nieco bardziej zaawansowanego z kategorii imprezowych gier: Cytadela, Wojownicy Podziemi, Szeryf z Nottingham, Dochodzenie

Z tych gier najlepiej gra mi się w:
Na końcu języka, Tajemnicze Domostwo, Dochodzenie, Decrypto
Ale ja nie przepadam za zwykłymi imprezówkami.

Na pewno zapomniałem o paru tytułach. Jeśli zależy Ci na dokładnych opisach tych gier, albo przeżyciach z nimi związanych to postaraj się zawęzić oczekiwania swojej grupy albo wybierz jeden z tytułów i wtedy zapytaj ponownie. Bądź po prostu wpisz tytuł, który najbardziej Ci się spodoba w google.

hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2019.03.16 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra rozpiska, na pewno prędzej czy później sam skorzystam, dzięki.

Helga
Chosen.1

PostWysłany: 2019.03.17 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas ostatnio z imprezowych na stół nieprzerwanie wraca Activity, wspomniane już Decrypto i Tajniacy, ale też Alias, Time's Up - z zagranicznych niezmiennie Secret Hitler - była polska stronka, która robiła kiedyś profesjonalną wersję print and play tej gry (bo oryginał raczej słabo dostępny), ale musiałabym poszukać.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Następny
Strona 18 z 20
Skocz do: